Jak zdobyć Bitcoina i inne kryptowaluty za darmo: 7 sposobów

2973
Jak zdobyć bitcoiny kryptowaluty za darmo

Chcesz wiedzieć, jak zdobyć kryptowaluty za darmo w 2024 roku? Szukasz metod i aplikacji do zarabiania na kryptowalutach bez konieczności ich kupowania? Jeśli tak, to jesteś we właściwym miejscu!

Rynek kryptowalut w 2024 roku przeżywa istny rozkwit i przyciąga coraz więcej inwestorów z całego świata. Istnieje kilka metod na otrzymywanie kryptowalut za darmo i poniżej opiszemy po kolei każdą z nich.

Jak zdobyć kryptowaluty za darmo z Coinbase?

Coinbase (oficjalna strona tutaj) jest znanym na całym świecie darmowym i niezawodnym portfelem kryptowalutowym, który oferuje jedną z najszybszych i najłatwiejszych opcji zarabiania na kryptowalutach za darmo: swój program „Coinbase Earn”.

jak zdobyć kryptowaluty coinbase

Aby zdobyć kryptowaluty za darmo na Coinbase, musisz posiadać konto na platformie, które możesz otworzyć za darmo, klikając tutaj. Następnie będziesz musiał przejść do sekcji o nazwie „Coinbase Earn”, która pozwoli ci zarabiać kryptowaluty poprzez wykonywanie krótkich działań.

Będziesz musiał obejrzeć krótkie filmy, aby dowiedzieć się, jak działają niektóre mało znane kryptowaluty, a następnie rozwiązać prosty quiz końcowy. W zamian otrzymasz nagrodę w postaci cyfrowej waluty, która zostanie wpłacona bezpośrednio na twoje konto Coinbase.

Nagrody za każdy ukończony mini kurs mogą wynosić od 3 do 10 dolarów, a wykonując wszystkie aktywności oferowane na Coinbase Earn, możesz łatwo przejść do zarabiania darmowych kryptowalut o wartości ponad 50 dolarów. Jednocześnie nauczysz się, jak działają i jaka filozofia stoi za zarobionymi cyfrowymi monetami.

Aby zacząć już teraz otrzymywać darmowe crypto, możesz zarejestrować się na portalu, klikając tutaj.

Kryptowaluty za darmo dzięki przeglądarce

Inną innowacyjną metodą, po którą możesz sięgnąć, aby zdobyć kryptowaluty za darmo, jest użycie tzw. przeglądarek krypto czyli przeglądarek, które możesz wykorzystać zamiast Google Chrome, a które oferują funkcje pozwalające na zarabianie kryptowalut w czasie przeglądania stron.

crypto tab browser

Najlepszy w tej kategorii jest Crypto Tab Browser, który pozwala zarobić niewielką ilość Bitcoina wyłącznie poprzez przeglądanie Internetu. Jest to pierwsza przeglądarka na świecie, która integruje funkcję kopalni i pozwala ci zarabiać w tle, podczas gdy normalnie korzystasz z przeglądarki na swoim sprzęcie (oglądasz filmiki, wchodzisz na media społecznościowe, czytasz artykuły w Internecie…). Możesz pobrać ją tutaj.

Inną ciekawą przeglądarką kryptowalutową jest Browser Brave, który pozwala zarobić niewielkie ilości kryptowalut poprzez pokazywanie ci reklam. W praktyce wygląda to tak, że Brave posiada własny, zintegrowany ad blocker, który blokuje wszystkie normalne reklamy, które oglądałbyś przeglądając strony internetowe. Zamiast nich co jakiś czas pojawia się powiadomienie w prawym górnym rogu ekranu, które możesz kliknąć, by zarobić kryptowalutę. W ustawieniach możesz określić, ile powiadomień chcesz otrzymywać co godzinę.

Jak zdobyć kryptowalutę za darmo z cashback?

Cashback to kolejny inteligentny sposób na szybkie zdobycie Bitcoina bez większego wysiłku. Polega na dokonywaniu zakupów online za pomocą specjalnych aplikacji lub stron internetowych lub przy użyciu odpowiednich kart kredytowych/debetowych. Za każdy dokonany zakup dostaniesz z powrotem (w Bitcoinie) procent kwoty, którą zapłaciłeś.

binance card kryptowaluty za darmo

Na przykład, używając aplikacji na smartfomny StormX, możesz dokonywać zakupów online w jednym z setek partnerskich sklepów na tej platformie (wśród nich są eBay, Uber, Nike, Samsung, Microsoft, Lego itp.) i otrzymywać Bitcoin za darmo pod postacią cashbacku. Procent cashbacku wynosi od 0,5% do ponad 0,8%.

