Kopanie kryptowalut w przeglądarce: przewodnik i najlepsze strony

1362
kopanie kryptowalut w przeglądarce

Interesuje cię kopanie kryptowalut w przeglądarce? Zastanawiasz się, jakie są najlepsze usługi browser crypto w 2024 roku? Trafiłeś we właściwe miejsce!

Świat wydobywania kryptowalut jest naprawdę innowacyjny, a przede wszystkim stale się rozwija. Od pewnego czasu pojawiają się przeglądarki, które umożliwiają kopanie kryptowalut i zarabianie pieniędzy. Ale jak one działają w praktyce? I które z nich są najbardziej niezawodne?

Aby odpowiedzieć na powyższe pytania, postanowiliśmy zebrać w tym artykule najlepsze przeglądarki do kopania kryptowalut roku 2024. W naszej selekcji znajdzie się też kilka niespodzianek, a mianowicie oprogramowanie działające na korzyść właścicieli witryn.

W przypadku każdego rozwiązania wyjaśnimy, jak ono działa, i zilustrujemy potencjalne korzyści, jakie można dzięki niemu osiągnąć. Nie zwlekajmy więc dłużej i miłej lektury!

Kopanie kryptowalut w przeglądarce: najlepsze serwisy

Poniżej znajduje się nasz ranking najlepszych przeglądarek do kopania krypto. Poniższe programy typu mining browser zostały wybrane na podstawie ich popularności i możliwości zarobkowych.

1. CryptoTab Browser

Przeglądarka CryptoTab (oficjalna strona tutaj) słusznie znajduje się na szczycie naszej listy przeglądarek do wydobywania kryptowalut. A to dlatego, że została ona specjalnie zaprojektowana do wydobywania kryptowalut podczas wygodnego przeglądania stron internetowych, podobnie jak ma to miejsce na przykład w przypadku przeglądarki Chrome lub Mozilla.

cryptotab browser mining

W szczególności CryptoTab umożliwia wydobywanie Bitcoinów i jak dotąd korzysta z niej ponad 25 milionów użytkowników na całym świecie. Należy pamiętać, że jest ona dostępna zarówno dla komputerów PC, jak i urządzeń mobilnych (iOS/Android).

Zasada działania aplikacji CryptoTab jest bardzo prosta: wykorzystuje ona część energii niewykorzystywanej przez procesor komputera (lub telefonu komórkowego) podczas przeglądania stron internetowych do wydobywania Bitcoinów. Na wypadek, gdybyś miał wątpliwości, ta przeglądarka w żaden sposób nie szkodzi twojemu urządzeniu.

Aby zacząć zarabiać pieniądze, wystarczy przejść na oficjalną stronę CryptoTab, którą można znaleźć pod tym linkiem, pobrać oprogramowanie i uruchomić plik. Użytkownik ma do dyspozycji wygodny pulpit nawigacyjny, z którego może monitorować proces wydobywania kryptowalut w czasie rzeczywistym.

Generowane zyski zależą głównie od czasu działania przeglądarki, mocy urządzenia użytkownika oraz aktualnej ceny rynkowej Bitcoinów. Zazwyczaj wynoszą one około kilkudziesięciu euro miesięcznie.

Należy zauważyć, że CryptoTab, bazując na otwartej przeglądarce Chromium, obsługuje wszystkie rozszerzenia Chrome, więc przełączanie się między nimi jest szybkie i bezproblemowe. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj naszą specjalną recenzję pod tym linkiem.

Na koniec warto wspomnieć, że dostępna jest wersja Pro, która między innymi pozwala na zwiększenie prędkości wydobycia i podłączenie do konta wielu urządzeń jednocześnie, co zwiększy miesięczne przychody.

2. Brave

Brave (oficjalna strona tutaj) to kolejny bardzo popularny program typu mining browser, którego użycie w ostatnich latach gwałtownie wzrosło, dlatego też znalazł się w czołówce naszego rankingu.

brave browser mining

Już na stronie głównej Brave widać, że jest szybszy niż Chrome i oferuje wyższy stopień ochrony danych osobowych. Jeśli chodzi o kryptowaluty, przeglądarka ta udostępnia łatwy w obsłudze i intuicyjny portfel, w którym można przechowywać kryptowaluty, handlować nimi i wymieniać je.

Jego zaletą w porównaniu z Metamask jest to, że jest zintegrowany bezpośrednio z przeglądarką (a więc nie wymaga rozszerzenia) i jest open source (a więc zapewnia większą transparentność). Ponadto, dzięki integracji z Coin Gecko, w każdej chwili możesz zapoznać się z aktualizowanymi w czasie rzeczywistym notowaniami głównych kryptowalut.

Jednak najciekawszą cechą tej przeglądarki jest aktywacja reklam. O co w tym wszystkim chodzi?

Jeśli zdecydujesz się przystąpić do programu, będziesz mógł obejrzeć maksymalnie 5 treści reklamowych na godzinę, a twoja przeglądarka będzie automatycznie zapisywać na twoim urządzeniu lokalnym informacje o tym, ile uwagi poświęcasz witrynom, które postanowiłeś odwiedzić. Raz w miesiącu otrzymasz na zintegrowanym z przeglądarką portfelu pieniądze w postaci kryptowaluty BAT, rozdzielanej według kategorii stron, które najczęściej odwiedzasz.

