Karta płatnicza do kryptowalut: 7 najlepszych na rynku

1047
karta płatnicza do kryptowalut

Szukasz karty kryptowalutowej? Zastanawiasz się, która karta płatnicza do kryptowalut jest najlepsza? Jesteś we właściwym miejscu!

Choć świat kryptowalut istnieje już od ponad dekady, dopiero w ostatnich kilku latach stał się znany większości ludzi. Oprócz pojawienia się różnych platform do handlu tymi aktywami, niedawno wprowadzono pierwsze karty kryptowalutowe.

W tym miejscu wyjaśnimy więc najpierw, czym jest karta kryptowalutowa i co można z nią zrobić w praktyce. Następnie wskażemy najlepsze karty kryptowalutowe w 2024 roku i przeanalizujemy korzyści płynące z ich stosowania.

Aby jeszcze bardziej ułatwić wybór, poniżej przedstawiamy trzy najlepsze karty, jakie istnieją:

NAJLEPSZE KARTY PŁATNICZE KRYPTO
4.8/5
4.8/5
4.8/5

Karta płatnicza do kryptowalut: co to takiego?

Jak już wspomnieliśmy, zobaczymy najpierw, czym jest karta kryptowalutowa, aby nie było wątpliwości co do sensu tego pojęcia.

Karta kryptowalutowa wygląda tak samo jak zwykła karta kredytowa, z tą różnicą, że jest powiązana z giełdą lub przynajmniej z platformą umożliwiającą handel kryptowalutami. Takie usługi zwykle opierają się na bezpiecznych systemach, takich jak VISA czy MasterCard.

karta płatnicza kryptowaluty

To, co wyróżnia te karty, to możliwość dokonywania zakupów, zarówno online, jak i offline w sklepach uczestniczących w programie, poprzez wydawanie pieniędzy w kryptowalutach. Koszty tych kart są zazwyczaj niskie i przeanalizujemy je indywidualnie.

Innym bardzo ważnym czynnikiem, który należy podkreślić, jest fakt, że niektóre z tych kart kryptowalutowych dają dostęp do bardzo interesujących bonusów, a jednym z nich jest cashback, który pozwala odzyskać pewien procent wydanych pieniędzy.

Aby zacząć korzystać z karty kryptowalutowej, wystarczy zarejestrować się na jednej z platform, które przedstawimy za chwilę. Masz tam dwie możliwości: albo wpłacić depozyt w walutach fiat (takich jak euro lub dolary) i zamienić je na kryptowaluty, albo przenieść swoje aktywa kryptowalutowe bezpośrednio z innego portfela.

Gdy masz już kryptowaluty do wydania, możesz złożyć wniosek o kartę bezpośrednio przez Internet, a ta dotrze pod twoje drzwi zgodnie z podanym harmonogramem.

Najlepsze karty kryptowalutowe: top 7

Nadszedł czas, aby przedstawić najlepsze karty kryptowalutowe w 2024 roku. Dla każdej z nich wyjaśnimy, jak działają, ile kosztują i czy oferują jakieś bonusy.

1. Binance (najlepsza karta kryptowalutowa)

Karta Binance (oficjalna strona tutaj) jest kartą kryptowalutową opartą na systemie VISA, należącą do największej na świecie giełdy kryptowalutowej. Znajdziesz tam wiele aktywów do kupienia po niskich kosztach.

karta kryptowalutowa

Za pomocą karty Binance można wykorzystywać kryptowaluty do dokonywania zakupów online i offline. Dokładniej rzecz ujmując, po aktywacji tej funkcji użytkownik będzie miał dostęp do karty wirtualnej i karty fizycznej. Fizyczna karta zostanie dostarczona na adres podany przy składaniu wniosku o jej wydanie.

Karta kryptowalutowa Binance posiada oddzielny portfel od głównego portfela giełdy (zwanego również portfelem spot), który należy doładować, aby móc z niego korzystać i wydawać kryptowaluty.

Aby płacić za pomocą karty Binance, nie musisz wymieniać swoich kryptowalut na waluty, w których będziesz dokonywać płatności. Konwersja zostanie dokonana przez samą firmę Binance w momencie zakupu.

Bardzo ważnym faktem, który należy podkreślić, jest to, że dzięki karcie Binance otrzymujesz do 8% cashbacku w BNB (rodzima kryptowaluta giełdy) za wszystkie kwalifikujące się zakupy dokonane za jej pośrednictwem. Wartość tego cashbacku zależy od kwoty BNB, którą średnio posiadałeś w Binance w ciągu ostatnich 30 dni.

