Książki o pieniądzach: wybór 10 najlepszych, które warto przeczytać

2735
książki o pieniądzach

W tym artykule zrecenzowane zostały najlepsze książki o pieniądzach, jakie dostępne są w polskich księgarniach. Jest to 10 pozycji, zarówno znanych, jak i tych mniej popularnych, ale godnych uwagi i wartych przeczytania.

Droga do bogactwa nie jest łatwa. Wymaga sporo wysiłku, silnej woli i odwagi. Nieprawdą jest jednak, że tylko wybitni i nieliczni mogą dorobić się fortuny. Istnieje mnóstwo sposobów na zarobienie pieniędzy. Zazwyczaj bardzo pomaga bycie kreatywnym i nieugiętym w swoich działaniach.

Jeśli marzy ci się zarobienie większej ilości pieniędzy, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać, przeczytaj jedną z opisanych poniżej książek. Będą to biografie ludzi, którym udało się osiągnąć finansowy sukces, książki o cechach ludzi bogatych, oraz o bogactwie samym w sobie.

Najciekawsze książki o pieniądzach

1. Inteligentny inwestor - Benjamin Graham

Inteligentny Inwestor” to pouczająca książka, którą każdy zainteresowany światem finansów powinien mieć w swojej biblioteczce.

Nie jest to prosta i banalna lektura, a przeczytanie jej wymaga skupienia. Pełno w niej jednak cennych informacji na tematy takie jak rynek akcji, zarządzanie portfelem, wahania rynku, wybieranie akcji, inflacja, obligacje i wiele innych zagadnień finansowych.

Z tą pozycją możesz się naprawdę poważnie wkręcić w świat inwestowania! Jeśli interesują cię książki o pieniądzach lub marzysz o karierze inwestora, nie możesz przejść obojętnie obok tej propozycji.

2. Zasady - Ray Dalio

Ray Dalio jest jednym z najlepszych inwestorów na świecie, a może i najlepszym w historii. Zaczynając od zera, udało mu się zbudować finansowe imperium, a zarządzany przez niego fundusz hedgingowy (Pure Alpha) bije rekordy świata pod względem stóp zwrotu odnotowanych od 1975 roku aż do dnia dzisiejszego.

W książce autor opowiada nie tylko o inwestycjach, ale także o zasadach, którymi kierował się przez całe życie, a które pomogły mu osiągnąć sukces i stać się człowiekiem, którym jest dzisiaj.

Zasady” to książka o zarabianiu pieniędzy pełna życiowych lekcji, porad i rewolucyjnych pomysłów, które pomogą ci usprawnić podejmowanie decyzji i osiągnąć wybrane cele w życiu.

3. 4-godzinny tydzień pracy - Timothy Ferriss

Kim są osoby niezależne finansowo? Na pewno spotkałeś się kiedyś z tym określeniem. Czy wyobrażałeś sobie jednak profil tych osób, które mimo braku statusu miliardera, są w stanie zapewnić sobie wszystko, o czym marzą i są szczęśliwe? Jaki jest ich sekret?

W książce „4-godzinny tydzień pracy” Tim Ferriss wyjaśnia, że najważniejszym zasobem, który naprawdę czyni człowieka bogatym, nie są pieniądze, ale czas, i uczy cię kilku prostych zasad i strategii, aby go odzyskać. Jeśli zastosujesz choćby jedną z kilkudziesięciu nauk, które Tim zawarł w swojej książce, będziesz żył o wiele szczęśliwszym i swobodniejszym życiem.

4. Energia Pieniędzy - Stuart Wilde

Pierwszym krokiem do bogactwa jest zrozumienie natury pieniądza. A to, jak się okazuje, trudne nie jest, ale potrzebny jest do tego dobry przewodnik.

Takim przewodnikiem może być książka Stuarta Wilde’a „Energia pieniędzy„. Autor tłumaczy w niej skrupulatnie, czym właściwie jest pieniądz i jak przyciągnąć do siebie bogactwo.

Co ciekawe, według niego ważne jest tutaj własne wyobrażenie o pieniądzu i tym, czym dla nas jest. Po przeczytaniua tej pozycji, fortuna wydaje się być bliżej, niż myślałeś.

5. Pięć reguł sukcesu według Myśl i bogać się - Napoleon Hill

Jeśli chodzi o książki o pieniądzach, nie można pominąć pozycji „Pięć reguł sukcesu według myśl i bogać się„. Na 200 stronach znajdziesz pojęcia, które pomogą ci rozwinąć się zarówno jako człowiek, jak i ekspert finansowy.

