Kryptex: recenzja, opinie, działanie i zyski

1490
Kryptex

Szukasz informacji na temat działania Kryptex? Chcesz wiedzieć, czy Kryptex jest wiarygodnym serwisem miningowym kryptowalut i ile możesz na nim zarobić? Trafiłeś we właściwe miejsce!

Istnieje wiele platform wydobywczych, ale tylko kilka z nich okazało się bezpiecznych i przede wszystkim opłacalnych. Dziś zajmiemy się jednym z najciekawszych, o nazwie Kryptex.

Zobaczymy razem, co to za usługa i jak działa, a następnie przeanalizujemy możliwe zarobki i opinie tych, którzy już korzystali z tej platformy. Wszystko to pomoże ci zorientować się, jakiej jakości jest serwis Kryptex, i zdecydować, czy chcesz go używać, czy nie.

Kryptex: co to takiego?

Kryptex (oficjalna strona tutaj) to platforma, która oferuje różne produkty związane ze światem kryptowalut, z których głównym jest miner, oprogramowanie, które pozwala na wydobywanie kryptowalut przy użyciu mocy obliczeniowej komputera lub innego sprzętu.

kryptex miner

Projekt jest prowadzony przez supernowoczesny rosyjski zespół i obiecuje generować pasywny dochód bez zbytniego wysiłku. Zanim jednak zajmiemy się szczegółami i przeprowadzimy wszystkie niezbędne kontrole, musimy zrobić krok wstecz.

Jak zapewne wiesz, kopanie kryptowalut to proces, w którym za pomocą sprzętu komputerowego zużywa się energię, aby w zamian otrzymać wynagrodzenie w postaci kryptowaluty.

Na przykład w przypadku Bitcoina energia ta jest wykorzystywana do walidacji operacji (proof of work) przeprowadzanych w ramach blockchain, zdecentralizowanej architektury, na której opiera się ta kryptowaluta.

Warto nadmienić, że istnieją trzy główne aktywności, dzięki którym można wydobywać kryptowaluty:

 • Solo Mining: pierwszym sposobem wydobywania kryptowalut jest zakup sprzętu komputerowego potrzebnego do przeprowadzenia tej operacji i przystąpienie bezpośrednio do wydobywania. Ten sposób wydobywania jest w wielu przypadkach nieopłacalny, ponieważ wymaga znacznej mocy obliczeniowej, aby móc efektywnie wydobywać kryptowaluty;
 • Pool Mining: w tym drugim przypadku, sprzęt do wydobycia także należy kupić, ale to, co odróżnia tę metodę, to współpraca z innymi użytkownikami w grupach, które są nazywane pool. Każda osoba otrzymuje nagrodę proporcjonalną do mocy obliczeniowej, którą dzieli;
 • Cloud Mining: trzeci sposób polega na wykorzystaniu istniejącej farmy miningowej (struktury zaprojektowanej do celów wydobywania kryptowalut), poprzez zawarcie umowy, dzięki której indywidualny użytkownik może korzystać z części jej energii.

Kryptex należy do tej drugiej kategorii. W związku z tym, będziesz musiał używać własnego sprzętu do wydobywania kryptowalut, ale twoja energia obliczeniowa zostanie dodana do energii innych użytkowników w puli.

Ze swojej strony nie musisz się martwić o to, jak działa ten proces: oprogramowanie automatycznie wykona operacje za ciebie, a ty w zamian otrzymasz dochód, który ci się należy.

Kryptex: jak działa?

Zajmijmy się teraz bardziej szczegółowo tym, jak działa Kryptex. Wspomnieliśmy już, że ta usługa należy do kategorii pool mining, ale wypadałoby teraz zgłębić ten temat.

Kryptex Miner to oprogramowanie, które pozwala na zarabianie kryptowalut poprzez wykorzystanie energii obliczeniowej twojej karty graficznej (GPU). Nie ulega wątpliwości, że im wyższa wydajność używanego sprzętu, tym większy zarobek.

W tym miejscu należy zaznaczyć, że Kryptex bierze niewielką część przychodów generowanych przez twój sprzęt, ale zdecydowana większość trafia do twojego portfela.

kryptex org

Poniżej przedstawiamy procedurę rozpoczęcia korzystania z Kryptex Miner:

 • Załóż konto na stronie Kryptex, którą znajdziesz pod tym linkiem;
 • Pobierz oprogramowanie na swój komputer z pulpitu nawigacyjnego;
 • Zainstaluj miner i pozwól mu działać automatycznie;
 • Poczekaj, aż oprogramowanie będzie generować zyski dzień po dniu;
 • W przypadku, gdy twój program antywirusowy blokuje możliwość uruchomienia usługi, dodaj Kryptex do wyjątków.

