Kryptowaluty metaverse: 6 najlepszych i najciekawszych w 2022 roku

477
kryptowaluty metaverse

Jaki jest związek między kryptowalutami a metawersum? Jakie są najlepsze kryptowaluty metaverse? Jak bardzo wzrosną w 2022 roku? Gdzie można je kupić?

Kryptowaluty metaverse stały się niezwykle popularne w ostatnich czasach, właśnie ze względu na ogromne zainteresowanie, jakie ten nowy sektor wzbudza wśród inwestorów na całym świecie.

Te kryptowaluty są powiązane z konkretnymi grami osadzonymi w bardzo wciągających i graficznie dopracowanych wirtualnych rzeczywistościach. Użytkownik bardzo często ma możliwość zarabiania pieniędzy podczas gry i/lub kupowania cyfrowych aktywów, oczywiście z wykorzystaniem kryptowalut jako środka wymiany.

W tym artykule rzucimy światło na te fascynujące wirtualne światy. Najpierw zobaczymy 6 najlepszych projektów kryptowalut metawersum, a następnie przeanalizujemy ich perspektywy wzrostu w 2022 roku. Ponadto wyjaśnię, jaki jest najlepszy sposób na inwestowanie w kryptowaluty metaverse.

Czym są kryptowaluty metaverse?

Metawersum można zdefiniować jako wirtualny świat, w którym różni użytkownicy mogą wchodzić w interakcje ze sobą poprzez swoje awatary, nabywać i używać cyfrowe obiekty oraz wykonywać potencjalnie nieograniczoną liczbę czynności.

W tej wirtualnej rzeczywistości, zamiast oficjalnych walut, ludzie używają kryptowalut do przeprowadzania transakcji. Dzieje się tak również dlatego, że cała struktura metaverse jest obwarowana i w pewien sposób umożliwiona przez technologię blockchain.

krypto metaverse

Termin metaverse jest często używany w liczbie pojedynczej, ale tak naprawdę powinien być używany w liczbie mnogiej. Istnieje już kilka gier osadzonych w wirtualnej rzeczywistości, z których każda ma swoje specyficzne cechy i jest powiązana z własną rodzimą kryptowalutą.

Te kryptowaluty mogą być zatem używane do grania w gry i bezpośredniego uczestnictwa w gospodarce metawersum, którego są częścią. Można je jednak kupić i posiadać, nawet jeśli nie ma się zamiaru brać udziału w grze. Faktycznie bowiem platformy takie jak eToro i Binance oferują możliwość inwestowania w główne kryptowaluty metaverse w prosty i wygodny sposób.

Crypto metaverse: 6 najlepszych projektów

Zrozumienie cech, różnic, zalet i wad każdej kryptowaluty w metaverse jest niezbędne do podejmowania właściwych decyzji inwestycyjnych. Dlatego poniżej przyglądamy się cechom i cenom w czasie rzeczywistym 6 najlepszych tokenów związanych z wirtualną rzeczywistością.

1. Decentraland (MANA)

Decentraland to wirtualna rzeczywistość 3D, w której użytkownicy mogą kupować, zarządzać i sprzedawać wirtualne nieruchomości. Platforma została otwarta dla publiczności w lutym 2020 roku i cieszy się ogromnym powodzeniem.

Tereny na Decentraland są niewymienialnym tokenem (NFT) o nazwie LAND. Właściciele mogą wykorzystywać je do budowania/organizowania czegokolwiek chcą (nieruchomości, koncerty, przestrzenie rekreacyjne itp.) i w ten sposób pozyskiwać realne dochody od użytkowników, którzy wchodzą z nimi w interakcję.

Oficjalną walutą Decentraland jest MANA, która stanowi podstawę całej ekonomii metawersum: może być używana do płacenia za towary i usługi, kupowania ziemi i uzyskiwania dochodów. Ponadto, posiadacze tokenów MANA mają prawo do głosowania nad wszystkimi proponowanymi zmianami w systemie, ponieważ jest on oparty na technologii DAO (Decentralised Autonomous Organisation).

Cena MANA gwałtownie wzrosła pod koniec 2021 roku (z 0,7$ do 5$), po czym ustabilizowała się na poziomie około 3$. W 2022 r. spodziewany jest dalszy wzrost.

Gdzie kupić MANA:

*79% inwestujących w kontrakty CFD u tego dostawcy traci pieniądze. Inwestycje w kryptoaktywa nie są regulowane przez niektóre kraje UE. Brak ochrony inwestorów i kapitał narażony na ryzyko.

2. The Sandbox (SAND)

SAND jest jedną z kryptowalut związanych z metaverse o największym potencjale. Jest to natywny token The Sandbox, gry opartej na blockchainie, która pozwala kupować, sprzedawać i korzystać z wirtualnych terenów reprezentowanych przez NFT.