W końcu książka ta jest prawdziwą podstawą rozwoju osobistego. Nie jest przypadkiem, że od lat znajduje się na szczycie list sprzedaży w swojej dziedzinie.

Reguły w niej zawarte nie mają zastosowania ograniczonego do dziedziny pieniądza, ale będą odpowiednie dla każdego problemu. To bogactwo treści wynika z rozległych badań autora nad osiąganiem sukcesu przez całe ludzkie życie.

6. Narzędzia tytanów - Timothy Ferris

Narzędzia tytanów” to pozycja, z której możemy uczyć się od najlepszych.

Autor zawarł w niej niesamowitą ilość informacji i wyników badań (sama książka jest pokaźnych rozmiarów) i analizując zachowania, cechy charakteru i wybory ludzi, którzy zrobili karierę, opisał jak osiągnąć różnego rodzaju sukces, wprowadzając określone zwyczaje czy nawyki.

W książce znajdziemy mnóstwo przykładów ludzi znanych i osiągających sukcesy. Skoro znamy już efekty ich działań, wystarczy skupić się na ich taktyce i powtarzać ją krok po kroku.

7. Moc przyciągania pieniądza - Joseph Murhy

Jeśli myślisz, że pieniądze i bogactwo są tylko dla wybrańców losu, jesteś w błędzie.

Moc przyciągania pieniądza” to pozycja, z której dowiesz się, że także ty możesz osiągnąć sukces finansowy. Będzie to wymagało trochę wysiłku, ale wcale nie jest to takie trudne i nierealne, jak mogłoby się wydawać.

Wystarczy zastosować się do przedstawionych przez Josepha Murphy’ego rad, wyciągnąć wnioski z opisanych w książce historii i zmienić sposób myślenia. To już połowa drogi do sukcesu.

8. Bogaty ojciec. Biedny ojciec - Robert Kiyosaki

Niezależnie od tego, jaki jest twój życiowy cel, warto wiedzieć coś na temat finansów. Książka „Bogaty ojciec. Biedny ojciec” to świetna lektura na początek.

Robert Kiyosaki to miliarder i wielki edukator finansowy. Ten bestseller to historia jego życia, pełnego nauk przekazywanych mu przez biologicznego ojca, niezbyt skupionego na finansach przedstawiciela klasy średniej, i przez jego mentora, którego nazywa Bogatym Ojcem.

Większość z nas, po otrzymaniu rad od biednego ojca, żyje jak chomik biegający w swoim kółku każdego dnia, nie osiągając w życiu niczego. Rozwiązaniem jest wydostanie się z koła, aby cieszyć się życiem. A to jest możliwe poprzez nabycie nowego sposobu myślenia, który Robert stara się przekazać ci w tej książce.

9. Najbogatszy człowiek w Babilonie - George S. Clason

Najbogatszy człowiek w Babilonie” to wielki klasyk książek o edukacji finansowej, który każdy zainteresowany finansami powinien przeczytać chociaż raz w życiu.

Poprzez serię przypowieści osadzonych w Babilonie autor uczy, jak właściwie posługiwać się pieniędzmi, aby skutecznie osiągnąć sukces finansowy.

Uświadamia nam, że problemy finansowe, z jakimi borykali się ludzie tysiące lat temu, nie różnią się tak bardzo od tych, z którymi każdy z nas musi mierzyć się na co dzień w XXI wieku. Czasy się zmieniają, ale pewne zasady i zależności pozostają na zawsze niezmienne. Książka ta to jedna z największych i najlepszych inwestycji w samorozwój.

10. Nawyki warte miliony - Brian Tracy

Jeśli zrzucasz porażki na swoje pochodzenie czy edukację, robisz spory błąd. Bez względu na to, kim jesteś i skąd pochodzisz, droga do sukcesu, także tego finansowego, stoi przed tobą otworem.

W książce „Nawyki warte miliony” Brian Tracy opisuje, jak dokładnie powinny wyglądać twoje plany i aspiracje, aby osiągnąć sukces. Dowiesz się, jakie były taktyki milionerów i jakie nawyki doprowadziły zwykłych ludzi do bogactwa.

Jak się okazuje, wyrobienie takich nawyków wcale nie boli, a efekty mogą być oszałamiające. Jeśli szukasz książki o pieniądzach i ich zarabianiu, ta lektura powinna ci przypaść do gustu.

To już koniec listy, w której przedstawione zostały najlepsze książki o pieniądzach. Mam nadzieję, że znalazłeś tu coś, co cię zainteresowało i zainspirowało do zmiany dotychczasowych nawyków i podejścia do pieniądza. Może lektura książki to właśnie twój pierwszy krok do bogactwa?

4/5 - (5 votes)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.