Kraniki Bitcoina: czym są, jak z nich korzystać i lista 6 najlepszych

749
kraniki bitcoina

Kraniki Bitcoina (Bitcoin faucet) to proste strony internetowe, które w określonych odstępach czasu rozdają za darmo małe sumy najbardziej popularnej kryptowaluty.

Dodatkowo, bardzo często kraniki kryptowalutowe pozwalają swoim użytkownikom zarabiać Bitcoiny poprzez wykonywanie prostych czynności, takich jak klikanie w linki (pay to click crypto), oglądanie reklam, zapraszanie znajomych do rejestracji czy udział w grach i ankietach (get paid to crypto).

Istnieje wiele stron z kranikami, ale nie wszystkie z nich są trwałe i niezawodne. Niektóre z nich to po prostu oszustwa. Dlatego w tym artykule zamierzamy przyjrzeć się liście najlepszych istniejących kraników Bitcoina w 2024 roku.

NAJLEPSZE KRANIKI KRYPTOWALUT
4.8/5
4.8/5
4.8/5

Najlepsze kraniki Bitcoina w 2024 roku

Poniżej znajdziesz zaktualizowaną listę stron internetowych, które pozwalają uzyskać niewielkie kwoty Bitcoina i innych kryptowalut za darmo w regularnych odstępach czasu, z możliwością zwiększenia zarobków, jeśli wykonasz pewne działania proponowane przez same strony.

1. Cointiply

faucet krypto cointiply

Cointiply istnieje od 2018 roku i jest prawdopodobnie najpopularniejszą i najbardziej wszechstronną witryną, gdzie dostępne są kraniki kryptowalut. Pozwala ona na losowanie liczby co 12 godzin (musisz kliknąć na opcję „roll the faucet„) i otrzymanie cyfrowych monet w oparciu o wielkość wylosowanej liczby.

W sumie, można uzyskać od 10 do 200 monet (wartych około $0,02) przy każdym losowaniu. Ta suma może znacznie wzrosnąć dzięki kilku bonusom oferowanym przez platformę.

Oprócz głównego kranu, Cointiply pozwala na otrzymywanie darmowych kryptowalut poprzez oglądanie filmów lub reklam, odwiedzanie niektórych stron internetowych, wypełnianie ankiet lub granie w gry online. Nawet samo zarejestrowanie się na stronie początkowo daje ci niewielką ilość darmowej kryptowaluty.

Po osiągnięciu progu zarobków w wysokości $3, możesz wypłacić pieniądze w Bitcoin na swój własny portfel zewnętrzny. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować.

Oficjalna stronahttps://cointiply.com/
Kryptowaluty w prezencieBitcoin
Próg wypłaty$3
Sposoby zarabianiaKranik, reklamy, ankiety, gry online, zapraszanie znajomych

2. FreeBitcoin

Freebitcoin to istniejący od wielu lat kranik Bitcoina, który działa naprawdę świetnie i bardzo dobrze płaci. Pozwala on na wylosowanie liczby, która określa ilość wygranego Satoshi. Losować możesz raz co 60 minut, a nagrody wahają się od $0.002 do około $200 (w Bitcoin).

Oprócz swojego kranu, Freebitcoin oferuje kilka dodatkowych sposobów na zarabianie kryptowalut, w tym zapraszanie znajomych lub udział w różnego rodzaju zakładach (opcja ryzykowna). Strona jest pełna reklam, ale jej działanie jest niezwykle proste i skuteczne, więc zachęcamy do wypróbowania. Zarejestruj się tutaj.

Oficjalna stronahttps://freebitco.in/
Kryptowaluty w prezencieBitcoin
Próg wypłaty0.0003 BTC
Sposoby zarabianiaKranik, zakłady, zapraszanie znajomych

3. Firefaucet

Firefaucet to kolejny świetny kranik Bitcoina i innych kryptowalut, który istnieje od 2018 roku. Pozwala zdobywać punkty co 30 minut tylko poprzez rozwiązanie kodu captcha. Inne sposoby na zdobycie punktów to wypełnianie ankiet, oglądanie filmów, klikanie w linki lub wykonywanie innych prostych zadań.

Wszystkie zdobyte przez ciebie punkty (zwane ACP – auto clain points) mogą zostać zamienione na 13 różnych kryptowalut: Bitcoin, Binance Coin, Tether, Cardano, Ethereum, Doge, Litecoin, Dash, Tron, Nano, Monero, ZCash i DigiByte.

Następnie będziesz miał możliwość wypłacenia swoich kryptowalut do dowolnego portfela zewnętrznego, który posiadasz, bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek opłat. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować.

