Jakie akcje kupić w 2024 roku: 10 najlepszych akcji

3726
Jakie akcje kupić

Zastanawiasz się, w jakie akcje inwestować? Czy chcesz wiedzieć, które akcje kupić w 2024 roku, aby uzyskać dobry zwrot? Trafiłeś we właściwe miejsce!

Przy rekordowo wysokich indeksach giełdowych łatwo natknąć się na przewartościowane spółki, których ceny w każdej chwili mogą runąć w dół. Jeśli jednak uważnie przeanalizujesz rynki, możesz również znaleźć doskonałe okazje inwestycyjne.

W tym artykule, który stale aktualizujemy, znajdziesz listę spółek, które uważamy za najlepsze akcje do kupienia w 2024 roku. W naszej analizie wzięliśmy pod uwagę kilka czynników, w tym: stabilność finansową spółek, perspektywy rozwoju w przyszłości, aktualne ceny, bieżące trendy, ryzyka i możliwości.

Zanim przystąpimy do rankingu, warto odpowiedzieć sobie na bardzo ważne pytanie: jak i gdzie kupować akcje online? Jedną z najwygodniejszych platform, naszym zdaniem, jest eToro. Możesz założyć konto w ciągu kilku minut i zacząć inwestować w akcje z bardzo niską prowizją. Kliknij na poniższy przycisk, aby dowiedzieć się więcej!

*77% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

Akcje, które warto kupić w 2024: top 10

Przejdźmy od razu do prezentacji listy zawierającej najlepsze akcje do kupienia dzisiaj. Oto 10 naszym zdaniem najbardziej atrakcyjnych na rok 2024:

1. NVIDIA

TickerNVDA
GiełdaNasdaq
Wskaźnik P/E152

NVIDIA (NASDAQ:NVDA) jest jedną z najlepiej prosperujących i najbardziej obiecujących firm technologicznych z indeksu Nasdaq 100. NVIDIA jest zdecydowanym liderem w dziedzinie kart graficznych, ale oferuje również rozwiązania dla przemysłu, transportu, opieki zdrowotnej, telekomunikacji, administracji rządowej, robotyki i wielu innych dziedzin.

Odgrywa też kluczową rolę w rozwoju Metaverse. Przede wszystkim jest właścicielem Omniverse, platformy, która pozwala na badanie projektów 3D w bardzo realistyczny sposób, co może być przydatne w niezliczonych zastosowaniach wirtualnej rzeczywistości.

Ponadto, najnowsze karty graficzne NVIDIA będą kluczowym elementem sprzętowym umożliwiającym dostęp do różnych światów metawersum.

Akcje bardzo szybko odrabiają straty poniesione w 2022 roku i w ostatnich miesiącach mają silny trend wzrostowy. To właśnie dlatego znajduje się wśród akcji Nasdaq rekomendowanych na rok 2024.

*77% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

2. Stellantis

TickerSTLA
GiełdaBorsa Italiana
Wskaźnik P/E3

Kontynuujemy nasz przegląd najlepszych akcji do kupienia w 2024 roku. Firma Stellantis (MIL:STLAM) to korporacja powstała w wyniku fuzji grupy PSA i Fiat Chrysler Automobiles (FCA). Obecnie kontroluje ona nie mniej niż 14 marek samochodowych, wśród których warto wymienić FIAT, Maserati, Alfa Romeo, Peugeot, Citroën i Jeep.

Dzięki tej fuzji możliwe było osiągnięcie ogromnych korzyści. Kolos zadeklarował zyski w wysokości 7 miliardów dolarów za pierwszą połowę 2021 roku wobec straty w wysokości prawie miliarda w tym samym okresie w 2020 roku, biorąc pod uwagę połączone dane obu grup.

Znalazło to również odzwierciedlenie w cenie akcji, która w 2021 roku wzrosła o 18%. Akcje ucierpiały nieco z powodu wszystkich wydarzeń z 2022 roku, ale perspektywy wzrostu grupy są bardzo atrakcyjne, dlatego uwzględniliśmy je również w naszym wyborze najlepszych akcji do kupienia w 2024 roku.

*77% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

3. Meta Platforms

TickerFB
GiełdaNasdaq
Wskaźnik P/E25

Meta Platforms (NASDAQ:FB) to firma, która króluje w świecie mediów społecznościowych. Dzięki posiadaniu Facebooka, Messengera, Instagrama i WhatsAppa kontroluje dużą część rynku portali społecznościowych, komunikatorów i reklamy internetowej.

Aktywni użytkownicy na poszczególnych platformach, a także przychody spółki stale rosną. Ponadto Meta co roku kontynuuje różne innowacje i liczne przejęcia, aby utrzymać i wzmocnić swoją dominującą pozycję.

