Kursy Blockchain: najlepsze szkolenia online

439
Kursy Blockchain

Zastanawiasz się, jak działają i na czym polegają kryptowaluty i system blockchain? Chcesz zacząć inwestować, ale nie wiesz jak? Kursy Blockchain to w takim razie coś dla ciebie!

Mówiąc o kryptowalutach, trzeba wspomnieć koniecznie o technologii blockchain. Pozwala ona na przetrzymywanie i użytkowanie danych przez wiele osób jednocześnie, w bezpieczny sposób.

Jeśli chciałbyś zrozumieć ten mechanizm, aby móc lepiej inwestować w kryptowaluty, polecamy skorzystać z jednego z kursów blockchain. Szkolenia tego typu są również świetnym rozwiązaniem, jeśli chcesz nauczyć się programowania za pomocą języków zgodnych z blockchainem do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji lub w inny sposób przyczynić się do rozwoju samego blockchaina.

Aby zdobyć tę wiedzę, wystarczy wziąć udział w jednym z kursów blockchain. Szkolenia tego typu nie są drogie, a wszystkie wykłady i zadania można odbyć bez wychodzenia z domu lub z dowolnego miejsca na Ziemi. Czytaj dalej i znajdź kurs blockchain, który najlepiej odpowiada twoim potrzebom!

Najlepsze kursy Blockchain: top 6

1. Wprowadzenie do blockchain - Ethereum i smart kontrakty w praktyce - Paweł Dróżdż

„Wprowadzenie do blockchain – Ethereum i smart kontrakty w praktyce” to kurs przygotowany przez Pawła Dróżdża. Kurs skupia się na jednej kryptowalucie: Ethereum. Znajdziesz go tutaj.

Kurs przeznaczony jest dla początkujących użytkowników, co oznacza, że na samym początku zostanie ci wyjaśnione, jak działa i czym jest sam blockchain. Dowiesz się również, jak wykorzystać blockchain w praktyce i jak uruchomić własny, prywatny blockchain.

Później nauczysz się pisania smart contracts w języku Solidity, wysyłania i odbierania danych przez blockchain oraz programowania zdecentralizowanych aplikacji.

Wszystko to za jedyne 95 zł. Całość zajmie ci około 5 godzin.

2. Kurs Blockchain od podstaw - Piotr Mikołajczyk

„Kurs Blockchain od podstaw” stworzony przez Piotra Mikołajczyka, to jak sama nazwa wskazuje, szkolenie dla zupełnie początkujących. Prowadzący nie będzie skupiał się tylko na jednej kryptowalucie, a całościowo omówi temat wirtualnych walut. Znajdziesz kurs tutaj.

Podczas kursu nauczysz się zasad działania technologii blockchain i tworzenia bloków, wykorzystania blockchain w kryptowalutach, NFT, smart kontraktach i zrozumienia mechanizmów bezpieczeństwa blockchain i prywatności w blockchain.

Dowiesz się również, jak działają protokoły i algorytmy konsensusu – proof of work i proof of stake, a na koniec zrozumiesz zasady i różne role użytkowników sieci blockchain.

Kurs składa się z 25 wykładów i trwa około 4,5 godziny. Na koniec możesz otrzymać certyfikat ukończenia kursu.

3. Blockchain A-Z™: Learn How To Build Your First Blockchain - Hadelin de Ponteves

Blockchain A-Z™: Learn How To Build Your First Blockchain to kurs stworzony przez Hadelin de Ponteves przy współpracy z innymi znawcami tematu. Kurs przeznaczony jest dla osób początkujących w temacie, ale ci lekko zaawansowani także mogą się tutaj sporo nauczyć. Znajdziesz kurs tutaj.

Podczas kursu dowiesz się, czym jest blockchain i dlaczego ta technologia oraz cały świat kryptowalut robią w dzisiejszych czasach taką furorę.

Następnie nauczysz się tworzyć własny blockchain, zrozumiesz, jak przebiegają transakcje i na czym polegają Smart Contracts. Na koniec kursu będziesz w stanie nawet stworzyć własną kryptowalutę.

Kurs jest w języku angielskim, ale to poniekąd ułatwia sprawę, ponieważ wiele terminów związanych z technologią blockchain jest jak na razie nieprzetłumaczalna na język polski.

