Najlepsze akcje niemieckie w 2024 roku: top 6

742
Akcje niemieckie

Czy jesteś zainteresowany kupnem akcji niemieckich spółek? Zastanawiasz się, które akcje niemieckie są warte kupienia w 2024 roku? Cóż, jesteś we właściwym miejscu!

Niemcy są pępkiem europejskiej gospodarki i znajduje się w ścisłej czołówce krajów o największym PKB na świecie. Choć zdarzały się wydarzenia, które powodowały spadki na giełdzie, takie jak pandemia czy wojna na Ukrainie, są w tym kraju firmy, które rozwijają się nawet w czasach kryzysu.

W poniższym artykule sprawdzimy zatem, jakie są najlepsze niemieckie akcje, które można dziś kupić. W naszej analizie wzięliśmy pod uwagę kilka czynników, w tym stabilność finansową firm, perspektywy przyszłego wzrostu, aktualne ceny i siłę marki. Dzięki starannej selekcji wyłoniliśmy sześć najciekawszych z nich.

W drugiej części artykułu omówimy bardziej szczegółowo, czy warto kupować akcje niemieckich firm, a następnie pokażemy, jak wygląda proces zakupu.

KUPOWANIE AKCJI ONLINE – NAJLEPSI BROKERZY
4.8/5
*77% inwestujących w CFD traci
4.8/5
*Inwestowanie wiąże się z ryzykiem
4.8/5
*Inwestowanie wiąże się z ryzykiem

Najlepsze akcje niemieckie do kupienia: top 6

Przejdźmy zatem do wyboru najlepszych niemieckich akcji do kupienia w 2024 roku. Dla każdej z nich przedstawimy krótki opis firmy i przeanalizujemy niektóre parametry finansowe, aby sprawdzić jej solidność i perspektywy rozwoju.

1. Deutsche Börse  

Grupa Deustche Börse zajmuje się zarządzaniem i wymianą akcji oraz innych papierów wartościowych, zatrudniając ponad 10.000 pracowników rozproszonych po całym świecie. W istocie firma ta reprezentuje niemiecką giełdę i gospodarkę.

Grupa jest tak znacząca, że w 2011 r. zamierzała połączyć się z NYSE Euronext, spółką zajmującą się giełdami w Nowym Jorku, Paryżu, Amsterdamie, Brukseli i Lizbonie. Fuzja została jednak zablokowana, ponieważ połączony podmiot uzyskałby tak duże wpływy, że stałby się antykonkurencyjny.

Deustche Börse zarabia na tym, że niemieckie firmy muszą płacić pewną prowizję za notowanie na giełdzie. W ostatnich latach akcje firmy stale rosły, z kilkoma krótkimi spadkami związanymi z pandemią i wybuchem wojny.

Obecnie wskaźnik P/E dla akcji Deustche Börse wynosi nieco ponad 21, a analitycy spodziewają się dalszego wzrostu ich wartości. Nie są one notowane na giełdzie amerykańskiej, ale można je łatwo kupić za pośrednictwem eToro (ticker DB1.DE), brokera, który udostępnia większość niemieckich akcji polskim inwestorom.

*77% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

2. Deutsche Telekom

Przyjrzyjmy się teraz innemu niemieckiemu gigantowi zatrudniającemu ponad 200 000 pracowników. Deutsche Telekom to firma powstała w wyniku prywatyzacji dawnego monopolu państwowego Niemieckiej Poczty Federalnej, zarządzającej również komunikacją telegraficzną i telefoniczną. Względna większość udziałów nadal należy do państwa.

Grupa kontroluje kilka znanych firm, takich jak T-home i T-mobile, a także posiada większościowe udziały w wielu innych firmach telefonicznych w Europie Środkowej. Krótko mówiąc, jest to firma o ogromnych rozmiarach, która w 2022 roku osiągnęła zyski ponad 9 mld EUR. Akcjonariuszom wypłacała też ostatnio hojne dywidendy.

Ponieważ spółka jest notowana na giełdzie od kilkudziesięciu lat, względne wyniki akcji są bardzo stabilne, biorąc pod uwagę także solidność grupy. Na początku 2023 roku nastąpił wzrost cen akcji, a wskaźnik P/E wyniósł około 14. Wartość ta jest bardzo dobra, ponieważ wskazuje, że nie dochodzi tutaj do spekulacji.

Również w tym przypadku akcje Deutsche Telekom są dostępne na eToro (ticker DTE.DE).

*77% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

3. Bayer

Wśród najlepszych niemieckich akcji do kupienia w 2024 roku postanowiliśmy umieścić spółkę Bayer, której z pewnością nie trzeba przedstawiać. Jest jedną z wiodących międzynarodowych firm farmaceutycznych na świecie, a jednym z jej najbardziej kultowych leków jest aspiryna.

