Książki o kryptowalutach: najlepsze pozycje 2024 roku

10795
Książki o kryptowalutach

Interesujesz się kryptowalutami? Szukasz dobrej książki o kryptowalutach: Bitcoinie i innych wirtualnych walutach? Jeśli tak, to świetnie trafiłeś!

W tym artykule przedstawimy najlepsze książki o kryptowalutach i technologii blockchain, jakie można znaleźć w polskich księgarniach. Niektóre z nich skupiają się na konkretnej kryptowalucie, na przykład na Bitcoinie czy Ethereum. Inne z kolei poruszają temat całego uniwersum kryptowalut lub skupiają się na technologii łańcucha bloków.

Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z kryptowalutami lub wiesz już co nieco, ale chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytanie książki napisanej przez specjalistę to jedna z najlepszych opcji.

Książki o kryptowalutach: top 10

1. Bitcoin. Ilustrowany przewodnik - Kalle Rosenbaum

Jeśli nadal nie wiesz, co to takiego kryptowaluty i na czym polega ten szalony fenomen Bitcoina, polecamy ci sięgnąć po książkę „Bitcoin. Ilustrowany przewodnik” Kalle Rosenbauma.

Jest prosty i przejrzysty przewodnik po świecie kryptowalut, przeznaczony dla zupełnie początkujących. Jeśli świat kryptowalut wydaje ci się podejrzany, zerknij do tej książki i wszystko się wyjaśni.

Autor w bardzo przystępny sposób wyjaśnia zasady, według których działa Bitcoin i giełda krypto. Wszystko okraszone jest intuicyjnymi schematami, które ułatwią ci zrozumienie treści pisanych.

2. Zrozumieć Bitcoin - Jimmy Song

Zrozumieć Bitcoin” to książka o kryptowalutach dla czytelników naprawdę zafascynowanych tym światem. Skupia się ona na „technicznym” wyjaśnieniu, jak działa Bitcoin, giełdy i blockchainy.

Dzięki tej książce zrozumiesz matematyczne podstawy świata kryptowalut i nauczysz się programować je od podstaw. Książka pełna jest ćwiczeń praktycznych, które możesz wykorzystać na pierwszych etapach nauki. To pozwoli ci szybko i łatwo przyswoić język kontraktów Script, techniki zabezpieczeń łańcucha bloków, techniki kryptograficzne i wiele więcej.

3. Ethereum dla zaawansowanych - G. Wood, A. M. Antonopoulos

Istnieje wiele platform, które pełnią rolę giełdy kryptowalut. Jedną z nich jest Ethereum, posiadająca również cyfrową walutę o tej samej nazwie.

Ethereum dla zaawansowanych” to praktyczny przewodnik właśnie po tej platformie obsługi kryptowalut. Nie jest to książka dla początkujących. Wiedza w niej zawarta wymaga już znajomości pewnych pojęć i umiejętności programowania. Dlatego też polecamy ją programistom, którzy pragną bliżej poznać Ethereum i nauczyć się, jak korzystać tam z portfeli cyfrowych, tworzyć inteligentne kontrakty, jak działają łańcuchy bloków i wiele innych.

4. Jak zarabiać na kryptowalutach - Tomasz Waryszak

Jak zarabiać na kryptowalutach” to świetny przewodnik po świecie cyfrowych walut napisany przez Tomasza Waryszaka. Jeśli szukasz książki o kryptowalutach, ta pozycja na pewno cię usatysfakcjonuje.

To istne kompendium wiedzy o tym, czym tak naprawdę są kryptowaluty. Autor dokładnie opisuje zasady panujące na giełdzie kryptowalut, przybliża nam historię Bitcoina oraz innych młodszych kryptowalut. Tłumaczy, czym jest portfel kryptowalutowy, jak go stworzyć i zdywersyfikować i jak przeprowadzać transakcje. Z książki nauczysz się również, jak interpretować te magiczne wykresy i jak podejmować rozsądne decyzje, jeśli już zdecydujesz się na inwestowanie w kryptowaluty.

5. Bitcoin. Płatnicze i inwestycyjne zastosowania kryptowaluty - A. Piotrowska

Bitcoin. Płatnicze i inwestycyjne zastosowania kryptowaluty” to książka o kryptowalutach Anny Piotrowskiej, która zgłębia temat przydatności kryptowalut.

Bitcoin to fenomen na skalę światową. Jest to pierwsza kryptowaluta, która będąc tylko eksperymentem, odniosła niesamowity sukces i utrzymuje się w czołówce kryptowalut aż do dziś. Na czym polega ten fenomen? I co tak naprawdę mogą nam dać kryptowaluty?