Oficjalna stronahttps://firefaucet.win/
Kryptowaluty w prezencieBitcoin i 12 innych kryptowalut
Próg wypłaty$3
Sposoby zarabianiaKranik, wyświetlanie wideo, ankiety, klikanie linków, zapraszanie znajomych

4. Faucet Crypto

FaucetCrypto jest jednym z najbardziej solidnych i niezawodnych kraników, jakie obecnie istnieją. Pozwala on na odebranie nagrody (tzw. faucet claim) co 40 minut poprzez proste kliknięcie przycisku. Oprócz tego możesz zarabiać kryptomonety, oglądając reklamy, pobierając aplikacje lub zapraszając swoich znajomych.

Strona ma ładny interfejs graficzny i dość przejrzystą obsługę. Po osiągnięciu określonej liczby „Monet”, czyli Coin (dokładnie 1000) możesz je zamienić na wybraną kryptowalutę i wypłacić na swój zewnętrzny portfel, przy niskich prowizjach. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować.

Oficjalna stronahttps://faucetcrypto.com/
Kryptowaluty w prezencieBitcoin i 16 innych kryptowalut
Próg wypłaty1000 Coin
Sposoby zarabianiaKranik, wyświetlanie ogłoszeń, pobieranie aplikacji, zapraszanie znajomych

5. EarnCrypto

EarnCrypto to strona, która pozwala ci zarabiać Bitcoiny lub inne kryptowaluty na 4 różne sposoby: przez wypełnianie ankiet, granie w gry, oglądanie filmików lub zapraszanie swoich znajomych do przyłączenia się do platformy. Zarobki są potencjalnie nieograniczone i można je zdobywać w ponad 100 różnych kryptowalutach (Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Doge, EOS, IOTA, Ripple, Tron, Stellar itp.)

Strona jest dobrze zrobiona i jest jedną z najlepszych platform typu pay to click crypto / get paid to crypto. Pozwala również dowiedzieć się wiele o technologii blockchain, kryptowalutach oraz o tym, jak je wysyłać, odbierać i przechowywać. A wszystko to dzięki specjalnym przewodnikom dostępnym na stronie. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować.

Oficjalna stronahttps://www.earncrypto.com/
Kryptowaluty w prezencieBitcoin i ponad 100 innych kryptowalut
Próg wypłaty0.0001 BTC
Sposoby zarabianiaWyświetlanie wideo, ankiety, gry, zapraszanie znajomych

6. Faucetpay

Faucetpay to przede wszystkim mikroportfel kryptowalutowy, bardzo przydatny do odbierania, wysyłania lub przechowywania niewielkich ilości waluty cyfrowej bez ponoszenia wysokich opłat. Świetnie nadaje się on też do odbierania nagród z różnych kraników kryptowalutowych.

Faucetpay oferuje jednak znacznie więcej niż tylko portfel i giełdę kryptowalut! Daje on kilka możliwości zarabiania Bitcoina: wypełnianie ankiet, klikanie w linki, oglądanie reklam, zapraszanie znajomych lub zawieranie różnego rodzaju zakładów.

Ponadto, bezpośrednio ze swojego konta, będziesz miał dostęp do listy partnerów Faucetpay, posortowanych według kryptowaluty, w której chcesz zarabiać. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować.

Oficjalna stronahttps://faucetpay.io/
Kryptowaluty w prezencieBitcoin i ponad 100 innych kryptowalut
Próg wypłatyBrak
Sposoby zarabianiaWyświetlanie wideo, klikanie linków, zakłady, ankiety, zapraszanie znajomych

Kraniki Bitcoina: czym są i jak działają?

Kraniki Bitcoina to strony internetowe lub aplikacje, które oferują niewielkie wynagrodzenie swoim użytkownikom w formie Satoshi (najmniejsza jednostka Bitcoina). Cyfrowe monety są dystrybuowane w regularnych odstępach po poprawnym wpisaniu przez użytkownika kodu captcha. Mogą być też oferowane w zamian za wykonanie innych czynności określonych przez samą stronę.

Pierwszy kranik Bitcoina w historii został stworzony przez programistę Gavina Andersena w 2010 r. Jego celem było rozpowszechnienie wiedzy o Bitcoinie, jako że koncepcja kryptowaluty i blockchain była jeszcze wtedy czymś kompletnie nowym.

Kranik Gavina Andersena oferował w swoim czasie wynagrodzenie w wysokości 5 Bitcoinów dla każdego użytkownika. W 2010 wartość Bitcoina była jeszcze bardzo mała, ale dziś 5 Bitcoinów kosztowałoby około miliona złotych!

