Książki o inwestowaniu: najlepsze, które wprowadzą w świat inwestycji

2818
książki o inwestowaniu

Szukasz dobrej książki o inwestowaniu? Świetnie trafiłeś! W tym artykule zaprezentujemy ranking i przegląd najlepszych książek o inwestowaniu na giełdzie, jakie kiedykolwiek napisano.

Obecnie istnieją setki książek na temat inwestycji, zarówno napisane przez polskich, jak i międzynarodowych autorów, ale tylko niektóre z nich warte są uwagi. Dlatego też, specjalnie dla ciebie, przeszukaliśmy księgarnie i znaleźliśmy te najbardziej wartościowe.

Jeśli interesujesz się finansami i zarabianiem, na przykład na giełdzie, na pewno znajdziesz tu coś ciekawego. Większość pozycji napisana jest bardzo przystępnym językiem oraz prezentuje istotne, praktyczne wskazówki do wykorzystania podczas inwestowania.

Książki o inwestowaniu: top 12

1. Finansowa forteca - Marcin Iwuć

Finansowa Forteca” to najlepsza książka o inwestowaniu, jaką uda ci się znaleźć. Pozycja ta to 800 stron solidnej wiedzy na temat finansów i tworzenia portfeli inwestycyjnych.

Co najważniejsze, książka jest napisana przystępnym językiem. Nie zanudzisz się więc i nie będziesz miał problemu ze zrozumieniem przekazywanej treści, nawet jeśli temat finansów jest ci kompletnie obcy.

Nieważne, jaki jest poziom twojej wiedzy z zakresu inwestycji. Tutaj dowiesz się, gdzie, jak, ile i po co inwestować, żeby zabezpieczyć finansowo siebie i swoją rodzinę.

2. Inteligentny Inwestor XXI wieku - Trader21

Inteligentny inwestor XXI wieku” to czterotomowe wydanie przygotowane przez Tradera21, założyciela jednego z najlepszych blogów finansowych In­de­pen­dent­Tra­der.pl.

Ta książka o inwestowaniu to kompletny i aktualny przewodnik po świecie inwestycji. W kolejnych tomach znajdziesz zagadnienia poświęcone akcjom, obligacjom, walutom, metalom szlachetnym i surowcom oraz nieruchomościom i REIT-om, a więc wszystkim popularnym instrumentom finansowym.

Poznasz inwestowanie od strony teoretycznej i praktycznej. Będzie trochę o psychologii, odpowiedniej dywersyfikacji i błędach, których należy unikać. Całość dopełniają studia przypadku.

3. Książka o inwestowaniu - Rafał Janik

Książka o inwestowaniu” Rafała Janika może i ma banalny tytuł, ale to właśnie on sprawia, że pozycja od razu przyciąga uwagę. I słusznie, ponieważ dostarcza ona mnóstwo cennej wiedzy o świecie inwestycji.

W książce znajdziesz wyjaśnienie, jak działają rynki giełdowe, czyli zupełne podstawy. Oprócz tego autor przygląda się z bliska rynkowi akcji. Dowiesz się, jak w praktyce dokonywać inwestycji w akcje i jak reagować w różnych sytuacjach na rynku.

Autor prezentuje też praktyczne aspekty warsztatu inwestora oraz przedstawia najważniejsze strategie inwestycyjne. Jednym słowem: kompendium wiedzy o inwestowaniu w akcje.

4. Money. Mistrzowska gra - Tony Robbins

Money. Mistrzowska gra” to bestsellerowa książka amerykańskiego trenera Tony’ego Robbinsa, wyjaśniająca, jak zarządzać swoimi pieniędzmi i jak najlepiej je inwestować, aby osiągnąć wolność finansową.

Autor opiera tę książkę na szczegółowych badaniach przeprowadzonych w ramach wywiadów w cztery oczy z największymi ekspertami finansowymi naszych czasów, takimi jak Ray Dalio, Warren Buffett i Steve Forbes.

Z typową dla siebie jasnością i energią Tony’emu udaje się dostarczyć ci silnej motywacji do osiągnięcia wolności finansowej oraz receptę, która w siedmiu prostych krokach pozwoli ci osiągnąć ten cel (poznasz także błędy, których należy unikać).

5. Zasady - Ray Dalio

Ray Dalio jest jednym z najlepszych inwestorów na świecie, a może i najlepszym w historii. Zaczynając od zera, udało mu się zbudować finansowe imperium, a zarządzany przez niego fundusz hedgingowy (Pure Alpha) bije rekordy świata pod względem stóp zwrotu odnotowanych od 1975 roku aż do dnia dzisiejszego.

W książce autor opowiada nie tylko o inwestycjach, ale także o zasadach, którymi kierował się przez całe życie, a które pomogły mu osiągnąć sukces i stać się człowiekiem, którym jest dzisiaj.

Zasady” to książka o zarabianiu pieniędzy pełna życiowych lekcji, porad i rewolucyjnych pomysłów, które pomogą ci usprawnić podejmowanie decyzji i osiągnąć wybrane cele w życiu.

6. Inteligentny inwestor - Benjamin Graham

Inteligentny Inwestor” to pouczająca książka, którą każdy zainteresowany światem finansów powinien mieć w swojej biblioteczce.

Nie jest to prosta i banalna lektura, a przeczytanie jej wymaga skupienia. Pełno w niej jednak cennych informacji na tematy takie jak rynek akcji, zarządzanie portfelem, wahania rynku, wybieranie akcji, inflacja, obligacje i wiele innych zagadnień finansowych.