Jeśli chodzi o koszty, opłata wynosi zero. Nie są również pobierane żadne opłaty od poszczególnych transakcji, a przeliczenie z kryptowaluty na walutę płatniczą odbywa się po oficjalnym kursie wymiany.

Dokładniej mówiąc, przy wypłatach w bankomatach lub punktach sprzedaży mogą być naliczane pewne koszty administracyjne strony trzeciej, ale są one niewielkie (rzędu 0,90%). Zobacz więcej szczegółów w naszej recenzji.

Metoda doładowaniaPrzez główny portfel giełdy Binance
Wspierane kryptowalutyBNB, BUSD, USDT, BTC, SXP, ETH, EUR, ADA, DOT, XRP, AVAX, SHIB, LAZIO, PORTO, SANTOS
Cashback?Tak, do 8% w zależności od poziomu
KosztyBrak kosztów wydania, utrzymania i wymiany walut

Złóż wniosek o kartę kryptowalutową już teraz, rejestrując się w serwisie Binance za pośrednictwem tego linku.

2. Crypto.com

Jedną z najbardziej godnych uwagi platform kryptowalutowych jest giełda Crypto.com (oficjalna strona tutaj). Jest to platforma, która w ostatnich latach znacznie się rozwinęła dzięki swojej elastyczności i niskim opłatom.

płatność kryptowalutami

Karta Crypto.com jest kartą przedpłaconą VISA, której można używać do dokonywania zakupów online i offline. Również w tym przypadku oferta obejmuje zarówno kartę fizyczną, jak i wirtualną. Aby ubiegać się o kartę, należy najpierw otworzyć bezpłatne konto za pośrednictwem aplikacji Crypto.com (link tutaj), która jest kompatybilna zarówno z urządzeniami z systemem iOS, jak i Android.

Po utworzeniu konta i zweryfikowaniu tożsamości zgodnie z obowiązującymi przepisami inwestycyjnymi, można przystąpić do składania wniosku o kartę. Oferta Crypto.com jest podzielona na różne poziomy: innymi słowy, istnieją różne rodzaje kart, które dają dostęp do coraz to większych korzyści.

Istnieje pięć różnych poziomów. Przemyśl swój wybór, ponieważ każda zmiana i nowa karta będzie cię kosztować 50 euro, podczas gdy za pierwszym razem jest to bezpłatne. Poziom, do którego będziesz miał dostęp, zależy od ilości Cronos (rodzimej kryptowaluty giełdy), którą stakujesz przez 180 dni.

Wraz z awansem na wyższy poziom, będziesz miał dostęp do coraz większego procentu zwrotu gotówki, aż do maksymalnej wysokości 5%. Dodatkowo można otrzymać bezpłatną subskrypcję Netflix, Spotify Premium lub Amazon Prime. Sprawdź wszystkie szczegóły w naszej recenzji.

Metoda doładowaniaBezpośrednio przez główny portfel Crypto.com
Wspierane kryptowalutyPonad 100 kryptowalut i 6 walut fiat
Cashback?Tak, do 5% w zależności od poziomu
KosztyBrak kosztów wydania, utrzymania i wymiany walut

Już teraz złóż wniosek o wydanie karty kryptowalutowej, rejestrując się bezpłatnie w aplikacji dostępnej pod tym linkiem.

3. Trastra

Trastra (tutaj można złożyć wniosek o kartę) to karta kryptowalutowa, która może nie jest tak znana jak jej poprzednicy, ale w ostatnim czasie cieszy się sporym powodzeniem.

karty do kryptowalut trastra

To, co od razu wyróżnia tę kartę i co odróżnia ją od poprzedników, to fakt, że jest ona wyposażona w numer IBAN, za pomocą którego możesz otrzymywać przelewy w euro. W tym sensie jest to karta do konta, która opiera się na systemie VISA.

Jest to również idealne rozwiązanie do otrzymywania wynagrodzeń w kryptowalutach lub innych cyfrowych pieniądzach. Karta obsługuje obecnie siedem głównych kryptowalut w obiegu: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH), Ripple (XRP), USD Coin (USDC) i Tether (USDT).

