Książki o finansach osobistych: pozycje godne uwagi

1261
książki o finansach osobistych

Szukasz dobrej książki o finansach osobistych? Świetnie trafiłeś! W tym artykule zaprezentujemy ranking i przegląd najlepszych książek o finansach domowych, jakie kiedykolwiek napisano.

Na rynku istnieje wiele książek o tej tematyce, napisanych przez polskich, jak i międzynarodowych autorów, ale tylko niektóre z nich warte są uwagi. Dlatego też, specjalnie dla ciebie, przeszukaliśmy księgarnie i znaleźliśmy te najbardziej wartościowe.

Jeśli interesujesz się finansami i oszczędzaniem, na pewno znajdziesz tu coś ciekawego. Większość pozycji napisana jest bardzo przystępnym językiem oraz prezentuje istotne, praktyczne wskazówki do wykorzystania w czasie planowania rodzinnego budżetu.

1. Finansowa forteca - Marcin Iwuć

Finansowa forteca” to najlepsza książka o inwestowaniu i zarządzaniu domowym budżetem, jaką uda ci się znaleźć. Pozycja ta to 800 stron solidnej wiedzy na temat finansów i tworzenia portfeli inwestycyjnych.

Co najważniejsze, książka jest napisana przystępnym językiem. Nie zanudzisz się więc i nie będziesz miał problemu ze zrozumieniem przekazywanej treści, nawet jeśli temat finansów jest ci kompletnie obcy.

Nieważne, jaki jest poziom twojej wiedzy z zakresu inwestycji. Tutaj dowiesz się, gdzie, jak, ile i po co inwestować, żeby zabezpieczyć finansowo siebie i swoją rodzinę.

2. Jak zadbać o własne finanse? - Marcin Iwuć

W swojej kolejnej książce „Jak zadbać o własne finanse” Marcin Iwuć znów zaskakuje przydatnymi i skutecznymi poradami finansowymi.

Jeśli masz długi i nie wiesz, jak się ich pozbyć, jeśli nie ogarniasz finansów i inwestowania, a oszczędzanie cię przerasta, to pozycja idealna dla ciebie! Dowiesz się, jak stworzyć własny plan oszczędzania, który cię nie przytłoczy.

Stosując opisane w książce porady, pozbędziesz się niepotrzebnych wydatków i wygospodarujesz więcej pieniędzy na przyszłość swoją i swoich dzieci. Polecamy wszystkim, dla których rozporządzanie pieniędzmi to koszmar i przykry obowiązek.

3. Budżet domowy czyli co musisz wiedzieć o oszczędzaniu - Kamil Deptuła

Jeśli szukasz książki o finansach osobistych, która wyjaśni ci, jak oszczędzać i uniknąć kredytów, ta pozycja powinna ci się spodobać. „Budżet domowy czyli co musisz wiedzieć o oszczędzaniu” Kamila Deptuły to skuteczny poradnik i przewodnik po świecie finansów osobistych.

Znajdziesz tu konkretne wskazówki, jakie kroki podjąć, aby oszczędzić na przyszłe wydatki, jak porazić sobie z długami i kredytami oraz jak dysponować bieżącymi wydatkami, żeby wydawać mniej i skuteczniej.

Nie znajdziesz tu przepisu na zostanie milionerem, ale na pewno poszerzysz swoją wiedzę na temat finansów i nauczysz się mądrze rozporządzać domowymi pieniędzmi.

4. Pieniądze albo życie. 9 kroków do finansowej niezależności - Vicky Robin

Pieniądze albo życie. 9 kroków do finansowej niezależności” to świetna książka dla tych, którzy szukają sposobu na zorganizowanie swoich finansów. Autorka Vicky Robin podaje konkretne metody, jak panować nad własnymi pieniędzmi i nie wydawać ich na głupoty.

W książce znajdziesz wskazówki, jak monitorować finanse za pomocą tabel i wykresów. Obojętne, na jakim etapie swojego życia jesteś, nauczysz się oszczędzać, kontrolować wydatki i mądrze inwestować.

Książka napisana jest przejrzystym, łatwo zrozumiałym językiem. Autorka nie przynudza, więc z zainteresowaniem przejdziesz przez wszystkie rozdziały.

5. Grosz do grosza. Jak wydawać mądrze i unikać pułapek finansowych - Dan Ariely, Jeff Kreisler

Chyba każdy z nas czasem daje się ponieść zachciankom i emocjom i wydaje pieniądze bez sensu. Jeśli i ty masz taki problem, polecamy sięgnąć po książkę „Grosz do grosza. Jak wydawać mądrze i unikać pułapek finansowych„.

