Książki o giełdzie: najlepsze i najciekawsze pozycje

1533
Książki o giełdzie

Szukasz dobrej książki o giełdzie? Świetnie trafiłeś! W tym artykule zaprezentujemy ranking i przegląd najlepszych książek o giełdzie, jakie można znaleźć na polskim rynku.

Obecnie istnieją setki książek na temat inwestowania na giełdzie, zarówno napisane przez polskich, jak i międzynarodowych autorów, ale tylko niektóre z nich warte są uwagi. Dlatego też, specjalnie dla ciebie, przeszukaliśmy księgarnie i znaleźliśmy te najbardziej wartościowe.

Jeśli interesujesz się giełdą i zasadami, które tam panują, na pewno znajdziesz tu coś ciekawego. Większość pozycji napisana jest bardzo przystępnym językiem oraz prezentuje istotne, praktyczne wskazówki do wykorzystania podczas inwestowania.

1. Giełda. Podstawy inwestowania - Adam Zaremba

Jeśli chcesz zacząć inwestować na giełdzie, ale zupełnie nie wiesz, jak się do tego zabrać, polecamy książkę Adama Zaremby „Giełda. Podstawy inwestowania„.

To kompleksowy przewodnik, który krok po kroku pokaże ci, jak inwestować na polskiej giełdzie. Przyswajając całą wiedzę zawartą w książce, nauczysz się korzystnych nawyków i ruchów w świecie giełdy. Dowiesz się, jak uniknąć ryzyka, jakie opłaty na ciebie czekają, jak analizować wartość spółek i jakie są inwestycyjne możliwości.

Jeśli szukasz książki o inwestowaniu na giełdzie dla początkujących, twój wybór powinien paść na tę pozycję. Uwierz nam, wielu zaawansowanym inwestorom brakuje podstawowej wiedzy na temat giełdy. Ty możesz ich wyprzedzić!

2. Inteligentny inwestor - Benjamin Graham

Inteligentny Inwestor” to pouczająca książka, którą każdy zainteresowany światem finansów powinien mieć w swojej biblioteczce.

Nie jest to prosta i banalna lektura, a przeczytanie jej wymaga skupienia. Pełno w niej jednak cennych informacji na tematy takie jak rynek akcji, zarządzanie portfelem, wahania rynku, wybieranie akcji, inflacja, obligacje i wiele innych zagadnień finansowych.

Z tą pozycją możesz się naprawdę poważnie wkręcić w świat inwestowania! Jeśli interesują cię książki o pieniądzach lub marzysz o karierze inwestora, nie możesz przejść obojętnie obok tej propozycji.

3.Finansowa forteca - Marcin Iwuć

Finansowa forteca” to najlepsza książka o inwestowaniu, jaką uda ci się znaleźć. Pozycja ta to 800 stron solidnej wiedzy na temat finansów i tworzenia portfeli inwestycyjnych.

Co najważniejsze, książka jest napisana przystępnym językiem. Nie zanudzisz się więc i nie będziesz miał problemu ze zrozumieniem przekazywanej treści, nawet jeśli temat finansów jest ci kompletnie obcy.

Nieważne, jaki jest poziom twojej wiedzy z zakresu inwestycji na giełdzie. Tutaj dowiesz się, gdzie, jak, ile i po co inwestować, żeby zabezpieczyć finansowo siebie i swoją rodzinę.

4. Jak inwestować i pomnażać oszczędności? - Maciej Samcik

Książka Macieja Samcika „Jak inwestować i pomnażać oszczędności?” to obowiązkowa pozycja dla wszystkich aspirujących inwestorów.

Należy przyznać, że książka skierowana jest raczej do osób, które zgromadziły już pewien kapitał, ale nie wiedzą, co z nim zrobić. Mając do dyspozycji pewną sumę, warto kierować się radami zamieszczonymi w książce. W ten sposób zgłębisz swoją wiedzę o rynku, lokatach bankowych i obligacjach. Będzie też coś o giełdzie.

Krótko mówiąc, książka ta to kompendium wiedzy o finansach, które przedstawia wiele różnych możliwości inwestowania. Obojętne, czy lubisz szaleć, czy wolisz ostrożne opcje, na pewno znajdziesz tu coś dla siebie.

5. Zrozumieć rynki finansowe - Andrzej Sławiński, Anna Chmielewska

Zrozumieć rynki finansowe” to książka na miarę naszych czasów. Giełda na stałe zawitała w życiu większości z nas. Ciężko uniknąć działań na rynkach finansowych.  Niestety każdy błędny ruch może prowadzić do ogromnych finansowych strat.