Ten wirtualny świat jest publicznie dostępny dopiero od listopada 2021 roku, a już odniósł znaczący sukces, zarówno pod względem użytkowników, jak i handlu. Szczyci się partnerstwem ze Snoop Doggiem, Adidasem i The Walking Dead, a w 2022 roku ma zorganizować duże wydarzenia i wprowadzić wiele nowych funkcji.

SAND działa na blockchainie Ethereum i jest kluczowy dla uczestnictwa zarówno w gospodarce, jak i zdecentralizowanym zarządzaniu The Sandbox. Jego cena w ostatnich miesiącach 2021 roku wyraźnie wzrosła i obecnie oscyluje wokół 4 dolarów.

Gdzie kupić SAND:

*79% inwestujących w kontrakty CFD u tego dostawcy traci pieniądze. Inwestycje w kryptoaktywa nie są regulowane przez niektóre kraje UE. Brak ochrony inwestorów i kapitał narażony na ryzyko.

3. Axie Infinity (AXS i SLP)

Axie Infinity to gra stworzona w 2018 roku przez firmę deweloperską Sky Mavis, a inspirowana uniwersum Pokemon. Użytkownicy mogą kupować, łączyć w pary, trenować i wystawiać do walki stworki, zwane Axie (są to NFT, które można wymieniać na specjalnym rynku).

Po stworzeniu drużyny składającej się z 3 Axie, możesz grać w trybie „przygody” (rzucając wyzwanie komputerowi) lub w trybie „areny” (rzucając wyzwanie innym graczom). W obu przypadkach każde zwycięstwo jest nagradzane SLP (Smooth Love Potion), kryptowalutą, która jest obecnie notowana na Binance.

Jednak główną kryptowalutą związaną z tą grą jest AXS (Axie Infinity Shards), która pozwala na płatności na rynku NFT, udział w zarządzaniu samą grą oraz fantastyczne roczne zyski poprzez staking.

Metawersum Axie Infinity już teraz jest bardzo wciągające, ale w 2022 roku zostanie przeniesione na wyższy poziom, z ulepszoną grafiką, możliwością eksploatacji i zarządzania terenami (już teraz jest na sprzedaż na rynku gry) i wieloma nowymi funkcjami.

Cena AXS zaczęła gwałtownie rosnąć od drugiej połowy 2021 roku, osiągając szczyt na poziomie 160 dolarów, po czym cofnęła się do obecnych 70 dolarów. Wraz z uruchomieniem nowej wersji i wzrostem popularności gry (która jest obecnie najlepszą grą play-to-earn w kryptowalutach), możemy być świadkami dużych nowych wzrostów.

Gdzie kupić AXS:

*79% inwestujących w kontrakty CFD u tego dostawcy traci pieniądze. Inwestycje w kryptoaktywa nie są regulowane przez niektóre kraje UE. Brak ochrony inwestorów i kapitał narażony na ryzyko.

4. Enjin (ENJ)

Enjin to platforma, która pozwala deweloperom i użytkownikom tworzyć, zarządzać, kupować i sprzedawać wirtualne obiekty, które mogą być wykorzystywane w różnych grach wideo. Te cyfrowe aktywa mają wartość wyrażoną w Enjin Coin (ENJ) i są tokenizowane w formie NFT na blockchainie Ethereum.

Infrastruktura Enjin szybko się rozwija, a kryptowaluta staje się wspólną walutą wielu gier wideo, oferując możliwość transferu i prawdziwy rynek dla wirtualnych aktywów, które w przeciwnym razie pełniłyby funkcję ograniczoną do jednej gry.

Jednak platforma ta nie jest związana tylko z grami w ścisłym tego słowa znaczeniu, ale gości coraz więcej projektów związanych z metawersum. Celem ENJ jest połączenie różnych metaverse opartych na technologii blockchain.

Gdzie można kupić ENJ:

*79% inwestujących w kontrakty CFD u tego dostawcy traci pieniądze. Inwestycje w kryptoaktywa nie są regulowane przez niektóre kraje UE. Brak ochrony inwestorów i kapitał narażony na ryzyko.

5. Star Atlas (ATLAS i POLIS)

Star Atlas to jeden z najbardziej ambitnych projektów związanych z kryptowalutami i metawersum. Jest to strategiczna, futurystyczna gra MMO oparta na eksploracji kosmosu i podboju nowych terytoriów/planet. Gracze mogą tworzyć frakcje i walczyć przeciwko sobie, mając na celu budowanie międzygalaktycznych cywilizacji i gospodarek.

