Jakie akcje kupić w 2023 roku: 12 najlepszych akcji

1536
Jakie akcje kupić

Zastanawiasz się, w jakie akcje inwestować? Czy chcesz wiedzieć, które akcje kupić w 2023 roku, aby uzyskać dobry zwrot? Trafiłeś we właściwe miejsce!

Przy rekordowo wysokich indeksach giełdowych łatwo natknąć się na przewartościowane spółki, których ceny w każdej chwili mogą runąć w dół. Jeśli jednak uważnie przeanalizujesz rynki, możesz również znaleźć doskonałe okazje inwestycyjne.

W tym artykule, który stale aktualizujemy, znajdziesz listę spółek, które uważamy za najlepsze akcje do kupienia w 2023 roku. W naszej analizie wzięliśmy pod uwagę kilka czynników, w tym: stabilność finansową spółek, perspektywy rozwoju w przyszłości, aktualne ceny, bieżące trendy, ryzyka i możliwości.

Zanim przystąpimy do rankingu, warto odpowiedzieć sobie na bardzo ważne pytanie: jak i gdzie kupować akcje online? Jedną z najwygodniejszych platform, naszym zdaniem, jest eToro. Możesz założyć konto w ciągu kilku minut i zacząć inwestować w akcje z bardzo niską prowizją. Kliknij na poniższy przycisk, aby dowiedzieć się więcej!

*79% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

Akcje, które warto kupić w 2023: top 12

Przejdźmy od razu do prezentacji listy zawierającej najlepsze akcje do kupienia dzisiaj. Oto 12 naszym zdaniem najbardziej atrakcyjnych na rok 2023:

1. Alibaba

TickerBABA
GiełdaNasdaq
Wskaźnik P/E16

Alibaba Group (NASDAQ: BABA) to chińska międzynarodowa korporacja działająca głównie w sektorze e-commerce, poprzez swoje platformy Alibaba.com i AliExpress. Firma jest również właścicielem głównego serwisu płatności online (Alipay), wyszukiwarek zakupów i usług przetwarzania w chmurze.

Do tej pory jest ona największą firmą e-commerce w Azji i szybko rozwija się za granicą. Cechy, które sprawiają, że Alibaba oferuje najlepsze akcje do kupienia w 2023 roku, to: jakość i rozpoznawalność marki, doskonała obsługa klientów, solidność bilansu i kompetencje zarządu.

Jedynym problemem Alibaby jest w tej chwili niepewność w relacjach z Chinami. Chiński rząd nakłada na Alibabę różne ograniczenia, próbując bardziej regulować jej działalność i atakując jej monopolistyczną pozycję na rynku. To właśnie z tego powodu cena akcji Alibaby w 2021 r. gwałtownie spadła.

Jednak naszym zdaniem obecna cena jest zbyt niska i nieuzasadniona, przy wskaźniku P/E na poziomie 16. To może być naprawdę dobry czas, aby kupić akcje Alibaba taniej i uzyskać fantastyczne zyski w średnim okresie.

*79% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

2. Coinbase

TickerCOIN
GiełdaNasdaq
Wskaźnik P/E18

Coinbase (NASDAQ:COIN) jest największą giełdą kryptowalut w USA i jedną z najczęściej używanych w innych krajach na całym świecie. Stała się spółką publiczną 14 kwietnia 2021 roku, po IPO i wejściu na giełdę Nasdaq.

Mocną stroną Coinbase jest łatwość obsługi, rozpoznawalność marki, ogromna liczba klientów i doskonała rentowność modelu biznesowego.

Jako firma, która działa w sektorze kryptowalut, jest naturalnie narażona na dużą zmienność, odpowiadającą wahaniom kryptowalut takich jak Bitcoin i Ethereum. Jednak dla tych, którzy przyjmują długoterminową perspektywę i wierzą w potencjał kryptowalut, Coinbase jest bez cienia wątpliwości jedną z najlepszych akcji do kupienia w 2023 roku.

*79% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

3. Spotify

TickerSPOT
GiełdaNasdaq
Wskaźnik P/E53

Spotify (NASDAQ:SPOT) to szwedzka firma notowana również na Nasdaq, która oferuje usługę streamingową muzyki w modelu freemium. Przez lata platforma ta stała się na całym świecie standardem w słuchaniu muzyki i podcastów, zarówno za pomocą smartfonów, jak i komputerów.

Firma jest bardzo dobrze pozycjonowana, a liczba abonentów wersji premium stale rośnie, co przekłada się na wzrost przychodów rok do roku. Dokładnie rzecz ujmując, na koniec 2021 roku na Spotify było 172 mln użytkowników premium, co oznacza wzrost z 155 mln na koniec 2020 roku.