Ta międzynarodowa firma ma ponad 150 lat, ale z czasem została zmodernizowana zgodnie z wymaganiami rynku. Jej akcje są notowane na giełdach w Nowym Jorku, Frankfurcie i Tokio. Nie trzeba dodawać, że zyski tej firmy osiągają oszałamiające kwoty.

Jeśli spojrzymy na kurs akcji firmy Bayer, zauważymy, że na początku 2022 roku gwałtownie wzrósł, dzięki rosnącemu zainteresowaniu lekami związanymi z trzecią fazą szczepień przeciwko pandemii. W tej chwili poziom ten jest nadal dość stabilny. Obecnie wskaźnik P/E wynosi 13,2, co nie jest zbyt wygórowanym poziomem.

Akcje firmy Bayer można również kupić w tym momencie na eToro (ticker BAYN.DE).

*77% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

4. Linde

Kolejną z najlepszych niemieckich akcji do kupienia w 2024 roku jest z pewnością Linde. Jest to być może mniej znana nazwa niż poprzednie, ale nie należy jej lekceważyć. Firma jest międzynarodową korporacją działającą w sektorze chemicznym, zajmującą się głównie gazami technicznymi. W tym sensie jest liderem w swojej branży.

Oprócz tej dziedziny specjalizacji posiada również drugi dział, który zajmuje się w pewnym stopniu stroną inżynieryjną instalacji, w których będą przechowywane produkowane gazy. Należy zaznaczyć, że chociaż firma została założona w Niemczech, to obecnie jej siedziba znajduje się w Dublinie (Irlandia).

Oferuje usługi dla szerokiego zakresu zastosowań, jest notowana w indeksie DAX i notowana zarówno we Frankfurcie, jak i w Nowym Jorku (indeks NYSE). Akcje Linde są obecnie stabilne, a wskaźnik P/E wynosi około 40, więc można je uznać za dość bezpieczną inwestycję, na którą warto postawić.

Kup akcje Linde na eToro za pośrednictwem tego linku (ticker LIN).

*77% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

5. BMW

Kontynuujemy nasz przegląd najlepszych niemieckich akcji na rok 2024, zwracając uwagę na sektor motoryzacyjny, a w szczególności na BMW. Przypomnijmy, że grupa jest właścicielem Mini i Rolls Royce’a, produkuje nie tylko samochody, ale także motocykle i działa na rynku od 1917 roku.

Być może spośród wymienionych firm ta jest najbardziej znana i najstabilniejsza. Długoterminowa tendencja jest wzrostowa, a wartość podwoiła się w ciągu ostatnich 10 lat. Wskaźnik P/E należy do najniższych wśród spółek niemieckich: przy wartości nieco powyżej 3 jest to jedna z najbardziej atrakcyjnych akcji value do kupienia w 2024 roku.

Co pewne, zakup akcji BMW może okazać się strategią korzystną w dłuższej perspektywie, biorąc pod uwagę rosnący popyt na samochody, zwłaszcza z napędem elektrycznym, którego należy się spodziewać w nadchodzących latach.

*77% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

6. Allianz

Wybór niemieckich akcji, które warto kupić w 2024 roku, kończymy na Allianz, międzynarodowej firmie ubezpieczeniowej i finansowej z siedzibą w Monachium. Posiada ona silną markę dzięki sponsorom w świecie piłki nożnej (Bayer Monachium, Juventus i inne).

W 2021 r. firma po raz trzeci z rzędu została uznana za światowego lidera w sektorze ubezpieczeń, co świadczy o sile marki i całej związanej z nią działalności.

Analizując akcje Allianz można zauważyć trend wzrostowy, który trwa już od ponad dekady. Wskaźnik P/E wynosi około 12, więc obecnie nie ma spekulacji na tych akcjach. Akcje te są również dostępne w serwisie eToro (ticker ALV.DE).

*77% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

Czy warto inwestować dziś w akcje niemieckie?

Początek roku 2022 był szczególnie trudnym okresem dla rynków akcji, które niedawno otrząsnęły się po pandemii. Rzeczywiście, z powodu rosnącej inflacji i wybuchu wojny na Ukrainie nastąpił wzrost wahań i obaw inwestorów.

Z pewnością tego rodzaju wydarzenia nigdy nie są korzystne dla gospodarki: rosnące napięcia w stosunkach z Rosją i zamrożenie transakcji doprowadziły do zachwiania równowagi, a w konsekwencji do spadku rynków. Krótko mówiąc, z pewnością nie jest to jeden z najbardziej stabilnych okresów.