Tego właśnie dowiesz się z tej książki o Bitcoinie. Poznasz wszystkie możliwe zastosowania kryptowalut, które jak się okazuje, wcale nie są takie bezużyteczne, jak niektórym mogłoby się wydawać.

6. Blockchain jako innowacja systemowa - W. Szpringer

Zagłębimy się teraz w techniczne zagadnienia, na których bazuje internetowy świat finansów. Włodzimierz Szpringer w swojej książce „Blockchain jako innowacja systemowa” wyjaśnia działanie technologii rozproszonego rejestru, czyli blockchain. Z jednej strony jest to genialna innowacja, na której opiera się cały świat kryptowalut, z drugiej – jeśli firma nie jest wystarczająco innowacyjna, brak wprowadzenia technologii blockchain może oznaczać upadłość.

Czym tak naprawdę jest i jak działa ten genialny mechanizm, który w końcu pozwolił na używanie Internetu nie tylko do wymiany informacji, ale również do wymiany wartości?

7. Standard Bitcoina - Saifedean Ammous

Standard Bitcoina” Saifedeana Ammousa to książka o kryptowalutach opowiadająca historię powstania Bitcoina i jego fenomen. Nie jest to pozycja, w której znajdziesz techniczne wyjaśnienia i poradniki. To skrupulatnie spisana historia pieniądza, jego roli w społeczeństwie i jego przemiany.

Autor opisuje, jak i kiedy powstał Bitcoin oraz dlaczego osiągnął on jako waluta taki sukces. Ammous poświęca również sporo miejsca na dywagacje, jaka może być przyszłość Bitcoina i dlaczego warto w niego inwestować.

Polecamy książkę wszystkim tym, którzy lubią czytać o nowinkach technologicznych i iść z duchem czasu.

8. Zrozumieć Bitcoina - Silas Barta, Robert P. Murphy

Zrozumieć Bitcoina” to książka o kryptowalutach, która powstała dzięki wspólnej pracy informatyka Silasa Barty i ekonomisty Roberta P. Murphy’ego.

Ten bardzo skrupulatnie napisany przewodnik wprowadzi cię w świat kryptowalut. Dowiesz się, dlaczego kryptowaluty istnieją, jak powstały i dlaczego są tak istotne. Autorzy przybliżą w szczególności temat Bitcoina. Jest to pierwsza tak potężna kryptowaluta, która do dziś utrzymuje się w ścisłej czołówce. W czym tkwi jej fenomen? Na czym bazuje jeśli chodzi o stronę techniczną?

Tego wszystkiego dowiesz się właśnie z tej książki o Bitcoinie. Polecamy początkującym inwestorom kryptowalutowym.

9. Blockchain. Fundament nowej gospodarki - M. Swan

Blockchain. Fundament nowej gospodarki” to książka Melanie Swan, która wprowadzi cię w świat kryptowalut od nieco innej strony.

Chyba każdy już wie, czym są kryptowaluty i jak to mniej więcej działa. Czym jednak jest technologia, na której bazuje cały świat wirtualnych walut? Tutaj właśnie dowiesz się dokładnie, czym jest blockchain, jak działa i dlaczego może okazać się on przełomem, jeśli chodzi o nowe technologie.

Dzięki tej lekturze, poznasz różne zastosowania łańcucha bloków oraz różne społeczne, filozoficzne i teoretyczne rozważania na temat kryptowalut jako takich oraz technologii, na których bazują.

10. Biała Księga Blockchain - Paweł Oksanowicz

Biała Księga Blockchain” Pawła Oksanowicza to prawdziwa skarbnica wiedzy o tej nowej technologii. W odróżnieniu od wielu innych książek o podobnej tematyce ta nie skupia się tylko na kryptowalutach.

Jest to całościowy obraz technologii łańcucha bloków. Przeczytamy tu o wadach, zaletach i istotnych zastosowaniach tego rozwiązania. Do tego poznamy opinie ekspertów, którzy codziennie pracują z technologią blockchain.

Dzięki tej lekturze zgłębisz tajniki nowych technologii i dowiesz się, do czego te mogą być w dzisiejszych czasach używane. Polecamy wszystkim, także tym zupełnie niewtajemniczonym.

To już koniec naszej listy, w której zaprezentowaliśmy najlepsze książki o kryptowalutach. Mam nadzieję, że udało ci się znaleźć tu coś dla siebie. Dzięki jednej takiej książce możesz zupełnie zmienić swoje podejście do kryptowalut lub poszerzyć swoją wiedzę i stać się mistrzem Bitcoina.

3.3/5 - (24 votes)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.