Największe wyzwania, z jakimi firma będzie musiała się zmierzyć w przyszłości, związane są z silną konkurencją ze strony takich serwisów jak Amazon Music i Apple Music, które wcale nie są skłonne ustępować Spotify. Na razie jednak to szwedzka platforma ma przewagę.

Mimo wzrostu przychodów i liczby subskrybentów, Spotify borykało się z problemami w 2021 roku, kończąc rok ze stratą. W efekcie cena akcji spadła o ponad 25%, co sprawia, że są to akcje, które warto kupić. Analitycy przewidują powrót SPOT do rentowności już w tym roku i gwałtowny wzrost ceny akcji.

*79% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

4. Walt Disney

TickerDIS
GiełdaNasdaq
Wskaźnik P/E142

Walt Disney (NYSE:DIS) jest jedną z wiodących na świecie firm zajmujących się animacją i rozrywką. Firma rozpoczęła swoją działalność sto lat temu od serialu animowanego Myszka Miki, a dziś jest właścicielem ogromnych parków rozrywki na całym świecie, sieci telewizyjnych i studiów animacji. Jest również właścicielem cieszących się ogromnym powodzeniem franczyz, takich jak Star Wars, Marvel, Toy Story i wiele innych.

Pomimo trudności, z jakimi firma borykała się podczas pandemii Covid-19 z powodu czasowego zamknięcia parków rozrywki i kin, Disney jest obecnie dobrze przygotowany do wznowienia wzrostu, między innymi dzięki nowej platformie streamingowej Disney+, która już teraz konkuruje na równi z Netflixem.

Podsumowując, uważamy, że akcje Disneya to celna odpowiedź na pytanie, jakie akcje kupić dzisiaj. Szczególnie, że ich cena spadła w ostatnich miesiącach.

*79% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

5. Apple

TickerDIS
GiełdaNasdaq
Wskaźnik P/E31

Apple (NASDAQ:AAPL) jest jednym z największych na świecie producentów najnowocześniejszych produktów technologicznych i zawsze był symbolem elity oczekującej produktu o najwyższej wydajności i najbardziej atrakcyjnym designie. Obecnie, pod względem kapitalizacji rynkowej, Apple jest firmą numer 1 na świecie.

Rozwój firmy w ostatnich latach był stały i regularny dzięki ciągłemu zwiększaniu liczby klientów, ale także dzięki postępującej dywersyfikacji działalności o nowe produkty i usługi.

Silna pozycja rynkowa Apple, stabilność finansowa i szacunki dotyczące przyszłego wzrostu sprawiają, że jest to jedna z najlepszych akcji do kupienia w 2023 roku.

Przeczytaj również: Jak i gdzie kupić akcje Apple?

*79% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

6. Intel

TickerINTC
GiełdaNasdaq
Wskaźnik P/E10

Intel (NASDAQ:INTC) to amerykańska korporacja międzynarodowa istniejąca od 1968 roku, produkująca mikroprocesory, komponenty sieciowe, układy do płyt głównych i kart graficznych oraz wiele innych części.

W ostatnich latach wzrost firmy spowolnił się, częściowo z powodu silnej konkurencji ze strony AMD i Nvidii. Jednak pozycja Intela jest nadal solidna, a akcje są obecnie bardzo niedowartościowane, ze wskaźnikiem P/E na poziomie 10.

Na podstawie łącznej analizy 3 czynników (value, momentum i quality) możemy powiedzieć, że akcje Intel to odpowiedź na pytanie, w jakie spółki inwestować w 2023 roku. Jeśli szukasz niedowartościowanych, płacących dywidendę akcji, Intel jest prawdopodobnie najlepszym wyborem.

*79% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

7. Microsoft

TickerMSFT
GiełdaNasdaq
Wskaźnik P/E35

Firmy Microsoft (NASDAQ:MSFT) nie mogło zabraknąć w artykule o tym, jakie akcje kupić. Microsoft jest międzynarodową firmą technologiczną, która opracowuje, produkuje, licencjonuje i sprzedaje oprogramowanie komputerowe oraz najczęściej używany na świecie system operacyjny Windows.

Microsoft jest również aktywny na rynku gier (dzięki konsoli Xbox), reklamy online (dzięki wyszukiwarce Bing i sieci społecznościowej LinkedIn) oraz przetwarzania w chmurze.

