Konto demo kryptowaluty: 4 najbardziej polecane symulatory

1464
konto demo kryptowaluty

Interesuje cię konto kryptowaluty demo? Chcesz wiedzieć, czy istnieje giełda kryptowalut demo? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dzisiejszym wpisie!

Konto demo albo rachunek demonstracyjny to najczęściej bezpłatne konto maklerskie, które służy do ćwiczenia inwestycji na giełdzie kryptowalut demo, bez ryzykowania prawdziwego kapitału. Pozwalają one na dostęp do różnych instrumentów finansowych będących w ofercie danego brokera.

Dlatego właśnie na niektórych kontach demo możemy praktykować również inwestycje w kryptowaluty, bez stresu i ryzyka. Gdzie założyć takie konto? O tym za chwilę sobie powiemy.

Za moment zaprezentuję 4 najlepsze platformy, na których można założyć konto demo do inwestowania w kryptowaluty. Zanim to jednak nastąpi wyjaśnijmy dokładniej, czym jest konto demonstracyjne.

Konto demo kryptowaluty: co to jest?

Inwestowanie w kryptowaluty należy do grupy najbardziej ryzykownych inwestycji ze względu na silne wahania w krótkim czasie i niekiedy bardzo trudne do przewidzenia zachowania rynku. Pokusa jest spora, ale widmo straty często powstrzymuje od ulokowania pieniędzy.

Odpowiedzią na to są konta demo, na których istnieje możliwość wypróbowania inwestycji w kryptowaluty. Pozwalają one nie tylko przyjrzeć się możliwym zyskom i stratom, ale też przetestować określone strategie inwestycyjne.

kryptowaluty demo

Jak to działa? Tak naprawdę mówimy tu o rachunkach maklerskich demo, a więc takich, które możemy założyć u różnych brokerów online. Wystarczy dokonać szybkiej i prostej rejestracji, by uzyskać dostęp do platformy inwestycyjnej identycznej jak ta prawdziwa.

Użytkownik otrzymuje ponadto wirtualny kapitał, który może dowolnie wykorzystać. W ten sposób wie, co potencjalnie mogłoby się stać z jego prawdziwymi pieniędzmi, a nie ponosi żadnego ryzyka.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby założyć konto na dowolnej platformie, ale wbrew pozorom wybór konta demo też ma znaczenie. Najlepiej będzie zdecydować się na takie, które ma jak najmniej ograniczeń, daje do dyspozycji pokaźny kapitał, ale też jest proste w użyciu (jako że często zakładają je początkujący).

Skoro w tym wypadku interesują nas w szczególności demo kryptowaluty, upewnijmy się, że na koncie demo będziemy mieli możliwość inwestowania w nie na różne sposoby i że wybór krypto będzie odpowiednio szeroki. Warto mieć też na uwadze ofertę brokera dla prawdziwego konta, by w razie czego się na nie przenieść.

Kryptowaluty demo: 4 najlepsze

Przejdźmy do głównej części tego wpisu, czyli listy platform oferujących konta demo, które mogą posłużyć do wypróbowania inwestycji w kryptowaluty. Pod każdą pozycją znajdziesz tabelę podsumowującą najważniejsze informacje o danym rachunku demo.

1. eToro

eToro (tu oficjalna strona) jest jednym z najczęściej używanych brokerów online na świecie i nadaje się zarówno do długoterminowego, jak i krótkoterminowego handlu na rynkach finansowych. Za jego pośrednictwem uzyskujemy także dostęp do rynku kryptowalut oraz portfela kryptowalutowego eToro Wallet.

etoro broker kryptowaluty

Wiele osób postrzega eToro jako portal społecznościowy do inwestowania. Po utworzeniu bezpłatnego konta użytkownik uzyskuje dostęp do wszystkich narzędzi umożliwiających interakcję z innymi inwestorami, a także do bezpłatnego rachunku demonstracyjnego do handlu online. Aby się zarejestrować, wystarczy kliknąć tutaj.

Konto demo jest nieograniczone czasowo, a wirtualny kapitał wynosi 100.000 USD. Na platformie dostępnych jest ponad 100 różnych kryptowalut, w tym wszystkie najpopularniejsze, jak Bitcoin, Ethereum, Ripple, Cardano, Doge, Solana, Polkadot czy Matic.