Twórcy treści reklamowych będą otrzymywać odpowiednie nagrody, zwane Brave Rewards, w zależności od uwagi, jaką się im poświęca.

3. Rhino Miner

Rhino Miner (oficjalna strona tutaj) to innowacyjny browser crypto, który ma inne działanie niż poprzednie przykłady, dlatego zdecydowaliśmy się go uwzględnić. W szczególności program ten, oprócz funkcji pool mining, jest idealny dla tych, którzy posiadają strony internetowe i chcą zarabiać na ich ruchu.

kopanie kryptowalut w przeglądarce rhino miner

Zobaczmy więc, jak działa ostatnia opcja, który jest jednocześnie najbardziej interesująca i innowacyjna. Mówiąc prościej, ci, którzy mają stronę internetową odwiedzaną przez użytkowników, mogą wykorzystać część mocy ich procesorów do wydobywania kryptowalut, takich jak Monero (XMR) lub Masari (MSR).

Z technicznego punktu widzenia funkcję tę można aktywować, wstawiając krótki kod w JavaScript lub – w przypadku witryny WordPress – za pomocą specjalnej wtyczki, którą można pobrać bezpośrednio z oficjalnej strony, pod tym linkiem. Podczas pobierania wyżej wymienionej wtyczki mogą pojawić się ostrzeżenia lub blokady. Oznacz Rhino Miner jako bezpieczne oprogramowanie, aby kontynuować.

Jeśli zastanawiasz się, czy ta procedura, zwana cryptojaking, jest legalna, to niestety muszę uprzedzić, że nie w 100%. Przede wszystkim należy zapewnić formę zgody, w której odwiedzający akceptują wykorzystanie procesów działających w tle, podobnie jak w przypadku plików cookie.

Opracowano również programy służące do blokowania tych minerów, takie jak minerBlock, który jest dostępny jako rozszerzenie dla przeglądarki Chrome.

Zarobki, które można wygenerować, zależą oczywiście od miesięcznego ruchu na stronie i średniego czasu spędzanego przez użytkowników. Podsumowując, jest to rozwiązanie, z którym – choć ma swoje ograniczenia – warto się zapoznać.

Czym jest mining browser?

Najprościej rzecz ujmując, mining browser to program do przeglądania stron internetowych, który umożliwia wydobywanie kryptowalut w pewien określony sposób. Zasada działania może być różna w poszczególnych przypadkach.

Na przykład, w przypadku CryptoTab część mocy procesora jest wykorzystywana do wydobywania kryptowalut, a w przypadku Brave zysk jest uzależniony od czasu poświęcanego przez użytkownika treściom reklamowym. W końcu, istnieją również oprogramowania takie jak Rhino Miner, które pozwalają właścicielom stron internetowych wykorzystywać do wydobywania kryptowalut części energii obliczeniowej pochodzącej od użytkowników odwiedzających te strony.

Niezależnie od tego, czy stosowana metoda jest legalna, czy też nie, przeglądarki do kopania kryptowalut są obecnie coraz powszechniejszą praktyką, z którą z pewnością warto się zapoznać jako z opcją generowania z czasem pasywnego dochodu.

Kopanie kryptowalut w przeglądarce: zalety i wady

Zasygnalizowaliśmy już, że kopanie kryptowalut w przeglądarce bywa nieco kontrowersyjną praktyką, więc na koniec poświęcimy jeszcze kilka słów zaletom i wadom tego rozwiązania.

Przeglądarki typu mining browser kuszą pasywnym dochodem w kryptowalutach. I niewątpliwie jest to zaleta. Wystarczy pobrać oprogramowanie i zacząć z niego korzystać, by odnotowywać zyski.

Z drugiej strony jednak pojawiają się dwie zasadnicze wady. Pierwszą z nich jest to, że zarobki są bardzo uzależnione od wartości kryptowalut na rynku. A te są tak chwiejne, że nie możemy przywiązywać się do myśli, że w dalekiej perspektywie będziemy w stanie przewidzieć swoje realne zarobki.

Druga wada jest taka, że mimo wszystko kopanie kryptowalut przez przeglądarkę kosztuje nasz sprzęt trochę więcej wysiłku. Możemy zauważyć, że np. wymaga częstszego i intensywniejszego chłodzenia. Z tego względu lepiej jest wykorzystać do tego sprzęt podłączony do sieci, ewentualnie zapasowy, który jesteśmy gotowi zużyć do tego celu. Oczywiście, o ile zamierzasz dużo „kopać”.

Do kontrowersji należy też to, o czym wspomnieliśmy, czyli zgodność z prawem takich serwisów jak Rhino Miner. Osoby wchodzące na twoją stronę mogłyby zauważyć, że sprzęt zużywa więcej energii, co z kolei wpłynęłoby na jakość ich doświadczeni na witrynie.

Niemniej jednak przeglądarki to kopania krypto wciąż istnieją i wciąż są użytkowane. Przede wszystkim dlatego, że nie wymagają ani specjalistycznej wiedzy i umiejętności, ani wyjątkowego sprzętu. Dlatego mimo wątpliwości, które każdy ma prawo mieć, można wypróbować to powszechne rozwiązanie właściwie bez większego ryzyka.

Zawsze możesz też przejrzeć nasze recenzje stron do kopania kryptowalut, które znajdziesz w tym artykule.

5/5 - (2 votes)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.