Jego rozwój w ostatnich latach był zdumiewający: w ciągu 10 lat wartość akcji wzrosła dziesięciokrotnie, a pozytywny trend wydaje się nie do zatrzymania, również dzięki stałemu wzrostowi obrotów. Uważamy, że Microsoft oferuje akcje, które warto kupić w 2023 roku zarówno ze względu na jakość, wskaźnik Momentum, jak i szacunki przyszłego wzrostu.

*79% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

8. Amazon

TickerAMZN
GiełdaNasdaq
Wskaźnik P/E63

Amazon (NASDAQ:AMZN) jest największą na świecie firmą e-commerce, a w ostatnich latach rozszerzył swoją działalność o sprzedaż offline, przetwarzanie w chmurze, livestreaming (z Twitch) i treści multimedialne (z Amazon Prime Video i Amazon Music).

Jest to spółka wzrostowa, o nieatrakcyjnych fundamentach, ale o wyjątkowym potencjale wzrostu. W 2021 roku kurs akcji praktycznie się nie zmienił, więc trend wzrostowy może rozpocząć się ponownie w tym roku. Podsumowując, Amazon pozostaje naszym zdaniem świetnym kandydatem na najlepsze akcje do inwestowania w 2023 roku.

Czytaj też: Jak i gdzie kupić akcje Amazon?

*79% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

9. Meta Platforms

TickerFB
GiełdaNasdaq
Wskaźnik P/E23

Meta Platforms (NASDAQ:FB) to firma, która króluje w świecie mediów społecznościowych. Dzięki posiadaniu Facebooka, Messengera, Instagrama i WhatsAppa kontroluje dużą część rynku portali społecznościowych, komunikatorów i reklamy internetowej.

Aktywni użytkownicy na poszczególnych platformach, a także przychody spółki stale rosną. Ponadto Meta co roku kontynuuje różne innowacje i liczne przejęcia, aby utrzymać i wzmocnić swoją dominującą pozycję.

Najciekawsze jest jednak otwarcie sektora Metaverse, który jest zupełnie nowym i potencjalnie nieograniczonym rynkiem. Facebook niedawno przeszedł rebranding, zmieniając nazwę na Meta Platforms, aby upublicznić swój cel, jakim jest odgrywanie wiodącej roli w rozwoju wirtualnej rzeczywistości.

Wskaźnik P/E akcji jest dobry, a trend z ostatnich kilku lat jest wyraźnie pozytywny. Wszystko to skłania nas do stwierdzenia, że zakup akcji Facebooka jest dobrą decyzją w długim terminie.

*79% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

10. Alphabet

TickerGOOG, GOOGL
GiełdaNasdaq
Wskaźnik P/E26

Alphabet Inc (NASDAQ:GOOG) jest spółką holdingową Google i kilku innych spółek zależnych. Jej przychody pochodzą głównie z reklam w wyszukiwarce Google i serwisie YouTube, ale firma działa również w kilku innych sektorach i oferuje wiele innych usług (np. Gmail, Google Maps i systemy operacyjne Android).

Ponownie, jest to akcja wzrostowa, ale z dużo bardziej rozsądnym wskaźnikiem P/E niż Amazon. Lata 2020 i 2021 były dla Google wyjątkowe, z silnym wzrostem zysków i pozytywnym trendem, który prawdopodobnie się utrzyma.

Czytaj też: Jak i gdzie kupić akcje Google?

11. Pfizer

TickerPFE
GiełdaNYSE
Wskaźnik P/E16

Pfizer (NYSE:PFE) jest jedną z największych amerykańskich firm farmaceutycznych. Oprócz szczepionki na Covid, firma znana jest z opracowywania wielu leków powszechnie stosowanych na całym świecie.

Strategia przejmowania małych i średnich firm farmaceutycznych, w połączeniu z wprowadzaniem na rynek nowych leków, stawia firmę Pfizer na dobrej drodze do osiągnięcia silnego wzrostu w 2023 roku, kiedy to sprzedaż szczepionek na Covid będzie kontynuowana w sposób regularny.

Pfizer może poszczycić się świetnymi akcjami dywidendowymi: obecna stopa dywidendy wynosi ponad 3%, co czyni te akcje bardzo atrakcyjnymi dla inwestorów zainteresowanych uzyskiwaniem stałego zwrotu z posiadanych w portfelu akcji.

*79% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

12. NVIDIA

TickerNVDA
GiełdaNasdaq
Wskaźnik P/E78

NVIDIA (NASDAQ:NVDA) jest jedną z najlepiej prosperujących i najbardziej obiecujących firm technologicznych z indeksu Nasdaq 100. NVIDIA jest zdecydowanym liderem w dziedzinie kart graficznych, ale oferuje również rozwiązania dla przemysłu, transportu, opieki zdrowotnej, telekomunikacji, administracji rządowej, robotyki i wielu innych dziedzin.