Aktualnie istnieje całe mnóstwo witryn kranikowych Bitcoina, a każda z nich oferuje niewielkie wynagrodzenie dla swoich użytkowników. Zazwyczaj owo wynagrodzenie może być przyznawane w określonych odstępach czasu (co 30 minut, 60 minut, 12 godzin itd.). Jego wartość też jest zmienna (w niektórych przypadkach, jeśli mamy szczęście, możemy zdobyć nawet $300 w Bitcoinach).

Oprócz powtarzającego się wynagrodzenia, które tak czy inaczej w większości przypadków jest bardzo niskie, kraniki Bitcoina pozwalają na zarabianie Satoshi również dzięki wykonywaniu określonych czynności. Przykłady tych czynności to zainstalowanie aplikacji, kliknięcie linku, obejrzenie reklamy czy wypełnienie ankiety.

Kryptowaluty uzyskane za pośrednictwem kraników mogą być swobodnie przenoszone w ramach osobistego portfela lub giełdy. Konieczne jest jednak przekroczenie minimalnego progu wypłaty wymaganego przez sam kranik.

NAJLEPSZE KRANIKI KRYPTOWALUT
4.8/5
4.8/5
4.8/5

W tym momencie możesz się zastanawiać, w jaki sposób strony internetowe, które rozdają Bitcoiny swoim użytkownikom, są trwałe. Czy są to organizacje charytatywne, czy też krany mają również model biznesowy, aby ich działalność była zrównoważona i dochodowa?

Po pierwsze, kiedy użytkownik wykonuje zadanie w ramach kranu Bitcoina (takie jak oglądanie reklamy, wypełnienie ankiety lub zainstalowanie aplikacji), strona otrzymuje prowizję od reklamodawcy. Dzieli się częścią zysków z użytkownikiem, wysyłając mu część w kryptowalutach.

Ponadto, prawie wszystkie krany pozwalają na losowanie szczęśliwych numerów i regularne otrzymywanie darmowych Satoshi. Jest to forma „przynęty”, którą takie strony wykorzystują w celu przyciągnięcia dużej liczby użytkowników. W ten sposób mogą zwiększyć zyski z reklam lub innych usług, które oferują. Tak czy inaczej koszty, jakie kranik ponosi, rozdając Bitcoiny, w całości się zwracają poprzez generowane zarobki.

Faucet krypto: ile można zarobić?

Zazwyczaj nie należy oczekiwać znaczących zarobków z korzystania z kraników Bitcoina. Tak naprawdę jednak wszystko zależy od zaangażowania i czasu, jaki zdecydujesz się poświęcić na losowanie liczb i wykonywanie zadań wymaganych przez platformy.

Poświęcając kilka minut każdego dnia, możesz na przykład zarobić równowartość 1-10 dolarów w Bitcoinie miesięcznie. Ponadto, zapisując się do kilku różnych witryn i zapraszając swoich przyjaciół, na pewno będziesz w stanie znacznie zwiększyć swoje zyski.

Polecamy zarejestrowanie się na wielu platformach kranikowych, które oferują Bitcoin jako nagrodę. Ta strategia pozwoli ci zbierać małe ilości Bitcoina z jak największej liczby stron. W ten sposób osiągniesz rozsądną sumę całkowitą, którą następnie możesz przelać do zewnętrznego portfela, takiego jak Coinbase, lub mikroportfela, takiego jak Faucetpay.

Radzę ci trzymać się z daleka od wszystkich usług bukmacherskich świadczonych przez kraniki. W takim przypadku możesz bardzo szybko stracić wszystko, co udało ci się wcześniej zarobić.

Częste pytania i odpowiedzi

Czym są kraniki kryptowalut?

Kraniki Bitcoina i innych kryptowalut to proste strony internetowe, które rozdają małe sumy kryptowalut za darmo w określonych odstępach czasu lub pozwalają zarabiać kryptowaluty poprzez wykonywanie pewnych prostych zadań. Więcej o kranikach kryptowalut przeczytasz w tym wpisie.

Jakie są najlepsze kraniki Bitcoina?

Jednym z najlepszych kranów Bitcoin jest zdecydowanie Free Bitcoin, który pozwala uzyskać niewielką ilość Satoshi co 60 minut poprzez losowanie liczby. Nagrody wahają się od $0.002 do około $200 (w Bitcoin).

Jakie są najlepsze sposoby na zarabianie Bitcoina za darmo?

Oprócz kranów, istnieje kilka innych metod, aby uzyskać lub zarobić kryptowaluty za darmo, takich jak program Coinbase Earn, Airdrops lub staking kryptowalutowy. Więcej o zdobywaniu kryptowalut za darmo przeczytasz w naszym wpisie.

5/5 - (1 vote)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.