Dlatego tak ważne jest poznać giełdę, zasady, które tam panują i ryzyko, jakie czeka na nieostrożnych inwestorów.

Książka ta to świetny przewodnik zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących inwestorów. Pomoże ci ona odnaleźć się w dzisiejszym finansowym świecie.

6. Longterm. Jak inwestować na giełdzie i osiągnąć zysk - Albert Rokicki

Longterm. Jak inwestować na giełdzie i osiągnąć zysk” to książka Alberta Rokickiego, doświadczonego inwestora.

Inwestowanie na giełdzie może kojarzyć się z szybkimi decyzjami i zarabianiem milionów w bardzo krótkim czasie. To jednak bardzo mylny obraz rynków finansowych. Fakt, dużo osób właśnie tak robi, jednak nie jest to ani bezpieczne, ani zdrowe dla całości rynku.

Z książki tej dowiesz się, jak inwestować na giełdzie długoterminowo. To pozwoli ci osiągnąć przyzwoite zyski przez dłuższy czas. Jednocześnie unikniesz wysokiego ryzyka i nie będziesz musiał co chwilę sprawdzać najnowszych notowań.

7. Jak zarobiłem 2 000 000 $ na giełdzie - Nicolas Darvas

Jak zarobiłem 2000000 $ na giełdzie” to książka napisana przez giełdowego mistrza prosto z Wall Street – Nicolasa Darvasa.

Jest to genialny przewodnik po rynku papierów wartościowych. Autor nie tylko wyjaśnia prawa rządzące giełdą i zasady, których trzeba się trzymać. Jako znawca tematu, odkrywa przed czytelnikiem tajemnice skutecznej gry na giełdzie.

Nieważne, czy wolisz ryzykowny styl szybkiego kupowania i sprzedawania, czy chciałbyś spokojnie zarabiać na długoterminowych rozwiązaniach. W tej książce znajdziesz każdą z możliwych opcji gry na giełdzie.

8. Alternatywne instrumenty inwestycyjne - Izabela Próchnicka-Grabias

Alternatywne instrumenty inwestycyjne” to efekt współpracy specjalistów i naukowców z najlepszych uczelni ekonomicznych w Polsce.

Pozycja ta prezentuje ciekawe podejście do portfela inwestycyjnego. Głównym tematem jest dywersyfikacja portfela i skorzystanie z nieoczywistych, tradycyjnych elementów finansowych.

Jeśli nudzą cię już akcje i obligacje, zajrzyj do tej książki, a dowiesz się, jak zarobić również na metalach szlachetnych, walutach, surowcach i nieruchomościach. Książka będzie też świetną lekturą na początek przygody z giełdą.

9. Strategie inwestycyjne - Rafał Jóźwicki

Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem na giełdzie, „Strategie inwestycyjne” to książka w sam raz dla ciebie. Jest to pozycja prezentująca wszelką istotną wiedzę na ten temat. Nie jest to byle jaki poradnik, a profesjonalny podręcznik inwestowania.

Z książki tej nauczysz się teorii analizy technicznej i fundamentalnej, czy podstawowych narzędzi, które pozwolą ci przewidzieć, co wydarzyć się może na rynku.

Pozycja ta to spora dawka profesjonalnej wiedzy. Trzeba przyznać, że nie czyta się jej łatwo, ale przy odrobinie skupienia, można dowiedzieć się bardzo przydatnych rzeczy, które uchronią nas przed zbędną utratą pieniędzy.

10. Analiza techniczna. Średnie ruchome, wskaźniki i oscylatory - Krzysztof Borowski

Czas na książkę dla bardziej zaawansowanych inwestorów. „Analiza techniczna. Średnie ruchome, wskaźniki i oscylatory” to pozycja pełna bardzo istotnej wiedzy dla wszystkich wtajemniczonych w giełdę i zainteresowanych tematem.

Jest to zbiór informacji o systemach transakcyjnych, pełen przykładów, które pozwalają zrozumieć zastosowanie odpowiednich wskaźników i oscylatorów do analizowania wykresów cen aktywów.

Po takiej lekturze analiza techniczna będzie dla ciebie łatwizną, a to na pewno przyczyni się do polepszenia wyników gry na giełdzie.

To już koniec naszej listy, w której zaprezentowane zostały najlepsze książki o giełdzie. Mam nadzieję, że udało ci się znaleźć tu coś ciekawego. Inwestowanie na giełdzie to świetna, fascynująca przygoda, jednak warto się do niej przygotować. W przeciwnym wypadku można dużo stracić.

5/5 - (2 votes)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.