Karta wydawana jest przez instytucję z siedzibą w Litwie, która posiada również oddziały w całej Europie. Aby skorzystać z tej karty, wystarczy złożyć wniosek o nią za pośrednictwem tego linku, wypełniając formularz, który się pojawi. Alternatywnie, jeśli łączysz się za pośrednictwem telefonu komórkowego, możesz przejść bezpośrednio do pobrania aplikacji Trastra, która jest kompatybilna zarówno z urządzeniami z systemem Android, jak i iOS.

Zauważ, że Trastra ma jedne z najniższych prowizji w tym sektorze. W rzeczywistości nie zostaniesz obciążony opłatą za wymianę z waluty FIAT na kryptowalutę i odwrotnie. Doładowania są również bezpłatne, podobnie jak transakcje, które wykonasz zarówno online, jak i offline.

Przechodząc do ograniczeń, należy podkreślić fakt, że mamy dość wysoki limit wydatków w kasie – 8000 EUR, co pozwala również na dokonywanie dość dużych zakupów.

Z punktu widzenia bezpieczeństwa, Trastra również bardzo dobrze się broni. W rzeczywistości możliwe jest aktywowanie funkcji natychmiastowej blokady karty w przypadku jej kradzieży lub zgubienia. Co więcej, dzięki systemowi „Verified by Visa”, przy każdym zakupie online wysyłany jest kod, dzięki czemu można śledzić wszystkie swoje wydatki.

Metoda doładowaniaPrzez inny portfel (krypto) lub przelewem (waluty fiat)
Wspierane kryptowalutyBTC, ETH, LTC, BCH, XRP, USDC, USDT
Cashback?Obecnie nie
KosztyBrak kosztów wydania, utrzymania i wymiany walut

W skrócie, jest to naprawdę wyjątkowy produkt na rynku kart kryptowalutowych. Zamów teraz Trastra, klikając tutaj.

4. Bitpanda

Kontynuując przegląd najlepszych kart kryptowalutowych, przyjrzyjmy się tej oferowanej przez Bitpanda (oficjalna strona tutaj). Jest to bardzo popularna giełda kryptowalut w Europie, która oferuje nie tylko możliwość handlu kryptowalutami, ale także akcjami i metalami szlachetnymi.

platnosci kryptowalutami

Karta Bitpanda jest oparta na systemie VISA i pozwala na dokonywanie zakupów online i offline oraz wypłacanie pieniędzy z bankomatów. Szczególną cechą tej karty jest to, że umożliwia ona korzystanie nie tylko z kryptowalut, ale także ze środków w walutach fiat i metalach szlachetnych, które zostaną przeliczone w momencie zakupu.

Podobnie jak w innych przypadkach, użytkownik otrzymuje zwrot gotówki za dokonane zakupy, którego wartość procentowa waha się od 0 do 3% w zależności od poziomu BEST, czyli swego rodzaju rankingu, który zależy zarówno od ilości posiadanych kryptowalut na giełdzie, jak i od miesięcznego wolumenu transakcji.

Spójrzmy teraz na limity kart. Dzienny limit wydatków wynosi 10 000 EUR, a dzienny limit wypłat z bankomatu 350 EUR. Ponadto przy każdej płatności zbliżeniowej można wydać maksymalnie 50 euro (kwota ta może się różnić w zależności od kraju). Nie ma minimalnych kwot transakcji, ani limitów tygodniowych czy miesięcznych.

Jeśli chodzi o koszty, nie musisz nic płacić, aby otworzyć konto na Bitpanda, złożyć wniosek o kartę i ją otrzymać. Nie ma też żadnych kosztów utrzymania.

Przy przeliczaniu aktywów na euro w momencie zakupu obowiązują normalne prowizje handlowe. Ponadto za złożenie wniosku o drugą kartę pobierana jest opłata w wysokości 9,90 euro. Więcej informacji można znaleźć w naszej recenzji.

Metoda doładowaniaBezpośrednio przez główny portfel giełdy
Wspierane kryptowalutyWszystkie dostępne na giełdzie + metale szlachetne i waluty fiat
Cashback?Tak, do 3% w zależności od poziomu
KosztyBrak kosztów wydania i utrzymania, dla wymiany walut obowiązują normalne opłaty handlowe

Aby ubiegać się o tę kartę kryptowalutową, wystarczy zarejestrować się na giełdzie (można to zrobić tutaj) i zweryfikować swoją tożsamość.