Użytkownik może korzystać z platformy inwestycyjnej demo i handlować kontraktami CFD na kryptowaluty, co pozwala na otwieranie krótkich i długich pozycji oraz korzystanie z dźwigni finansowej. Minimalna wysokość inwestycji w krypto to $10.

Za pomocą konta kryptowaluty demo możesz korzystać z tzw. Smart Portfolios, czyli gotowych portfeli inwestycyjnych – niektóre z nich odzwierciedlają w różnych proporcjach rynek kryptowalut. Można też kopiować strategie inwestycyjne innych użytkowników i dyskutować z nimi na temat swoich pomysłów.

Dla miłośników kryptowalut eToro przygotował także portfel kryptowalutowy eToro Wallet, ale obowiązuje on dla tradycyjnego konta. Można na nie łatwo przejść z konta demo, ale należy wówczas wpłacić minimalny depozyt $100.

Limit czasowyNieograniczone czasowo
Wirtualne środki100.000 USD
Liczba kryptowalut106
CechyCFD na kryptowaluty, krótkie i długie pozycje, dźwignia, Copy Portfolio
*77% inwestujących w kontrakty CFD u tego dostawcy traci pieniądze. Inwestycje w kryptoaktywa nie są regulowane przez niektóre kraje UE. Brak ochrony inwestorów i kapitał narażony na ryzyko.

2. XTB

XTB (oficjalna strona tutaj) to polski broker z siedzibą w Warszawie, jeden z największych pochodzenia europejskiego. Oferuje on ogromną liczbę instrumentów finansowych – zarówno aktywów rzeczywistych, jak i kontraktów CFD, w tym na kryptowaluty.

xtb broker kryptowaluty jak kupić bitcoiny

Otwarcie demonstracyjnego rachunku handlowego w XTB jest szybkie i proste: na stronie głównej serwisu wystarczy kliknąć przycisk Otwórz rachunek demonstracyjny, a następnie wprowadzić kilka podstawowych informacji o sobie.

Aktualnie, zarówno konto rzeczywiste, jak i konto demo pozwalają na handlowanie kontraktami CFD na 40 kryptowalut, w tym Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin, Dogecoin, Terra, Polygon, Polkadot i inne. Można otwierać krótkie i długie pozycje oraz handlować z dźwignią 1:2.

Minusem konta demo na XTB jest ograniczenie czasowe, które wynosi 4 tygodnie. Użytkownik otrzymuje 100.000 euro wirtualnych środków. Może korzystać aż z dwóch platform inwestycyjnych: tradycyjnej MT4 oraz platformy brokera, czyli xStation5.

Z kryptowaluty demo możemy przejść na rzeczywisty rachunek. Minimalna kwota inwestycji wynosi zazwyczaj 10 euro dla większości instrumentów finansowych. Plus jest taki, że jest to polski broker, a więc nie tylko obsługa będzie w języku polskim, ale na koniec zostanie nam również wystawiony PIT, ułatwiający rozliczenie.

Limit czasowy4 tygodnie
Wirtualne środki100.000 EUR
Liczba kryptowalut40
CechyCFD na kryptowaluty, krótkie i długie pozycje, dźwignia, platformy MT4 i xStation5

3. OANDA TMS Brokers

OANDA TMS Brokers (oficjalna strona tutaj) jest pierwszym walutowym domem maklerskim w Polsce. Pozwala na założenie w parę minut kryptowaluty demo, która oprócz dostępu do rynku kryptowalut umożliwia inwestowanie w kontrakty CFD na akcje oraz prawdziwe akcje (w tym amerykańskich spółek).

brokerzy cfd tms

Konto demo na OANDA TMS Brokers możesz założyć, klikając tutaj, a następnie wybierając Otwórz konto demo, w prawym górnym rogu. Otrzymasz na nie 50.000 zł wirtualnych środków, z których możesz korzystać przez 90 dni. Dodatkowo przez pierwsze dwa tygodnie będziesz otrzymywać rekomendacje inwestycyjne.