Jeśli chodzi o ten ostatni punkt, warto zauważyć, że wiele antywirusów jest zaprojektowanych w celu blokowania działań związanych z kryptowalutami, dlatego Kryptex może być wymieniony jako potencjalnie niepożądane oprogramowanie. W rzeczywistości nie jest to żadne zagrożenie dla twojego komputera.

Aby wygenerować kryptowalutę, przeprowadzane są operacje matematyczne, dzięki czemu karta działa tak, jakbyś grał w grę wideo.

Program będzie działał w tle, a ty możesz nadal korzystać ze swojego komputera, który generalnie nie będzie zwalniał. Dzieje się tak, ponieważ Kryptex posiada tryb light, który jest aktywowany automatycznie. Jeśli chcesz, możesz w każdej chwili zablokować aktywność minera.

Należy pamiętać, że do oprogramowania można również podłączyć wiele komputerów, powołując się na to samo konto. Daje to możliwość zwiększenia generowanych zarobków.

Kryptex posiada ogromną społeczność użytkowników, którzy często wspierają się nawzajem. Serwis posiada nawet własny kanał Telegram, na którym użytkownicy dyskutują o najlepszych strategiach miningu. Kanał dostępny jest pod tym linkiem.

Jak zarejestrować się na Kryptex?

Po wyjaśnieniu, jak działa Kryptex, poświęćmy jeszcze kilka słów na to, jak założyć konto na Kryptex. Procedura jest bardzo prosta i zajmie ci tylko kilka minut.

Wystarczy przejść na oficjalną stronę internetową, którą można znaleźć pod tym linkiem, i kliknąć przycisk „Create Account”. Zostaniesz przeniesiony do następującego ekranu:

kryptex opinie

Teraz wystarczy wpisać swój adres e-mail, hasło i potwierdzić je. Zaznacz klauzulę dotyczącą warunków korzystania z serwisu i kliknij „Register”. Otrzymasz wtedy wiadomość na podany przez ciebie adres e-mail. Kliknij na link podany w mailu, aby aktywować swoje konto.

Jak widać, procedura jest szybka i łatwa. Po aktywacji będziesz miał dostęp do pulpitu nawigacyjnego Kryptex, który omówimy w dalszej części.

Jak zacząć zarabiać z Kryptex?

Po utworzeniu konta na Kryptex, następnym krokiem jest pobranie oprogramowania miningowego. Możesz to zrobić bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego. Po zainstalowaniu go, miner będzie działał automatycznie.

kryptex hashrate

Z pulpitu nawigacyjnego można uzyskać dostęp do wielu informacji. Przyjrzyjmy się głównym z nich:

 • Balance: tu w każdej chwili można sprawdzić zarobki wygenerowane z Kryptex, w postaci Bitcoinów (BTC);
 • Hardware: w tej sekcji znajdziesz szczegóły dotyczące komputerów podłączonych do twojego konta;
 • Payout history: tutaj znajduje się historia wszystkich wypłat dokonanych przez pracowników Kryptex na twoją rzecz;
 • Request payment: tutaj możesz zażądać zapłaty za wygenerowane zarobki (więcej szczegółów na temat dostępnych metod później);
 • Support: w razie jakichkolwiek wątpliwości i/lub problemów można polegać na zespole wsparcia Kryptex, który zawsze służy pomocą;
 • Overcloacking Database: chociaż procedura ta nie jest zalecana przez pracowników Kryptex, możliwe jest zwiększenie wydajności kart graficznych poprzez oprogramowanie zawarte w tym dziale, generując tym samym większe zarobki;
 • Best mining GPUs: ta sekcja zawiera szczegóły dotyczące najlepszych kart graficznych do wydobywania kryptowalut.

Ile można zarobić z Kryptex?

Jak wspomnieliśmy, zyski generowane przez Kryptex zależą od sprzętu, którym dysponujesz. Warto zaznaczyć na wstępie, że laptop będzie generalnie działał gorzej niż komputer stacjonarny, ponieważ jego wydajność jest zoptymalizowana pod kątem oszczędzania baterii.

Po uruchomieniu oprogramowania, bilans generowanych przyrostów będzie aktualizowany z częstotliwością zależną od algorytmu, który Kryptex zdecyduje się zastosować.

Waha się ona od 1 do 8 godzin w przypadku algorytmów CryptoNight i DaggerHashimoto do nawet 24 godzin w przypadku Equihash. Z tego powodu, twoje saldo może pozostać na poziomie zerowym przez kilka godzin od momentu uruchomienia programu.

