Książki o nieruchomościach: najciekawsze pozycje

1487
książki o nieruchomościach

Jeśli zastanawiasz się nad inwestycją w nieruchomości, albo dokonałeś już pierwszego zakupu, ale chciałbyś zdobyć więcej wiedzy, zanim zabierzesz się za kolejne, warto przeczytać choć jedną pozycję na ten temat.

W tym artykule przedstawimy najciekawsze i najbardziej polecane książki o nieruchomościach i inwestowaniu w nie. Będą to lektury zarówno dla początkujących, jak i dla obeznanych już w temacie inwestorów.

Zaczynając swoją przygodę z inwestowaniem w nieruchomości, ważne jest, aby znać obowiązujące prawo oraz nieformalne zasady kierujące rynkiem mieszkań i domów. W tym artykule znajdziesz książki dotyczące obu sfer.

1. Zarabiaj na nieruchomościach - Agata Danowska, Bartosz Danowski

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z nieruchomościami, „Zarabiaj na nieruchomościach” będzie świetną książką na początek. Napisana przez parę ekspertów, którzy od lat inwestują w mieszkania, wyjaśni ci zasady panujące na rynku.

W momencie, w którym inflacja szaleje, trzymanie pieniędzy w banku nie jest najlepszym pomysłem. Jeśli posiadasz więc wystarczające oszczędności, warto zainwestować w mieszkanie. W Polsce buduje się teraz na potęgę.

Na pytanie „co wybrać?” odpowiedź znajdziesz właśnie w tej pozycji. Dowiesz się, czy lepiej kupić mieszkanie nowe, czy do remontu, komu wynająć i za ile.

2. Jak wynająć mieszkanie i osiągać dochód pasywny - Aleksandra Ziemiann

Jak wynająć mieszkanie i osiągnąć dochód pasywny” to świetna lektura dla osób, które posiadają już mieszkanie. Obojętne, czy kupiłeś, czy odziedziczyłeś apartament – Aleksandra Ziemann pomoże ci je wynająć.

Zarabianie na wynajmie nie jest może najbardziej dochodowym sposobem, ale na pewno jest to lepsze wyjście, niż trzymanie pieniędzy na lokacie. Dodatkowo wynajem raczej nie przynosi strat i zapewnia stały, stabilny dochód.

Jeśli zastanawiasz się więc, jak i komu wynająć, zabieraj się do lektury. Znajdziesz tu sporo istotnych wskazówek.

3. Zarabiajmy na nieruchomościach - Kuba Karliński

Kuba Karliński to znany i szanowany polski inwestor i ekspert w dziedzinie nieruchomości. W swojej książce „Zarabiajmy na nieruchomościach” tłumaczy, jak zacząć swoją przygodę z rynkiem nieruchomości. Jeśli masz już mieszkanie albo dopiero zastanawiasz się nad kupnem, przeczytaj najpierw tę książkę.

Znajdziesz tu wiele istotnych wskazówek, jak wynajmować i nie stracić, jak pomnażać swoje dochody, zajmując się inwestowaniem w nieruchomości i co kupić, żeby nieruchomość zwiększała swoją wartość.

W książce znajdziemy też sporo informacji o tym, jak uniknąć ryzyka i nie dać się oszukać.

4. Prawo nieruchomości. Zbiór przepisów - opracowanie zbiorowe

Prawo nieruchomości. Zbiór przepisów” to jak sama nazwa wskazuje, kompendium wiedzy o prawie nieruchomości.

Książka ta prezentuje prawo obowiązujące na dzień 4 sierpnia 2020 roku, więc posiada wszelkie istotne i prawnie obowiązujące informacje. Nie jest to może lektura na wakacje, ale jeśli interesujesz się nieruchomościami, planujesz lub już zacząłeś dokonywać pierwszych inwestycji, jest to książka, która wręcz powinna znaleźć się na twojej półce.

Znajdziesz tu wszystkie ustawy dotyczące gospodarowania nieruchomościami, ksiąg wieczystych i nabywania nieruchomości.

5. Skuteczne sposoby inwestowania w nieruchomości - Damian Kleczewski

Skuteczne sposoby inwestowania w nieruchomości” to jedna z tych książek, które mimo trudnego tematu, czyta się lekko, łatwo i przyjemnie. Bez lania wody, autorzy serwują czytelnikowi sporą dawkę konkretnych, ważnych informacji.

Znajdziesz tu mnóstwo wskazówek, jak poradzić sobie z problemami, któe napotyka chyba każdy początkujący inwestor. Jeśli wydaje ci się, że początkujący już nie jesteś, tak czy siak sięgnij po tę książkę. Na pewno znajdziesz tu jakiś trik, o którym jeszcze nie słyszałeś.

Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia autora i ułatw sobie życie. Dowiesz się nawet, jak wyremontować mieszkanie, żeby przyciągnęło uwagę potencjalnych klientów.

6. Sekrety home stagingu czyli jak szybko sprzedać lub wynająć nieruchomość - Daniel Tokarz

Sekrety home stagingu czyli jak szybko sprzedać lub wynająć nieruchomość” to nieco inna pozycja niż poprzednie. Polecamy wszystkim, którzy już posiadają mieszkanie lub inny lokal na sprzedaż.

Jeśli chcesz sprzedać lub wynająć mieszkanie, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać, właśnie tutaj znajdziesz odpowiednie wskazówki. Home staging to metoda przygotowania mieszkania do sprzedaży lub wynajmu, aby oferta wydawała się kusząca dla klientów.

Podążając za wskazówkami przedstawionymi w książce, nie tylko przyspieszysz proces sprzedaży, ale również korzyści finansowe i ograniczysz koszty związane z długim czasem oczekiwania na odpowiedniego klienta.

7. ABC. Jak Inwestować w nieruchomości - Ken Mcelroy

ABC. Jak inwestować w nieruchomości” to jedna z niewielu książek amerykańskich na ten temat na polskim rynku. Ciężko przełożyć zasady panujące w Stanach na te obecne w Polsce. Mimo to książka Kena Mcelroya to atrakcyjna i wartościowa pozycja dla każdego początkującego i zaawansowanego inwestora.

Przyznamy, że książka skierowana jest raczej do inwestorów, który posiadają lub myślą nad kupnem większej liczby mieszkań lub domów. Jednak jeśli właśnie zastanawiasz się nad kupnem jednego mieszkania na własny użytek, także znajdziesz tu coś dla siebie.

Co więcej, autor zwraca również uwagę na ukryte zyski, które często są niedostrzegane przez inwestorów.

8. Wolność finansowa dzięki inwestowaniu w nieruchomości - Sławomir Muturi, Robert Zduńczyk

Wolność finansowa dzięki inwestowaniu w nieruchomości” to świetna książka dla początkującego inwestora na rynku mieszkań na wynajem.

Dowiesz się tutaj, jakie mieszkanie wybrać, jak dogadywać się z najemcami i jak załatwiać wszelkie formalności. Do tego sporo tu wskazówek, jak uzyskać niezależność finansową i zacząć porządnie zarabiać na wynajmie. Tak, to możliwe!

Dodatkowo autorzy przedstawiają także scenariusz dla osób, które nie posiadają wystarczających oszczędności, aby nabyć mieszkanie.

9. Jak bez wysiłku i pieniędzy zarabiać na nieruchomościach - Leszek Markiewicz

Jak bez wysiłku i pieniędzy zarabiać na nieruchomościach” to prawdziwe kompendium wiedzy o inwestowaniu na rynku nieruchomości.

Dzięki tej książce dowiesz się, jak bez poświęcania dużej ilości czasu i energii zacząć zarabiać na wynajmie. W dodatku nie potrzebujesz dużych pieniędzy, żeby zacząć. Autor książki Leszek Markiewicz zdradza triki i możliwości, które często pomijane są w tego typu poradnikach. Nie skupia się również tylko na mieszkaniach. Opisuje całą gamę różnego rodzaju nieruchomości, które opłaca się nabyć i wynajmować.

Bardzo ciekawa pozycja, nawet dla doświadczonych inwestorów!

10. Bankowość hipoteczna i rynek nieruchomości - Marcin Sitek

Bankowość hipoteczna i rynek nieruchomości” to książka prezentująca inną sferę związaną z inwestowaniem w nieruchomości. Nie jest to byle jaki poradnik, a prawdziwy podręcznik, przeznaczony również dla profesjonalnych inwestorów.

Z książki tej dowiesz się wszystkiego o kredytach hipotecznych, nieruchomościach i bankowości hipotecznej. Pierwsza część to czysta teoria, która jest podstawą wiedzy na ten temat. Druga część ma bardziej praktyczny charakter. Autor analizuje oferty banków, jeśli chodzi o kredyty hipoteczne.

Polecamy każdemu, kto chce podejść do tematu na poważnie.

To już koniec naszej listy, w której zaprezentowaliśmy książki o nieruchomościach. Mamy nadzieję, że choć jedna pozycja przypadła ci do gustu. To bardzo ważne, aby rozpocząć swoją przygodę z inwestowaniem w nieruchomości od zdobycia wiedzy teoretycznej. Bez znajomości prawa i ogólnej charakterystyki rynku można sporo stracić, a nawet wpaść w prawne tarapaty.

3.7/5 - (4 votes)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.