Kriptomat: recenzja i opinie o wymianie kryptowalut (2024)

1484
Kriptomat

Czy Kriptomat jest bezpieczny i niezawodny? Jak kupować kryptowaluty za pośrednictwem tego serwisu? Jakie opłaty są pobierane? Jakie metody płatności są obsługiwane?

Ten artykuł to pełna recenzja serwisu Kriptomat, usługi, która pozwala na handel kryptowalutami i przechowywanie wszystkich wirtualnych monet w jednym miejscu. Jeśli więc chcesz uzyskać więcej informacji na ten temat, jesteś we właściwym miejscu!

Najpierw zobaczymy, czym jest Kriptomat, jakie kryptowaluty obsługuje ta giełda, jak się zarejestrować i potwierdzić swoje konto oraz jak kupować kryptowaluty. Przyjrzymy się również pobieranym opłatom i obsługiwanym metodom płatności, a następnie zakończymy prezentacją kilku opinii użytkowników.

Kriptomat: co to takiego? Recenzja

Kriptomat (oficjalna strona tutaj) to platforma, która pozwala kupować, sprzedawać i przechowywać kryptowaluty. Jest to w rzeczywistości giełda kryptowalut i portfel, za pośrednictwem którego można handlować między tradycyjnymi walutami i kryptowalutami, a także między parami tych ostatnich.

Firma stojąca za Kriptomatem ma siedzibę w Estonii, a serwis jest w pełni autoryzowany i regulowany zgodnie z prawem UE. Obecnie tylko obywatele zamieszkujący Europę mogą korzystać z Kriptomatu, podczas gdy USA i Rosja pozostają wyłączone z zasięgu.

Serwis ten wyróżnia się spośród innych giełd kryptowalutowych i aplikacji łatwością obsługi. Możesz tu kupić Bitcoin, Ethereum, Ripple i inne kryptowaluty za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Możesz korzystać z Kriptomatu zarówno z komputera poprzez aplikację internetową, jak i z telefonu komórkowego poprzez aplikację dostępną dla systemów Android i iOS.

Giełda ta cieszy się dobrą reputacją w sieci. A jakie są kryptowaluty, którymi można na niej handlować? A przede wszystkim, jak działa ona w praktyce? Przekonamy się o tym w kolejnych sekcjach.

Kryptowaluty dostępne na Kriptomat

Obecnie na Kriptomat dostępnych jest ponad 30 kryptowalut. Poniżej znajduje się pełna lista:

Bitcoin (BTC), Ripple (XRP), Ethereum (ETH), EOS, Litecoin (LTC), Stellar (XLM), TRON (TRX), Bitcoin Cash (BCH), Cardano (ADA), Monero (XMR), IOTA, DASH, DAI, NEO, Ethereum Classic (ETC), NEM (XEM), Zcash (ZEC), Tether (USDT), Augur (REP), Gnosis (GNO), OxProject (ZRX), OmiseGO (OMG), Enjin (ENJ), Status (SNT), SunContract (SNC), Metal (MTL), Civic (CVC), Request Network (REQ), FunFair (FUN), Propy (PRO), Loopring (LRC).

Zaloguj się na oficjalnej stronie, aby sprawdzić aktualne notowania tej giełdy kryptowalut i rozpocząć trading.

Jak działa Kriptomat

Ale przejdźmy do sedna i porozmawiajmy bardziej szczegółowo o tym, jak działa Kriptomat. W tej sekcji przyjrzymy się w szczególności temu, jak zarejestrować się w Kriptomat, jakie metody płatności akceptowane są przy wpłatach i jak kupować kryptowaluty za pomocą tego serwisu.

Jak się zarejestrować na Kriptomat?