Od czasu do czasu może się zdarzyć, że saldo zmniejszy swoją wartość. Jest to zwykle spowodowane wahaniami wartości Bitcoin w stosunku do wybranej przez ciebie waluty fiat (takiej jak USD lub EUR).

Przyjrzyjmy się kilku typowym wartościom zarobków generowanych przez Kryptex dla określonych modeli sprzętu.

kryptex miner download

Należy podkreślić, że są to tylko wartości orientacyjne. Aby uzyskać bardziej dokładne liczby, można skorzystać z kalkulatora Kryptex. Wybierając sprzęt, którym dysponujesz, możesz oszacować możliwy dochód:

kryptex hashrate

Należy jednak wziąć pod uwagę, że stosowanie Kryptexu generuje wydatek energetyczny, więc rachunek za prąd może być wyższy niż zwykle. W każdym razie koszty energii są znacznie niższe niż zyski, które można wygenerować dzięki Kryptex.

Po zgromadzeniu zarobków, możesz w końcu odebrać wypłatę za swoje działania miningowe. Wypłata może być dokonana w kryptowalutach w twoim portfelu (Bitcoin lub Ethereum) lub bezpośrednio w euro/dolarach na twoje konto bankowe.

Opłaty za wypłatę i minimalny próg płatności zależą od wybranej metody. Szczegółowe informacje znajdują się poniżej:

kryptex pool

Kryptex: recenzja i opinie

Zanim przejdziemy do opinii dotychczasowych użytkowników Kryptex, chcielibyśmy sami napisać kilka słów i wyrazić nasze własne odczucia. Po wypróbowaniu kilku różnych platform do miningu, musimy przyznać, że Kryptex to jeden z najlepszych serwisów tego typu.

Platforma jest bardzo łatwa w użyciu, a to istotna cecha, która sprawia, że praca minera staje się przyjemniejsza i prostsza. Cały proces od założenia konta, aż do rozpoczęcia wydobywania kryptowalut i otrzymania zysków wymaga tylko kilku kliknięć.

Warto również zaznaczyć, że metoda przesyłania wynagrodzeń jest szybka i godna zaufania, a to jeden z najważniejszych aspektów miningu kryptowalut. Do tego, pobierane prowizje są jednymi z najniższych dostępnych na tego typu serwisach online. Nie możemy zapomnieć również o całkiem niezłym hashrate.

Kończymy ten artykuł o Kryptexie kilkoma opiniami klientów, którzy już korzystali z tego oprogramowania górniczego. Przyjrzymy się kilku opiniom z TrustPilot, międzynarodowej strony, gdzie można znaleźć recenzje wszystkich rodzajów usług internetowych.

kryptex opinie
kryptex payout

Jak sam widzisz, użytkownicy są bardzo zadowoleni z Kryptexu. W szczególności doceniają płatności, które są zawsze dokonywane regularnie, a pula środków wykorzystywana przez pracowników tej platformy jest zoptymalizowana w celu zmniejszenia strat.

Zacznij zarabiać pieniądze, pobierając oprogramowanie z oficjalnej strony internetowej, którą można znaleźć pod tym linkiem.

Częste pytania i odpowiedzi

Jakie kryptowaluty można wydobywać za pomocą Kryptex?

Kryptex umożliwia kopanie nie tylko Bitcoin, ale i Ethereum, Expanse, Monero, Ravencoin i Ubiq.

Jaki jest minimalny próg wypłaty?

Minimalna wypłata na Kryptex to zaledwie 0,5 USD. Poszczególne progi uzależnione są od metody i waluty wypłaty. Zapoznaj się ze szczegółowymi informacjami na stronie serwisu.

Jakie są najlepsze alternatywy dla Kryptex?

Jedną z najbardziej znanych i najlepszych platform, które mogą konkurować z Kryptex jest Nicehash.

Jak pobrać Kryptex?

Aby pobrać Kryptex wystarczy przejść na oficjalną stronę serwisu, dostępną pod tym linkiem. Należy założyć konto i pobrać oprogramowanie. Korzystanie z niego jest dość intuicyjne, a szczegóły na temat poszczególnych sekcji panelu sterowania, znajdziesz w tym wpisie.

Jaki procesor graficzny będzie najodpowiedniejszy do korzystania z Kryptex?

Nas tronie Kryptex, pod tym linkiem, znajduje się porównanie różnych procesorów graficznych i ich ocena. Najlepiej będzie przyjrzeć się tej tabeli. Oprócz tego możesz skorzystać z dostępnego na stronie kalkulatora, który oceni możliwe zyski przy sprzęcie, który posiadasz, dla różnych kryptowalut.

5/5 - (1 vote)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.