Trzeba jednak przyznać, że rynek niemiecki zawsze był siłą napędową Europy i nawet w tak krytycznej sytuacji jak obecna, są firmy, które pozostają stabilne, a nawet się rozwijają.

akcje niemieckiej giełdy

Akcje niemieckie odbiły się po kryzysowym okresie i większość z zaprezentowanych wyżej ma tendencję wzrostową w ostatnim czasie, co potwierdza siłę niemieckiej gospodarki.

Oczywiście, nie da się przewidzieć biegu wydarzeń, ale mocno wierzymy w wartość bazową spółek, które przedstawiliśmy w tym artykule, dlatego naszym zdaniem inwestowanie w te niemieckie akcje może być dobrą strategią.

Akcje niemieckie: jak kupić je na eToro?

Akcje omawiane w tym artykule są zwykle notowane na giełdzie niemieckiej, a niektóre także na giełdzie amerykańskiej.

Aby je kupić, potrzebujesz wiarygodnego brokera online, który oferuje dostęp do wszystkich najważniejszych giełd na świecie, takiego jak eToro, z którym możesz handlować na NASDAQ, NYSE, a także na giełdach niemieckich, takich jak Xetra czy Frankfurt.

Handel za pośrednictwem eToro jest naprawdę prosty, do dyspozycji masz całą gamę narzędzi: notowania w czasie rzeczywistym, wykresy i statystyki do przeprowadzenia odpowiedniej analizy i wiele innych.

Warto podkreślić, że minimalny depozyt na eToro wynosi 100 USD, a w ułamki akcji można inwestować już od 10 USD. Środki można przekazywać za pomocą przelewu bankowego, karty kredytowej lub PayPal. Można również skorzystać z bezpłatnego rachunku demonstracyjnego, aby dokonać inwestycji testowych.

niemieckie spółki dywidendowe

Załóżmy, że chcesz kupić akcje firmy Bayer. Zobaczmy krok po kroku, co musisz zrobić:

1. Utwórz konto na eToro, klikając tutaj.

2. Zweryfikuj tożsamość.

3. Wpłać depozyt przelewem, kartą lub przez PayPal.

4. Wpisz w pasku wyszukiwania u góry nazwę akcji, którą chcesz kupić (np. Bayer).

5. Kliknij „Inwestuj”, aby otworzyć okno zakupu.

6. Określ wartość transakcji.

7. Jeśli chcesz, wybierz opcje take profit lub stop loss.

8. Jeśli chcesz, wybierz dźwignię finansową.

9. Wydaj zlecenie (Minimalna kwota inwestycji to tylko $10).

Jak widać, procedura jest niezwykle prosta. Możesz sam wypróbować te inwestycje, zarówno z prawdziwymi pieniędzmi, jak i z wirtualnymi 100 000 $, które otrzymasz na swoim darmowym koncie demo. Kliknij tutaj, aby zarejestrować się za darmo!

*77% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

Akcje niemieckie: pytania i odpowiedzi

Jakie są najlepsze niemieckie spółki dywidendowe?

Jednymi z najlepszych niemieckich spółek dywidendowych są Bayer i Allianz. Warto więc rozważyć zainwestowanie w ich akcje, ponieważ oferują one stały, bezpieczny zysk, dzięki swojej stabilnej i wieloletniej obecności na rynku.

Jak kupić akcje na giełdzie niemieckiej?

Aby kupić akcje notowane na niemieckiej giełdzie, wystarczy zarejestrować się u jednego z wielu dostępnych na rynku brokerów, takich jak eToro, Degiro czy XTB, i wpłacić pieniądze na konto platformy. Kiedy pieniądze pojawią się na koncie, po prostu wybierz żądany składnik aktywów i przejdź do zakupu.

Jaki jest najlepszy broker, u którego kupię akcje niemieckich spółek?

Naszym zdaniem najlepszym brokerem, za pośrednictwem którego można kupić akcje niemieckie, jest eToro, który oferuje możliwość handlowania bez prowizji wszystkimi głównymi akcjami notowanymi na giełdzie Niemiec.

Gdzie notowane są akcje niemieckie?

Akcje niemieckie notowane są na niemieckich giełdach, takich jak Xetra, czy Frankfurt, ale znajdziesz je również na innych giełdach europejskich, na przykład włoskich czy szwajcarskich, oraz na amerykańskich (np. NYSE).

Jaka jest minimalna wartość inwestycji w akcje niemieckie?

Minimalna wartość inwestycji jest uzależniona od brokera. Jeśli wybierzesz eToro, możesz inwestować już od 10$ dzięki dostępnym częściom akcji.

5/5 - (3 votes)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.