5. Wirex

Karta Wirex (tutaj oficjalna strona internetowa) to kolejna alternatywa dla kart kryptowalutowych. Jest to karta przedpłacona wydawana przez aplikację o tej samej nazwie, która opiera się na systemie VISA.

płacenie kryptowalutami

Również w tym przypadku oferta składa się z karty wirtualnej, której wydanie jest bezpłatne, oraz karty fizycznej, która zostanie bezpłatnie wysłana na wskazany przez ciebie adres. Można również złożyć wniosek o wydanie drugiej karty wirtualnej za opłatą w wysokości 3 EUR.

Za pomocą tych kart można dokonywać zakupów online i offline oraz wydawać pieniądze w 37 kryptowalutach wspieranych przez serwis. Ponadto można dokonywać wypłat gotówki w bankomatach za opłatą 2,25 euro za transakcję. Nie jest to super tania funkcja, ale karta Wirex z pewnością nie została do tego stworzona.

W rzeczywistości ta karta kryptowalutowa jest idealna nie tylko dla posiadaczy kryptowalut, ale przede wszystkim dla tych, którzy dużo podróżują lub mieszkają za granicą i muszą dokonywać zakupów w różnych walutach. Wynika to z faktu, że dzięki tej karcie nie ponosisz żadnych opłat za wymianę walut, zarówno tradycyjnych, jak i kryptowalut.

Metoda doładowaniaBezpośrednio w aplikacji
Wspierane kryptowalutyPonad 37
Cashback?Tak, do 8% w X-points
KosztyBrak kosztów wydania, utrzymania i wymiany walut

Kliknij tutaj, aby zarejestrować się na platformie i złożyć wniosek o kartę Wirex.

6. Coinbase

Karta Coinbase (oficjalna strona tutaj) jest kolejną bardzo interesującą kartą płatniczą do kryptowalut, oferowaną przez giełdę o tej samej nazwie, która jest jedną z najbardziej płynnych na rynku i jest nawet notowana na NASDAQ w Nowym Jorku. Karta jest oparta na systemie VISA, ze wszystkimi związanymi z tym gwarancjami.

karty kryptowalutowe

Za pomocą tej karty można nie tylko dokonywać zakupów online i offline w uczestniczących w programie sklepach, ale także wypłacać gotówkę w walutach fiat (takich jak euro) poprzez natychmiastową konwersję posiadanych środków na kryptowaluty. Również w tym przypadku użytkownik otrzymuje zarówno kartę fizyczną, jak i wirtualną.

Obecnie można wybierać spośród następujących ośmiu portfeli: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH), Basic Attention Token (BAT), Augur (REP), 0x (ZRX) i Stellar Lumens (XLM). W związku z tym można używać tych kryptowalut do dokonywania zakupów.

Koszt wydania karty wynosi 4,95 euro. Należy jednak pamiętać, że nie ma kosztów utrzymania, opłata tutaj wynosi zero.

Przejdźmy teraz do kosztów zmiennych. Wypłaty krajowe i zagraniczne do kwoty 200 EUR są bezpłatne, powyżej tej kwoty obowiązuje opłata w wysokości odpowiednio 1% i 2% wypłacanej kwoty.

Miesięczny limit wydatków wynosi 20 000 EUR, a roczny 100 000 EUR. Ponadto dzienny limit wypłat z bankomatów wynosi 500 EUR.

Metoda doładowaniaBezpośrednio w aplikacji
Wspierane kryptowalutyBTC, ETH, LTC, BCH, BAT, REP, ZRX, XLM
Cashback?Obecnie nie
KosztyKosztów wydania 4,95 €, brak kosztów utrzymania i tradycyjne koszty wymiany walut

Aby ubiegać się o tę kartę kryptowalutową, wystarczy zarejestrować się bezpłatnie i zweryfikować swoją tożsamość. Aby zarejestrować się już teraz, kliknij tutaj.

7. BlockFi

Kończymy nasz wybór najlepszych kart kryptowalutowych, omawiając kartę BlockFi (oficjalna strona tutaj). Ta karta płatnicza do kryptowalut jest wydawana przez jedną z najważniejszych platform CeFi.

karta do kryptowalut

Karta BlockFi to kolejna karta VISA, która umożliwia wydawanie środków w krypto, z premią cashback w wysokości 1,5% wydanej kwoty. Należy zauważyć, że przez pierwsze 3 miesiące od wydania karty procent ten wzrasta do 3,5% dla maksymalnej wartości 100 USD w Bitcoinach (co odpowiada łącznym wydatkom w wysokości 5000 USD).