Odgrywa też kluczową rolę w rozwoju Metaverse. Przede wszystkim jest właścicielem Omniverse, platformy, która pozwala na badanie projektów 3D w bardzo realistyczny sposób, co może być przydatne w niezliczonych zastosowaniach wirtualnej rzeczywistości. Ponadto, najnowsze karty graficzne NVIDIA będą kluczowym elementem sprzętowym umożliwiającym dostęp do różnych światów metawersum.

Akcje firmy dokonały niesamowitego rajdu w górę w ciągu ostatniego roku, dzięki eksplozji popytu napędzanego głównie przez sektor gier wideo. Jednak naszym zdaniem spółka ma jeszcze sporo miejsca na wzrost w najbliższych latach.

*79% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

Jak kupić najlepsze akcje?

Po zaprezentowaniu najlepszych akcji do kupienia w 2023 roku, zobaczmy teraz w praktyce, jak kupić akcje tych spółek przez brokera online. Udowodnimy ci, że cała ta procedura jest naprawdę bardzo prosta.

Przyjmijmy na przykład, że chcesz kupić akcje amerykańskie za pomocą brokera eToro i że interesują cię akcje Apple.

Po założeniu konta demo (klikając tutaj) lub rzeczywistego konta (klikając tutaj), wystarczy wpisać nazwę firmy w polu wyszukiwania na górze, jak widać na poniższym obrazku:

w jakie akcje inwestować

Na eToro wszystkie usługi dla inwestorów są niezwykle łatwe w obsłudze. Dostępnych jest wiele opcji, takich jak: zaawansowane wykresy w czasie rzeczywistym, statystyki, komentarze i przewidywania ekspertów (platforma zbudowana jest jak sieć społecznościowa).

Załóżmy, że chcesz kupić te akcje. Kliknij przycisk Działaj, a uzyskasz dostęp do ekranu, który pozwala wybrać różne opcje transakcji:

jakie akcje kupić dzisiaj

Przede wszystkim wybierz opcję „Kup” (jeśli chcesz po prostu kupić akcje) lub „Sprzedaj” (jeśli chcesz otworzyć krótką pozycję lub po prostu sprzedać akcje, o których wiesz, że będą spadać).

Następnie musisz wybrać kwotę, jaką chcesz zainwestować (w tym przypadku wybrałem 100 dolarów), oraz dźwignię finansową. Domyślnie ustawiona jest dźwignia X1. Wybierając tę pozycję, kupujesz akcje bazowe, bez opłat i prowizji. Jeśli natomiast zdecydujesz się na dźwignię X2 lub dźwignię X5, zakupisz na tę akcję kontrakty CFD. Zmiany ceny akcji będą miały większy wpływ na twoje zyski lub straty.

Na koniec masz do wyboru dwie ostatnie pozycje: stop loss (za pomocą której zlecasz automatyczną sprzedaż akcji, jeżeli straciłeś określoną kwotę) i take profit (za pomocą której zlecasz automatyczną sprzedaż akcji, gdy osiągniesz określony zysk).

Po sfinalizowaniu zakupu, w menu po lewej stronie brokera, a dokładniej na pozycji Portfel, możesz śledzić postęp swojej inwestycji w czasie rzeczywistym.

Możesz wypróbować wszystko samodzielnie i dokonać zakupów testowych za wirtualne 100.000 $, które zostaną ci przypisane na koncie demo. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować!

*79% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

Częste pytania i odpowiedzi

Które akcje są niedowartościowane w 2023 roku?

Naszym zdaniem, jednymi z najlepszych niedowartościowanych akcji w 2023 roku są Alibaba, Intel, Pfizer, Spotify i Coinbase.

Które spółki mają najlepsze perspektywy wzrostu w 2023 roku?

Firmy, których wartość może najbardziej wzrosnąć w 2023 roku, to naszym zdaniem Coinbase, Walt Disney, Meta Platforms, NVIDIA, Microsoft i Amazon.

Jak kupić akcje online w Polsce?

Polski inwestor może korzystać z usług różnych brokerów w celu inwestowania w akcje. My jednak polecamy eToro, który jest jednym z najbardziej kompleksowych i wygodnych serwisów. Możesz otworzyć darmowe konto w ciągu kilku minut lub dowiedzieć się więcej, klikając tutaj.

5/5 - (2 votes)