Jeśli chodzi o karty debetowe, istnieje kilka (w szczególności Binance Card, Crypto Card i Wirex Card), dzięki którym możesz otrzymać hojny cashback w kryptowalucie za każdy zakup online i offline, jakiego dokonujesz przy użyciu tej karty. Należy zaznaczyć jednak, że cashback w tym wypadku nie będzie w Bitcoinie, ale w innych, mniej znanych kryptowalutach.

Jak zarobić odsetki na kryptowalutach?

Na rynku istnieje wiele platform, które oferują to, co znane jest jako stakowanie lub pożyczki kryptowalut. Oznacza to, że pozwalają one posiadaczom danej kryptowaluty na zarobienie wynagrodzenia w kryptowalucie za sam fakt posiadania tego aktywa w swoim portfelu. Najlepszą stroną do zarabiania na kryptowalutach jest obecnie Crypto.com.

Możemy porównać stakowanie kryptowalut do konta depozytowego (z kapitałem lub bez), które regularnie wypłaca odsetki w skali roku. Różnica polega na tym, że w tym przypadku depozyt jest dokonywany w kryptowalutach (które są znacznie bardziej zmienne), a zyski są dużo wyższe (od 4% do 12% rocznie). Przyjrzyjmy się niektórym z głównych platform, za pośrednictwem których można zarabiać na odsetkach od swoich kryptowalut:

  • Crypto.com: to znana giełda i jednocześnie aplikacja do kryptowalut, która pozwala zarabiać do 8,5% rocznie na twoim depozycie w Bitcoinie. Ponadto, dzięki stakingowi 1000 CRO (oficjalnej kryptowaluty Crypto.com) otrzymasz od razu bonus w wysokości 10$. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować.
  • YouHodler: jest to portfel kryptowalutowy, który pozwala na wpłacanie kryptowalut i zarabianie odsetek w wysokości do 12% rocznie. Stopa procentowa zależy od konkretnej kryptowaluty, którą zdecydujesz się wpłacić (na przykład na Bitcoin jest to 4,8%), a zarobki są wpłacane do twojego portfela co tydzień. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować.
  • Binance: bardzo popularna i używana na całym świecie giełda kryptowalut, która oferuje możliwość zarabiania odsetek na niektórych z nich, takich jak Bitcoin i Binance Coin, przy minimalnym depozycie w wysokości zaledwie 1$. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować.

Jak zdobyć Bitcoiny przez kran?

Kraniki to kolejne rozwiązanie, aby zdobyć kryptowaluty za darmo. Są to strony internetowe, które co kilka minut oferują swoim użytkownikom niewielką ilość darmowej kryptowaluty lub pozwalają im zarabiać kryptowalutę poprzez wykonywanie prostych czynności, takich jak oglądanie treści lub rozwiązywanie kodów captcha. Najsłynniejszą i najbardziej wszechstronną stroną tego typu jest bez wątpienia Cointiply.

Kryptowaluty, które otrzymujesz za pośrednictwem kranów, mogą być swobodnie przenoszone w ramach portfela lub giełdy, której jesteś właścicielem. Zazwyczaj jednak, będziesz musiał najpierw zgromadzić pewną minimalną ilość kryptowalut, aby dokonać transferu.

Istnieje wiele tego typu stron, ale nie wszystkie z nich okazują się bardzo długotrwałe. Ważne jest, więc, aby zrobić własny research i znaleźć najlepszą opcję w danym momencie. Poniżej, tylko jako przykład, przedstawiamy niektóre z najbardziej popularnych Bitcoin kranów z 2024 roku:

  • Cointiply: to strona założona w 2018 roku, która pozwala na zebranie do 200 Satoshi co 12 godzin. Oprócz głównego kranu, Cointiply pozwala na otrzymywanie darmowych kryptowalut poprzez oglądanie filmów lub reklam, odwiedzanie niektórych stron internetowych, wypełnianie ankiet lub granie w gry online. Nawet samo zarejestrowanie się na stronie początkowo gwarantuje ci niewielką ilość darmowych Bitcoinów. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować.
  • Free Bitcoin: to strona, która pozwala użytkownikom na wylosowanie numeru, aby wygrać określoną ilość Satoshi. Możesz wylosować numer raz na 60 minut, a nagrody wahają się od $0.0006 do $300 (w Bitcoinach). Wypłaty mogą być dokonywane po osiągnięciu wartości $1 w Bitcoinach i są wysyłane bezpośrednio do twojego portfela. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować.
  • Firefaucet to kolejny świetny kranik kryptowalut, który istnieje od 2018 roku i pozwala ci otrzymywać punkty co 30 minut za rozwiązanie kodu captcha. Inne sposoby na zdobycie punktów to: wypełnianie ankiet, wyświetlanie wideo, klikanie linków lub wykonywanie prostych zadań. Wszystkie otrzymane punkty mogą być wymienione na 9 różnych kryptowalut (wśród nich Bitcoin) i wysłane bez prowizji na zewnętrzny portfel krypto. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować.
  • BTCClicks: to strona, która pozwala zarobić darmowe crypto poprzez oglądanie krótkich reklam związanych ze światem kryptowalut. Zarobki są bardzo niskie, ale wysiłek wymagany do otrzymania darmowych kryptowalut jest również bardzo niewielki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować.

Zdobywanie Bitcoina przez gry

Powiedzmy sobie o przedostatnim sposobie na zdobycie Bitcoina za darmo. Warto tu wspomnieć, że w sieci znajdziemy wiele stron, które oferują możliwość zarobienia Bitcoinów przez gry. To gry różnego rodzaju i pod każdy gust, ale oczywiście zarobki nigdy nie są szczególnie znaczące, a przede wszystkim nie są gwarantowane. Poniżej przyjrzymy się tylko niektórym przykładom.

Pierwszą kategorią gier pozwalających otrzymać Btitcoiny jest kasyno online czyli najczęściej ruletka albo jednoręki bandyta, dzięki któremu możemy wygrać Bitcoina. Jest to jednak ryzykowna opcja – mówimy tu o hazardzie, a więc zawsze istnieje szansa, że stracimy pieniądze, zamiast je zdobyć. W każdym razie najlepszym kasynem Bitcoina jest z pewnością Crypto.Games, gdzie znajdziemy 6 różnych gier na jednej platformie.

jak zdobyć bitcoina przez gry

Inną interesującą grą jest Blockchain Poker: jest to po prostu gra w pokera Texas Hold’em, w którym gra się Bitcoinami, wszystko rzecz jasna online. Nie ma konieczności rejestrowania się, więc możemy grać całkowicie anonimowo, a nowi gracze otrzymują automatycznie 50 Satoshi, które mogą postawić. Aby zagrać i otrzymać 50 Satoshi, kliknij tutaj.

Pozostając w temacie zakładów, powiedzmy sobie jeszcze o niektórych funkcjach oferowanych przez FreeBitcoin, który z jednej strony daje w prezencie niewielkie ilości Bitcoina, a z drugiej – pozwala użytkownikom spróbować odgadnąć przyszłą cenę niektórych kryptowalut lub wylosować szczęśliwy numerek i w ten sposób pomnożyć swoje Bitcoiny. Kliknij tutaj, by zarejestrować się.

Kto lubi klasyczną grę Saper, doceni z pewnością Satoshi Mines – grę, w której musisz oczyścić pole minowe tak, by żadna z nich nie wybuchła. Grając, masz możliwość zdobycie Bitcoinów. Jednakże, zanim zaczniesz, musisz dokonać niewielkiej wpłaty.

Jak zdobyć darmowe Bitcoiny przez Airdropy?

Kryptowaluta za darmo jest także do zgarnięcia, jeśli skorzystasz z tzw. Airdropów. Są to systemy, dzięki którym pojawiające się kryptowaluty mogą być rozprzestrzeniane wśród użytkowników poprzez ich darmową dystrybucję. Wiele platform wykorzystuje je także do reklamy, oferując darmowe kryptowaluty tym, którzy się zarejestrują lub wykonają określone zadania.

Świat Airdropów jest bardzo szeroki i inicjatywy tego typu są tworzone cały czas. Aby być na bieżąco z nowymi sposobami na to, jak zdobyć kryptowaluty za darmo, warto śledzić strony takie jak Airdrops.io. Pomagają one odkryć w czasie rzeczywistym najlepsze aktywne airdropy w sieci i jak uzyskać do nich dostęp.

Airdrops.io stworzył również prawdziwą społeczność: ma bardzo popularny kanał Telegram, gdzie publikuje liczne aktualizacje na temat różnych sposobów, jak zarabiać kryptowaluty.

4.5/5 - (4 votes)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.