Metaverse Star Atlas opiera się na blockchainie Solana, który jest jednym z najszybszych i najbardziej wydajnych na świecie. Jej własne kryptowaluty, które służą jako podstawa monetarna gry, to ATLAS i POLIS. Za ich pomocą będzie można kupować obiekty cyfrowe (NFT), uczestniczyć w zarządzaniu grą i zarabiać pieniądze poprzez staking.

Ponieważ gra jest w fazie początkowej i nie została jeszcze opublikowana, teraz może być dobry moment, aby kupić trochę ATLAS i czerpać korzyści z bycia jednym z pierwszych inwestorów.

Gdzie warto kupić ATLAS?

6. Illuvium (ILV)

Illuvium (ILV) to kolejna wielka obiecująca propozycja w dziedzinie gier i metawersum. Jest to gra fantasy MMORPG zbudowana na sieci Ethereum, która ukaże się w 2022 roku i może zrewolucjonizować świat gier opartych na blockchainie raz na zawsze.

Według różnych zwiastunów i tego, co wiemy, gra będzie zawierać wysoce dopracowaną grafikę 3D i dostarczy niepowtarzalnych wrażeń, jakich nie udało się wcześniej osiągnąć innym wielkim producentom gier.

Użytkownicy będą mogli chwytać fantastyczne stwory (reprezentowane przez NFT), trenować je i używać do walki z innymi graczami. Wszystko to w bardzo dużym i wciągającym metawersum, które będzie oferować wiele niespodzianek.

Rodzimą kryptowalutą Illuvium jest ILV, która będzie używana jako baza monetarna w grze, a także będzie funkcjonować jako token zarządzania. Dodatkowo, gracze będą mogli otrzymać ILV jako nagrodę za osiągnięcia i wygrane bitwy.

Wszystko wskazuje na to, że po premierze gry, jeśli spełni ona oczekiwania, będziemy świadkami niesamowitych wzrostów wartości ILV. Dlatego uważamy Illuvium za jedną z najlepszych kryptowalut w metaverse.

Gdzie można kupić ILV:

Prognozy dotyczące metaverse crypto

Według Bloomberg Intelligence i Greyscale, wartość branży metaverse przekroczy w ciągu kilku lat 1 bilion dolarów. Oznacza to, że firmy, a także projekty oparte na blockchainach, które zdołają zająć centralną pozycję na tym rynku, odnotują wzrost swojej wartości.

Projekty kryptowalutowe metaverse mają obecnie przewagę nad dużymi firmami, takimi jak Meta Platforms i Microsoft, ponieważ uruchomiły one już (lub są w trakcie uruchamiania) własną wirtualną rzeczywistość. Chociaż są to głównie metawersa związane z grami, każde z nich ma swoją własną wewnętrzną ekonomię i stale rosnącą liczbę użytkowników.

Kluczem do zrozumienia, czy warto inwestować w kryptowaluty metaverse, jest to, czy projekty te będą w stanie rozwijać się w ciągu najbliższych kilku lat i zwiększać swoją bazę użytkowników. W każdym razie, większość ekspertów i analityków zgadza się, że kryptowaluty takie jak choćby MANA i SAND będą odnotowywać znaczny wzrost wartości od 2022 roku.

Ostatecznie, tokeny w metaverse wciąż mają niską kapitalizację rynkową w porównaniu z głównymi kryptowalutami, takimi jak Bitcoin i Ethereum. Ponadto, ponieważ kryptowaluty doświadczyły regresu pod koniec 2021 i na początku 2022 roku, osiągając względne minimum, przewidujemy ogromną przestrzeń do wzrostu w przyszłości.

Gdzie kupić kryptowaluty metaverse: najlepsze platformy

Jeśli jesteś nowy w świecie kryptowalut i metaverse, być może zainteresuje cię, które platformy są najlepsze do inwestowania. Poniżej przedstawiamy listę tych, które polecamy jako bezpieczne, niezawodne i wygodne.

  • Binance: jest to najpopularniejsza na świecie giełda kryptowalut i oferująca jedne z najniższych prowizji. Można tu znaleźć większość kryptowalut związanych z metaverse, w tym mniej popularne, takie jak Illuvium. Ponadto, Binance pozwala zarabiać na tych kryptowalutach poprzez staking. Możesz się zarejestrować tutaj.
  • eToro: to broker, który oferuje darmowe konto demo i pozwala inwestować we wszystkie główne kryptowaluty metaverse od $10, z minimalnym depozytem $50. Z eToro możesz również inwestować w MetaverseLife Smart Portfolio, który śledzi wyniki głównych kryptowalut i akcji związanych z metawersum. Możesz założyć darmowe konto demo, klikając tutaj.
*79% inwestujących w kontrakty CFD u tego dostawcy traci pieniądze. Inwestycje w kryptoaktywa nie są regulowane przez niektóre kraje UE. Brak ochrony inwestorów i kapitał narażony na ryzyko.
5/5 - (2 votes)