Rejestracja na Kriptomat jest bardzo prosta. Począwszy od strony głównej (możesz ją znaleźć pod tym linkiem), kliknij na przycisk „Zarejestruj się” (lub „Get Started”, jeśli nie ustawiłeś jeszcze języka polskiego). Pojawi się następujący ekran:

W tym momencie wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny, wpisując swoje imię, nazwisko, adres e-mail oraz hasło (zalecamy stosowanie hasła składającego się z co najmniej ośmiu znaków, w tym dużej litery, cyfry i znaku specjalnego).

Zaznacz pole dotyczące klauzuli pełnoletności i zaakceptuj warunki korzystania z serwisu oraz politykę prywatności. Kliknij przycisk „Utwórz konto”, aby zakończyć proces.

Gdy już to zrobisz, pozostały ci tylko dwa kroki, aby zacząć korzystać z wszystkich funkcji Kriptomatu:

 1. Weyfikacja adresu e-mail
 2. Weryfikacja tożsamości

Proces rejestracji jest dość prosty. Kliknij na poniższy przycisk, aby zarejestrować się za darmo.

Akceptowane metody płatności

Porozmawiajmy teraz o metodach płatności akceptowanych przy wpłacie. Prowizje dla każdej z nich znajdziesz w sekcji poświęconej opłatom. W Kriptomacie dostępne metody płatności to:

 • Karta kredytowa/debetowa/przedpłacona (VISA lub MasterCard)
 • Przelew SEPA
 • Skrill
 • Neteller
 • Sofort
 • Transfer kryptowaluty z innej giełdy

Oferta jest dość zróżnicowana i pozwala na korzystanie z głównych metod płatności dostępnych na rynku, z wyjątkiem PayPal, który nie jest akceptowany.

Jak kupić kryptowaluty na Kriptomat?

Zobaczmy teraz, jak kupować, sprzedawać i handlować kryptowalutami na Kriptomacie, czyli jak otwierać i zamykać pozycje w kryptowalutach dostępnych na tej giełdzie.

Zamiast długiego tekstu i obrazków prezentujemy samouczek w formie filmiku z kanału Kriptomat na Youtube. Wszystko zostało w nim bardzo dokładnie i jasno wytłumaczone.

Oto jak kupować kryptowaluty. Zauważ, że w tym przypadku wybraliśmy „portfel euro” jako metodę płatności, ale możesz to zmienić, na przykład wprowadzając kartę kredytową, aby dokonać transakcji:

Teraz zobaczmy, jak sprzedać kryptowaluty:

A teraz filmik o tym, jak wymieniać kryptowaluty:

Jak widać, Kriptomat jest bardzo łatwy w użyciu. Zacznij handlować na nim i ty!

Kriptomat: pobierane opłaty

Porozmawiajmy teraz o prowizjach stosowanych przez Kriptomat.

Zacznijmy od tego, że za dokonanie wpłaty lub wypłaty za pośrednictwem przelewu SEPA pobierana jest opłata w wysokości jednego euro. Jest to absolutnie zalecane rozwiązanie.

Przyjrzyjmy się teraz opłatom stosowanym przy kupnie i sprzedaży kryptowalut:

 • Zakup (z euro na kryptowalutę): 1.45% (minimum 1.45 euro)
 • Sprzedaż (kryptowaluta na euro): 1.45% (minimum 1.45 euro)
 • Zakup kartą kredytową: 4,65% (może zostać naliczona dodatkowa opłata, jeśli wartość transakcji jest niższa niż 100 euro)
 • Wymiana (kryptowaluta na kryptowalutę): 0.00
 • Skrill: 5.35% (może zostać naliczona dodatkowa opłata, jeśli wartość transakcji jest niższa niż 100 euro)
 • Neteller: 5.35% (może zostać naliczona dodatkowa opłata, jeśli wartość transakcji jest niższa niż 100 euro)
 • Sofort: 3,95% + 0,35 euro.

Jeśli kryptowaluty są wypłacane z portfela Kriptomat, stosowane są tam również niewielkie opłaty, których szczegóły można zobaczyć na tej stronie, w sekcji poświęconej wypłatom.