Na platformie dostępne są kontrakty CFD na kilkanaście kryptowalut, w tym Bitcoin, Binance Coin, Ethereum, Litecoin, Solana, Dogecoin, Matic czy Cardano.

Na koncie demo, tak jak na rzeczywistym, będziesz korzystać z platformy MT5, gdzie masz dostęp do wszelkich wykresów i analiz. Możesz otwierać zarówno długie, jak i krótkie pozycje oraz handlować z dźwignią 1:2.

Limit czasowy90 dni
Wirtualne środki50.000 PLN
Liczba kryptowalut18
CechyCFD na kryptowaluty, krótkie i długie pozycje, dźwignia, platforma MT5, rekomendacje inwestycyjne

4. Libertex

Libertex (tu oficjalna strona) to broker działający od 1997 roku. Działa na licencji CySEC i należy do wiodących brokerów forex. Inwestorom oferuje ponad 250 aktywów CFD, w tym na kryptowaluty, dla których aktualnie jest 0% opłat prowizyjnych.

symulator giełdy kryptowalut libertex

Jak widać Libertex oferuje całkiem korzystne warunki dla miłośników kryptowalut. Tym bardziej warto założyć tam darmowe konto demo, które jest nieograniczone czasowo. Można to zrobić, klikając tutaj.

Użytkownik otrzymuje dostęp do CFD na około 70 kryptowalut oraz pary kryptowalutowe. Może otwierać krótkie i długie pozycje oraz handlować z dźwignią finansową. Wszystko wygląda dokładnie tak, jak na rachunku rzeczywistym. Dostępne są trzy platformy handlowe: Libertex, MT4 i MT5.

Szczególną cechą konta demo Libertex są odnawialne wirtualne środki po zresetowaniu konta. Zaczynasz z kapitałem 50.000 USD, ale jak tylko go wyczerpiesz, możesz po prostu zresetować rachunek demo i zacząć od początku z pełną kwotą. A zatem to konto demo tak naprawdę nie ma żadnych limitów.

Możesz łatwo przejść na rachunek rzeczywisty. Wówczas minimalny depozyt wyniesie 100 euro, a minimalna wartość zlecenia tylko 20 euro.

Limit czasowyNieograniczone czasowo
Wirtualne środki$50.000, odnawialne
Liczba kryptowalutOk. 70
CechyCFD na kryptowaluty, krótkie i długie pozycje, dźwignia, platforma Libertex oraz MT4 i MT5

Pytania i odpowiedzi

Czym jest konto demo kryptowaluty?

Jest to rachunek demonstracyjny, który wygląda jak rzeczywiste konto i odzwierciedla ofertę danego brokera online. Na koncie demo operujesz wirtualnymi środkami, a więc nie ryzykujesz prawdziwych pieniędzy.

Dlaczego warto korzystać z konta demo przy kryptowalutach?

Przed rozpoczęciem inwestycji w kryptowaluty warto założyć konto demo u jednego z brokerów online umożliwiających inwestowanie w kryptowaluty. Umożliwia przetestowania strategii i oswojenia się z platformą, przez co jest szczególnie polecane początkującym.

Czy symulator giełdy kryptowalut i konto kryptowaluty demo to to samo?

Nie ma możliwości otwarcia konta demo na giełdzie kryptowalutowej, jednak można handlować kontraktami CFD na kryptowaluty za pośrednictwem konta demo u brokera online. Uzyskujesz w ten sposób ekspozycję na rynek kryptowalut, więc możesz przeprowadzić symulację inwestowania w kryptowaluty przez CFD.

Jak założyć konto demo z dostępem do rynku kryptowalut?

Na stronie brokera zwykle znajduje się informacja o możliwości otwarcie konta demo. Zazwyczaj jest ono darmowe i wystarczy podać e-mail oraz hasło, aby móc zacząć z niego korzystać. Potem można przejść z niego na rachunek rzeczywisty.

Które kryptowaluty demo są najlepsze?

Szczególnie polecamy konto demo eToro. Jest darmowe, nieograniczone czasowo i przyznaje sporą pulę wirtualnych środków. Na eToro znajdziesz ponad 100 kryptowalut oraz uzyskasz dostęp do społeczności serwisu, co jest ogromnym plusem.

5/5 - (2 votes)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.