4. Ethereum and Solidity: The Complete Developer's Guide - Stephen Grider

„Ethereum and Solidity: The Complete Developer’s Guide” to kurs blockchain przygotowany przez Stephena Gridera. Całe szkolenie jest w języku angielskim, jednak dostępne są również napisy w kilkunastu językach. Znajdziesz kurs tutaj.

To kolejny kurs, który skupia swoją uwagę na Ethereum, czyli konkretnej, bardzo popularnej kryptowalucie. Podczas szkolenia dowiesz się, jak stworzyć, testować i wykorzystywać bezpieczne Smart Contracts, oraz jak używać najnowszej wersji Web3 v1.0.

Kurs składa się z aż 266 wykładów w formie wideo, dostępnych online. Dodatkowo do twojej dyspozycji jest 35 artykułów i sporo zasobów do pobrania.

5. Blockchain for Business: The New Industrial Revolution - 365 Careers

Kurs „Blockchain for Business: The New Industrial Revolution” to szkolenie przygotowane przez 365 Careers. To kolejny kurs w języku angielskim z opcją włączenia napisów, również po polsku. Kurs znajdziesz tutaj.

To szkolenie pozwoli zrozumieć ci nie tylko samą istotę kryptowalut, ale również jak i dlaczego powstały. Dowiesz się, na czym bazuje technologia blockchain i dlaczego cieszy się takim powodzeniem. Nauczysz się wykorzystywać zdobytą wiedzę, aby rozwijać własny biznes lub dział, w którym pracujesz.

Cały kurs składa się z 71 wykładów online, do których zyskujesz dożywotni dostęp w momencie wykupienia szkolenia. Na koniec możesz ubiegać się również o certyfikat ukończenia kursu.

6. Blockchain and Bitcoin Fundamentals - George Levy

Kurs „Blockchain and Bitcoin Fundamentals” autorstwa George’a Levy’ego to szkolenie, które przybliży ci najbardziej znaną kryptowalutę świata. Kurs jest w języku angielskim, jednak dostępne są również napisy w kilku innych językach. Kurs znajdziesz tutaj.

Podczas kursu dowiesz się wszystkiego o technologii blockchain. Zrozumiesz, jak działa i dlaczego to dzięki blockchain kryptowaluty stały się światowym sukcesem. Poznasz także ideę Bitcoina i całe istotne słownictwo, które pozwoli ci włączać się w biznesowe dyskusje o Bitcoinie.

Kurs składa się 41 wykładów i trwa w sumie 3 godziny. To niewiele, jak na taką dawkę wiedzy. Na koniec możesz ubiegać się o certyfikat ukończenia kursu, który wzbogaci twoje CV.

Dlaczego warto skorzystać z kursu Blockchain?

Jak wiadomo, nawet pieniądze przenoszą się teraz do wirtualnego świata, a kryptowaluty to świetna inwestycja. Trzeba jednak posiadać sporą wiedzę, aby nie zaprzepaścić swoich oszczędności.

Aby się tego nauczyć, należy poznać i zrozumieć technologię blockchain. Taka wiedza pozwala również zacząć pracę z programowaniem za pomocą języków programowania zgodnych z blockchainem i  tworzeniem zdecentralizowanych aplikacji. A wszystko to przyczynia się do rozwoju samego blockchaina.

Jednak aby skutecznie pracować z blockchainem, należy poświęcić trochę czasu na praktykę. Duża liczba różnego rodzaju aplikacji, możliwości funkcji wymaga skupienia i poznania odpowiednich metod. Najlepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w kursy blockchain, które w krótkim czasie nauczą cię wszystkich potrzebnych działań i trików.

Większość wyżej zaproponowanych kursów tworzenia stron www oferuje certyfikat ukończenia kursu, a więc będziesz w stanie wzbogacić twoje CV i tym samym pomóc zaprezentować zdobyte kompetencje przed potencjalnym pracodawcą.

Ponadto warto podkreślić, że są to kursy niezwykle praktyczne, które nie ograniczają się do teorii, a tym samym pozwolą ci się od razu uniezależnić: będziesz mógł natychmiast zacząć lepiej inwestować w krypto i stawiać pierwsze kroki w programowaniu  technologii blockchain!

2.3/5 - (3 votes)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.