Kriptomat: opinie

Poniżej znajdziesz kilka opinii osób, które wypróbowały już Kriptomat.

Jak widać, użytkownicy byli pod wrażeniem zarówno łatwości korzystania z aplikacji, jak i wsparcia klienta, do którego zwrócili się w razie potrzeby.

Alternatywy dla Kriptomat

Możliwe alternatywy dla Kriptomat są liczne, ale najbardziej znane i interesujące to z pewnością Coinbase i Bitpanda (inne giełdy kryptowalut znajdziesz w tym wpisie).

Coinbase (oficjalna strona tutaj) to jedna z najbardziej znanych giełd kryptowalut na świecie, która oferuje wiele ciekawych opcji, takich jak możliwość zdobycia darmowej kryptowaluty dzięki programowi „Coinbase earn”. Opłaty za zakup kryptowalut i liczba dostępnych kryptowalut są mniej więcej równoważne z tym, co oferuje Kriptomat.

Bitpanda (oficjalna strona tutaj) wyłania się jako jedna z najlepszych europejskich giełd, ma siedzibę w Wiedniu i coraz więcej europejskich użytkowników korzysta z niej do przechowywania i wymiany swoich kryptowalut. Cechą szczególną Bitpanda jest to, że pozwala ona również na zakup metali szlachetnych.

Oprócz giełd, możesz również polegać na tak zwanych brokerach kryptowalutowych, takich jak eToro, którzy specjalizują się jednak bardziej w tradingu, gdy nie jesteś zainteresowany długoterminowym przechowywaniem swoich kryptowalut.

Częste pytania i odpowiedzi

Na koniec kilka najczęściej zadawanych pytań na ten temat, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.

Co to jest Kriptomat?

Kriptomat to giełda kryptowalut, za pośrednictwem której można handlować ponad 30 walutami cyfrowymi. Jest dostępny zarówno przez stronę internetową, jak i aplikację mobilną dla Androida i iOS.

Czy to bezpieczna giełda?

Absolutnie. W całej swojej historii Kriptomat nigdy nie był obiektem ataków hakerów, co świadczy o poziomie bezpieczeństwa, z jakim został zaprojektowany. Ponadto, Kriptomat jest w pełni licencjonowany i regulowany przez prawodawstwo UE.

Jak kupić Bitcoin na Kriptomat?

Kupowanie Bitcoin na Kriptomat jest bardzo proste. Zaczynając od strony głównej aplikacji, kliknij na Kupno/Sprzedaż i wybierz Bitcoin jako swoją kryptowalutę. Następnie zdecyduj, jaką kwotę w euro chcesz wykorzystać, i kliknij na przycisk, aby kontynuować. Przejrzyj szczegóły transakcji i potwierdź, aby zakończyć proces.

Jakie opłaty są pobierane przez Kriptomat?

Wpłaty i wypłaty za pomocą przelewu SEPA podlegają opłacie w wysokości 1 euro. Dla transakcji kupna i sprzedaży kryptowalut mamy spread w wysokości 1,45% wartości transakcji, co mieści się w średniej w porównaniu do spreadu stosowanego przez inne giełdy kryptowalut.

Jakie są metody płatności akceptowane przez Kriptomat?

Metody płatności akceptowane przez Kriptomat to: karta kredytowa/debetowa/przedpłacona, przelew SEPA, kryptowaluty, Neteller, Sofort i Skrill.

Jak mogę skontaktować się z obsługą w przypadku jakichkolwiek wątpliwości i/lub problemów?

W przypadku jakichkolwiek problemów i/lub wątpliwości możesz skontaktować się z obsługą, przechodząc na tę stronę.

Jak mogę wypłacić pieniądze z Kriptomatu?

Jeśli chcesz wypłacić pieniądze z konta, postępuj zgodnie z procedurą opisaną w tym artykule.

5/5 - (1 vote)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.