Najciekawsze jest jednak otwarcie sektora Metaverse, który jest zupełnie nowym i potencjalnie nieograniczonym rynkiem. Facebook niedawno przeszedł rebranding, zmieniając nazwę na Meta Platforms, aby upublicznić swój cel, jakim jest odgrywanie wiodącej roli w rozwoju wirtualnej rzeczywistości.

Wskaźnik P/E akcji jest dobry, a trend z ostatnich kilku lat jest wyraźnie pozytywny. Wszystko to skłania nas do stwierdzenia, że zakup akcji Facebooka jest dobrą decyzją w długim terminie.

*77% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

4. Oracle

TickerORCL
GiełdaNYSE
Wskaźnik P/E29

Oracle (NYSE:ORCL) to amerykańska firma zajmująca się sprzedażą oprogramowania i technologii dla baz danych, systemów inżynierii w chmurze oraz oprogramowania dla przedsiębiorstw opartego na zarządzaniu danymi. Jest jedną z największych na świecie firm IT pod względem przychodów i kapitalizacji rynkowej.

W 2022 roku rośnie również cena akcji, która ma bardzo solidny trend wzrostowy i korzystny wskaźnik Momentum. Ponadto, mimo że jest to spółka technologiczna, podstawy są dobre, z całkiem rozsądnym wskaźnikiem P/E. Podsumowując, analitycy przewidują świetlaną przyszłość dla tej akcji.

*77% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

5. LVMH

TickerMC
GiełdaEronext Paris
Wskaźnik P/E30

LVMH (EPA:MC), czyli Louis Vuitton Moët Hennessy, to francuski koncern i jeden z największych na świecie producentów towarów luksusowych takich jak odzież, zegarki, kosmetyki i alkohole.

Grupa zarządza ponad 60 markami, które zna każdy, w tym: koniak Hennessy, szampan Dom Pérignon, wódka Belvedere, domy mody Louis Vuitton, Fendi, Dior, Donna Karan, sklep Sephora, kosmetyki i perfumy Dior, Givenchy, Kenzo, Guerlain.

Od 2020 roku obserwujemy trend wzrostowy, w zasadzie bez gwałtownych spadków. Jest to więc jedna z lepszych akcji do kupienia, szczególnie że wypłaca również dywidendę.

*77% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

6. PZU

TickerPZU
GiełdaGPW
Wskaźnik P/E10

Powszechny Zakład Ubezpieczeń (WSE:PZU) to spółka, której korzenie sięgają roku 1803. Od momentu prywatyzacji, czyli od 1998 roku, stała się ona jedną z najważniejszych spółek rynku ubezpieczeń. Głównym akcjonariuszem jest Skarb Państwa.

Spadek notowań nastąpił w pierwszych dniach wojny w Ukrainie oraz w październiku. Od pewnego czasu widać jednak, że spółka poprawia swoje wyniki, a 2023 rok zaczął się bardzo dobrze. Dywidendy wypłacane przez spółkę są wysokie (obecnie ponad 5%), co sprawia, że jest to idealna inwestycja w dłuższym okresie, jeśli oczekuje się stałego i zadowalającego zysku.

Czytaj też: Jak i gdzie kupić akcje PZU?

7. Apple

TickerAAPL
GiełdaNasdaq
Wskaźnik P/E27

Apple (NASDAQ:AAPL) jest jednym z największych na świecie producentów najnowocześniejszych produktów technologicznych i zawsze był symbolem elity oczekującej produktu o najwyższej wydajności i najbardziej atrakcyjnym designie. Obecnie, pod względem kapitalizacji rynkowej, Apple jest firmą numer 1 na świecie.

Rozwój firmy w ostatnich latach był stały i regularny dzięki ciągłemu zwiększaniu liczby klientów, ale także dzięki postępującej dywersyfikacji działalności o nowe produkty i usługi.

Silna pozycja rynkowa Apple, siła finansowa i szacunki dotyczące przyszłego wzrostu skłaniają nas do uznania jej za jedną z najlepszych akcji do kupienia w 2024 roku.

Przeczytaj również: Jak i gdzie kupić akcje Apple?

*77% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

8. Asseco Poland

TickerACP
GiełdaGPW
Wskaźnik P/E12

Asseco Poland (WSE:ACP) to polskie przedsiębiorstwo informatyczne, będące liderem cyfryzacji w Polsce i głównym graczem na rynku IT w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest to jedna z najbardziej polecanych spółek dywidendowych w Polsce ze względu na swoją stabilność i stopę dywidendy wynoszącą obecnie ponad 4%.

Firma niedawno weszła na rynek niemiecki, pracuje też w sektorze cyberbezpieczeństwa i systemów chmurowych. Notowania ostatnich lat pokazują, że akcje Asseco są bardzo odporne na wahania rynku spowodowane czynnikami zewnętrznymi, co czyni ją dobrym zabezpieczeniem inwestycji.