W książce znajdziesz odpowiedzi na zapewne nurtujące cię pytania, na przykład dlaczego wydawanie pieniędzy czasem boli, nawet fizycznie? Dan Ariely to znany na całym świecie ekonomista. Razem z Jeffem Kreislerem w lekki i zabawny sposób tłumaczą irracjonalne zachowania ludzi w stosunku do pieniędzy.

Każdy czytelnik odnajdzie się przynajmniej w jednej z przedstawionych sytuacji. Warto przemyśleć, co Dan i Jeff mają nam do powiedzenia. To może uratować nasz portfel.

6. Finansowy ninja - Michał Szafrański

Michał Szafrański to znany w całej Polsce bloger finansowy. Swoje złote myśli i dobre rady postanowił zebrać i opublikować w formie książki „Finansowy ninja„.

Obojętne, czy znasz się już trochę na finansach, czy nie masz o nich zielonego pojęcia, książka ta na pewno cię zaciekawi i nauczy czegoś nowego. Napisana prostym, bardzo przystępnym językiem nie nudzi i pozwala przebrnąć przez rozdziały pełne wskazówek dotyczących domowych finansów szybko i bezboleśnie.

Książka ta to prawdziwy trening ninja. Jednak zamiast walczyć, nauczysz się zarządzać własnymi finansami, planować i oszczędzać.

7. Budżet domowy pod ostrzałem - Adrian Hinc

Jeśli szukasz książki o finansach osobistych, która pomoże ci wyjść z trudnej sytuacji finansowej, oto nadciąga pomoc! „Budżet domowy pod ostrzałem” to książka, która może nie doprowadzi cię do fortuny, ale na pewno wyciągnie z długów i sprawi, że twoje zarobki zaczną ci wystarczać.

W książce znajdziesz wskazówki, jak zmienić nawyki zakupowe, jaki bank i konto będzie dla ciebie najlepsze oraz jak panować nad pieniędzmi, żeby magicznie nie znikały.

Książkę polecamy osobom, którym znudziło się już wieczne spłacanie kredytu, a rodzina sama się nie wyżywi.

8. Budżet domowy pod kontrolą - Krzysztof Piotr Łabenda

Czy wiesz, że większość gospodarstw domowych w Polsce nie posiada żadnych oszczędności? Rozsądne gospodarowanie pieniędzmi wcale nie jest takie proste. Wszystkiego, na szczęście, można się nauczyć, na przykład z książki Krzysztofa Piotra Łabendy „Budżet domowy pod kontrolą„.

Obojętne, czy spłacasz długi, czy chciałbyś odłożyć trochę pieniędzy na wypadek losowego nieszczęścia, w książce tej znajdziesz przydatne wskazówki, od czego zacząć. Nauczysz się planować swój budżet, kontrolować wydatki i pozbędziesz się niepotrzebnych kart kredytowych.

Jak się okazuje, wydawanie pieniędzy jest znacznie łatwiejsze niż ich zdobywanie. Można to jednak zmienić.

9. Inteligentny inwestor - Benjamin Graham

Inteligentny Inwestor” to pouczająca książka, którą każdy zainteresowany światem finansów powinien mieć w swojej biblioteczce.

Nie jest to prosta i banalna lektura, a przeczytanie jej wymaga skupienia. Pełno w niej jednak cennych informacji na tematy takie jak rynek akcji, zarządzanie portfelem, wahania rynku, wybieranie akcji, inflacja, obligacje i wiele innych zagadnień finansowych.

Z tą pozycją możesz się naprawdę poważnie wkręcić w świat inwestowania! Jeśli interesują cię książki o pieniądzach lub marzysz o karierze inwestora, nie możesz przejść obojętnie obok tej propozycji.

10. Jak inwestować i pomnażać oszczędności? - Maciej Samcik

Książka Macieja Samcika „Jak inwestować i pomnażać oszczędności?” to obowiązkowa pozycja dla wszystkich aspirujących inwestorów.

Należy przyznać, że książka skierowana jest raczej do osób, które zgromadziły już pewien kapitał, ale nie wiedzą, co z nim zrobić. Mając do dyspozycji pewną sumę, warto kierować się radami zamieszczonymi w książce. W ten sposób zgłębisz swoją wiedzę o rynku, lokatach bankowych i obligacjach. Będzie też coś o giełdzie.

Krótko mówiąc, książka ta to kompendium wiedzy o finansach, które przedstawia wiele różnych możliwości inwestowania. Obojętne, czy lubisz szaleć, czy wolisz ostrożne opcje, na pewno znajdziesz tu coś dla siebie.

To już koniec naszej listy, w której zaprezentowane zostały najlepsze książki o finansach osobistych. Mamy nadzieję, że udało ci się znaleźć tu coś ciekawego. Zarządzanie domowym budżetem wcale nie jest takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Na szczęście z pomocą przychodzą książki ze skutecznymi wskazówkami.

3.7/5 - (3 votes)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.