Z tą pozycją możesz się naprawdę poważnie wkręcić w świat inwestowania! Jeśli interesują cię książki o pieniądzach lub marzysz o karierze inwestora, nie możesz przejść obojętnie obok tej propozycji.

7. Jak zadbać o własne finanse? - Marcin Iwuć

W swojej kolejnej książce „Jak zadbać o własne finanse” Marcin Iwuć znów zaskakuje przydatnymi i skutecznymi poradami finansowymi.

Jeśli masz długi i nie wiesz, jak się ich pozbyć, jeśli nie ogarniasz finansów i inwestowania, a oszczędzanie cię przerasta, to pozycja idealna dla ciebie! Dowiesz się, jak stworzyć własny plan oszczędzania, który cię nie przytłoczy.

Stosując opisane w książce porady, pozbędziesz się niepotrzebnych wydatków i wygospodarujesz więcej pieniędzy na przyszłość swoją i swoich dzieci. Polecamy wszystkim, dla których rozporządzanie pieniędzmi to koszmar i przykry obowiązek.

8. Giełda. Podstawy inwestowania - Adam Zaremba

Jeśli chcesz zacząć inwestować na giełdzie, ale zupełnie nie wiesz, jak się do tego zabrać, polecamy książkę Adama Zaremby „Giełda. Podstawy inwestowania„.

To kompleksowy przewodnik, który krok po kroku pokaże ci, jak inwestować na polskiej giełdzie. Przyswajając całą wiedzę zawartą w książce, nauczysz się korzystnych nawyków i ruchów w świecie giełdy. Dowiesz się, jak uniknąć ryzyka, jakie opłaty na ciebie czekają, jak analizować wartość spółek i jakie są inwestycyjne możliwości.

Jeśli szukasz książki o inwestowaniu na giełdzie dla początkujących, twój wybór powinien paść na tę pozycję. Uwierz nam, wielu zaawansowanym inwestorom brakuje podstawowej wiedzy na temat giełdy. Ty możesz ich wyprzedzić!

9. Jak inwestować i pomnażać oszczędności? - Maciej Samcik

Książka Macieja Samcika „Jak inwestować i pomnażać oszczędności?” to obowiązkowa pozycja dla wszystkich aspirujących inwestorów.

Należy przyznać, że książka skierowana jest raczej do osób, które zgromadziły już pewien kapitał, ale nie wiedzą, co z nim zrobić. Mając do dyspozycji pewną sumę, warto kierować się radami zamieszczonymi w książce. W ten sposób zgłębisz swoją wiedzę o rynku, lokatach bankowych i obligacjach. Będzie też coś o giełdzie.

Krótko mówiąc, książka ta to kompendium wiedzy o finansach, które przedstawia wiele różnych możliwości inwestowania. Obojętne, czy lubisz szaleć, czy wolisz ostrożne opcje, na pewno znajdziesz tu coś dla siebie.

10. Złoto nie rdzewieje - Daniel Tokarz

Inwestycja w złoto brzmi dla niektórych nieosiągalnie lub staromodnie. Nic bardziej mylnego. W swojej książce „Złoto nie rdzewieje” Daniel Tokarz obala mity o inwestycjach w złoto.

Jak tłumaczy autor, w złoto inwestować może każdy. Najmniejsze jednostki warte są mniej niż 100 zł. Kupno takiej małej ilości złota, to może nie wielka inwestycja, ale dobry ruch, żeby zacząć swoją przygodę z metalami szlachetnymi. Jak wiadomo, złoto się nie starzeje i nie traci na wartości. Dlatego, żeby uchronić się przed niekorzystnymi zmianami rynkowymi, warto dodać je do swojego portfela.

Z tej książki dowiesz się, gdzie i jak bezpiecznie kupić złoto, jak je przechowywać i które produkty wybrać.

11. Inwestowanie w jednej lekcji - Mark Skousen

Mark Skousen zwany jest często drugim Warrenem Buffetem. Co więcej, jego porady, jako znawcy giełdy, często okazują się jeszcze lepsze i skuteczne.

W swojej książce „Inwestowanie w jednej lekcji„, Mark Skousen daje nam gotowy poradnik, jak zbić fortunę. Nie tylko uczy czytelnika istotnych definicji i teorii. Pokazuje on, jak działa rynek, obala mity, potwierdza kontrowersyjne teorie. Jednym słowem, jest szczery. Niczego nie ukrywa i dzieli się wiedzą, którą sam wykorzystywał przez wiele lat pracy jako makler.

Razem z Markiem zbudujesz solidny portfel inwestycyjny i zapewnisz sobie bezpieczną finansowo przyszłość.

12. Jak zostać sprytnym inwestorem - Tomasz Majkowycz

Książka „Jak zostać sprytnym inwestorem i nie dać się oszukać na rynku finansowym” to coś zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych inwestorów.

Jeśli oczekujesz grubej księgi z wieloma definicjami, to zdecydowanie nie to. Poradnik Tomasza Makowycza to wiedza skondensowana na kilkudziesięciu stronach. Znajdziesz tu praktyczne wskazówki dotyczące wyboru sposobu inwestowania. Dowiesz się, jak wybrać odpowiedniego brokera i w co zainwestować.

Do tego, sporo w książce anegdot o finansowych oszustwach.

To już koniec naszej listy, w której zaprezentowane zostały najlepsze książki o inwestowaniu. Mamy nadzieję, że udało ci się znaleźć tu coś ciekawego. Inwestowanie na giełdzie to świetna, fascynująca przygoda, jednak warto się do niej przygotować. W przeciwnym wypadku można dużo stracić.

5/5 - (2 votes)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.