Ponadto w przypadku osób bardziej zamożnych, które wydają rocznie ponad 50 000 USD, odsetek ten zmienia się na 2% po osiągnięciu tego progu. Ponadto, niezależnie od wysokości wydatków, wszyscy użytkownicy będą uprawnieni do otrzymania premii cashback w wysokości 0,25% od obrotu, do maksymalnej kwoty 500 USD miesięcznie.

Na koniec należy wspomnieć, że za pośrednictwem platformy BlockFi można skorzystać z kilku ofert stakowania kryptowalut, które pozwalają na uzyskanie odsetek w przypadku posiadania określonej kryptowaluty przez określony czas. Na przykład w przypadku USDT roczna stopa zwrotu wynosi 8%. Nieźle, prawda?

Metoda doładowaniaBezpośrednio na głównej platformie
Wspierane kryptowalutyKryptowaluty dostępne na platformie
Cashback?Tak, standardowy 1,5% (3,5% przez pierwsze 3 miesiące do $100)
KosztyBrak kosztów wydania i utrzymania, dla wymiany walut obowiązują normalne opłaty handlowe

Zarejestruj się teraz i złóż wniosek o kartę kryptowalutową, klikając tutaj.

Karta płatnicza do kryptowalut: cashback i inne korzyści

karta kryptowalutowa infografika

Jedną z głównych zalet kart kryptowalutowych, jak już wspomnieliśmy, jest cashback. Zasadniczo jako premię otrzymuje się z powrotem pewien procent wydanej kwoty. Zazwyczaj bonus ten jest dostarczany w formie kryptowaluty.

Na przykład, karty Crypto.com lub Binance dają dostęp do cashbacku (Crypto.com do 5%, Binance do 8%), co jest wartością wysoką w porównaniu ze średnią i czyni je dość interesującymi rozwiązaniami.

Nieodłączną zaletą tych kart jest to, że pozwalają one na ciągłe obcowanie ze światem kryptowalut, bez konieczności przedwczesnej wymiany środków na waluty fiat. W rzeczywistości przeliczenie nastąpi dopiero po dokonaniu zakupu, po kursie wymiany obowiązującym w danym momencie.

Wspomnieliśmy również, że wiele z przedstawionych w tym artykule kart kryptowalutowych nie wiąże się z żadnymi kosztami, zarówno przy składaniu wniosku, jak i w zakresie opłat utrzymania. Może to sprawić, że wybierzesz jedną z nich zamiast tradycyjnej karty przedpłaconej, która bardzo często nie jest wolna od tego typu opłat.

Podsumowując, karta kryptowalutowa to innowacyjne, opłacalne i elastyczne rozwiązanie, którego stosowanie zdecydowanie polecamy.

Karta płatnicza do kryptowalut: FAQ

Gdzie wypłacać pieniądze za pomocą karty kryptowalutowej?

Wszystkie karty kryptowalutowe przedstawione w tym artykule są oparte na systemie VISA, który jest akceptowany na całym świecie. W rezultacie nie będziesz miał problemu z wypłatą w walucie krajowej, wymieniając swoje kryptowaluty na miejscu.

W jaki sposób wysyłane są karty kryptowalutowe?

Ogólnie rzecz biorąc, najpierw należy się bezpłatnie zarejestrować na wybranej platformie i zweryfikować swoją tożsamość, prezentując dowód osobisty i kilka informacji osobistych. Następnie można złożyć wniosek o wydanie karty kryptowalutowej przez Internet, potwierdzając swoje imię i nazwisko oraz podając adres do wysyłki. Otrzymasz swoją kartę w terminie wskazanym przez platformę.

Czy karty kryptowalutowe są anonimowe?

Odpowiedź na ogół brzmi: nie. Wynika to z faktu, że platformy wydające te karty muszą weryfikować tożsamość swoich użytkowników zgodnie z obowiązującymi przepisami. W związku z tym na karcie będzie widniało twoje imię i nazwisko.

Ile kosztuje karta płatnicza do kryptowalut?

Większość kart, które prezentujemy w tym artykule, nie wiąże się z kosztami wydania i utrzymania, dlatego są one bardzo wygodne. W zależności od przypadku mogą jednak obowiązywać opłaty za wymianę walut lub wypłatę gotówki. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w części poświęconej każdej z kart.

5/5 - (3 votes)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.