9. Microsoft

TickerMSFT
GiełdaNasdaq
Wskaźnik P/E29

Firmy Microsoft (NASDAQ:MSFT) nie mogło zabraknąć w artykule o tym, jakie akcje kupić. Microsoft jest międzynarodową firmą technologiczną, która opracowuje, produkuje, licencjonuje i sprzedaje oprogramowanie komputerowe oraz najczęściej używany na świecie system operacyjny Windows.

Microsoft jest również aktywny na rynku gier (dzięki konsoli Xbox), reklamy online (dzięki wyszukiwarce Bing i sieci społecznościowej LinkedIn) oraz przetwarzania w chmurze.

Jego wzrost w ostatnich latach był zdumiewający (w ciągu 10 lat wartość akcji wzrosła dziesięciokrotnie) i nawet trudny dla rynku 2022 rok nie spowodował znacznych strat tych akcji. Uważamy, że jest to jedna z najlepszych akcji do kupienia zarówno pod względem jakości, wskaźnika Momentum, jak i szacunków przyszłego wzrostu.

10. Spotify

TickerSPOT
GiełdaNasdaq
Wskaźnik P/E63

Spotify (NASDAQ:SPOT) to szwedzka firma notowana również na Nasdaq, która oferuje usługę streamingową muzyki w modelu freemium. Przez lata platforma ta stała się na całym świecie standardem w słuchaniu muzyki i podcastów, zarówno za pomocą smartfonów, jak i komputerów.

Firma jest bardzo dobrze pozycjonowana, a liczba abonentów wersji premium stale rośnie, co przekłada się na wzrost przychodów rok do roku. Dokładnie rzecz ujmując, na koniec 2021 roku na Spotify było 172 mln użytkowników premium, co oznacza wzrost z 155 mln na koniec 2020 roku.

Największe wyzwania, z jakimi firma będzie musiała się zmierzyć w przyszłości, związane są z silną konkurencją ze strony takich serwisów jak Amazon Music i Apple Music, które wcale nie są skłonne ustępować Spotify. Na razie jednak to szwedzka platforma ma przewagę.

Mimo wzrostu sprzedaży i liczby subskrybentów, Spotify napotkało jednak trudności w 2021 roku, kończąc rok ze stratą. W efekcie cena akcji spadła o ponad 25%. Negatywny trend, choć złagodzony, utrzymał się w 2022 roku, ale na początku 2023 roku nastąpił zwrot, co dobrze wróży na bieżący rok.

*77% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

Jak kupić najlepsze akcje?

Po zaprezentowaniu najlepszych akcji do kupienia w 2024 roku, zobaczmy teraz w praktyce, jak kupić akcje tych spółek przez brokera online. Udowodnimy ci, że cała ta procedura jest naprawdę bardzo prosta.

w jakie akcje inwestować

Przyjmijmy na przykład, że chcesz kupić akcje amerykańskie za pomocą brokera eToro i że interesują cię akcje Apple. Oto jak wygląda cała procedura:

1. Utwórz konto na eToro, klikając tutaj.

2. Zweryfikuj tożsamość.

3. Wpłać depozyt przelewem, kartą lub przez PayPal.

4. Wpisz w pasku wyszukiwania u góry nazwę akcji, którą chcesz kupić (np. Apple).

5. Kliknij „Inwestuj”, aby otworzyć okno zakupu.

6. Określ wartość transakcji.

7. Jeśli chcesz, wybierz opcje take profit lub stop loss.

8. Jeśli chcesz, wybierz dźwignię finansową.

9. Wydaj zlecenie (Minimalna kwota inwestycji to tylko $10).

jakie akcje kupić dzisiaj

Po sfinalizowaniu zakupu, w menu po lewej stronie brokera, a dokładniej na pozycji Portfel, możesz śledzić postęp swojej inwestycji w czasie rzeczywistym.

Możesz wypróbować wszystko samodzielnie i dokonać zakupów testowych za wirtualne 100.000 $, które zostaną ci przypisane na koncie demo. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować!

*77% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

Częste pytania i odpowiedzi

Jakie są najlepsze polskie akcje do kupienia?

Naszym zdaniem w 2024 roku najbardziej można polecić akcje PZU i Asseco Poland, które są stabilne, wypłacają dywidendy i dość dobrze sobie poradziły w najbardziej kryzysowych okresach w ostatnim czasie.

Które spółki mają najlepsze perspektywy wzrostu w 2024 roku?

Firmy, których wartość może najbardziej wzrosnąć w 2024 roku, to naszym zdaniem NVIDIA, Meta Platforms i Oracle.

Jak kupić akcje online w Polsce?

Polski inwestor może korzystać z usług różnych brokerów w celu inwestowania w akcje. My polecamy XTB, który jest jednym z najlepszych polskich brokerów, oferujących bardzo korzystne warunki. Możesz otworzyć darmowe konto w ciągu kilku minut lub dowiedzieć się więcej, klikając tutaj.

3.5/5 - (6 votes)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.