Platformy CeFi oferujące dochód pasywny z kryptowalut i stablecoinów

251
Platformy CeFi

Czy szukasz najlepszych platform CeFi, aby czerpać zyski ze swoich kryptowalut lub stablecoinów? Czy chcesz dowiedzieć się więcej o możliwych zyskach ze stakowania? Trafiłeś we właściwe miejsce!

Centralne platformy finansowe (CeFi) to firmy finansowe, które oferują usługi związane z kryptowalutami, takie jak udzielanie kredytów i pożyczek. Zakładając konto w tych serwisach, można zdeponować swoje cyfrowe aktywa i zacząć zarabiać pasywny dochód z kryptowalut.

Zwroty oferowane z kryptowalut i stablecoinów są bardzo atrakcyjne, dlatego platformy CeFi cieszą się ogromnym powodzeniem w 2022 roku, przyciągając coraz więcej inwestorów.

Najlepsze platformy CeFi: 6 najciekawszych

Poniżej przedstawiamy przegląd 6 najlepszych platform CeFi do zarabiania Bitcoin i innych kryptowalut. W przypadku każdej platformy wskażemy jej zalety i wady. Ponadto przedstawimy zbiorczą tabelę z aktualnymi rocznymi zwrotami z każdej kryptowaluty.

1. Nexo

Nexo (oficjalna strona tutaj) to jedna z najlepszych platform do uzyskiwania pasywnego dochodu z kryptowalut. Jest to firma FinTech założona w Londynie w 2018 r., która ma ponad 1,5 mln aktywnych użytkowników i stale się rozwija. Umożliwia ona zarabianie do 20% rocznie na swoich kryptowalutach i stablecoinach.

dochod pasywny kryptowaluty

Platforma ta stworzyła i rozpowszechniła również własną kryptowalutę, Nexo Token, która znajduje się w pierwszej setce kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej. Posiadając określoną kwotę tej kryptowaluty, możesz zwiększyć swoje zyski z Nexo, nawet w przypadku innych tokenów.

Poniżej znajduje się przegląd zwrotów, jakie można uzyskać w Nexo dla głównych kryptowalut i stablecoinów. Należy pamiętać, że odsetki są wypłacane codziennie!

KryptowalutaRoczny dochód
UST20%
USDT12%
USDC12%
EURX12%
MATIC16%
DOT15%
LUNA13%
AVAX12%
ATOM11%
FTM10%
BTC8%
ETH8%
PAXG8%
BNB8%
SOL8%
ADA8%
LTC8%

Jak widać, zyski są nadzwyczajne. Na szczególną uwagę zasługuje możliwość zarabiania 12% na wszystkich głównych stablecoinach, w tym EURX – stablecoinie o stałej wartości euro. Ponadto na Bitcoinie i Ethereum można zarobić 8% rocznie, co stanowi bardzo wysoką wartość.

Aby rozpocząć korzystanie z Nexo, należy najpierw wpłacić środki. Możesz to zrobić, przenosząc swoje kryptowaluty z innej giełdy lub portfela albo dokonując przelewu SEPA w euro (bez prowizji). Można również kupować kryptowaluty bezpośrednio za pomocą karty kredytowej/debetowej, ale w takim przypadku obowiązują dość wysokie prowizje.

Nexo oferuje obecnie promocję dla wszystkich nowych użytkowników. Rejestrując się za pośrednictwem tego linku, natychmiast otrzymasz 25 dolarów bonusu w Bitcoinach, jeśli złożysz depozyt w wysokości co najmniej 100 dolarów. Polecamy skorzystać z tej promocji, ponieważ jest to okazja nie do przegapienia.

2. BlockFi

BlockFi (oficjalna strona tutaj) jest jedną z najpopularniejszych platform CeFi na świecie, a także najbardziej stabilną i bezpieczną. Kilka dużych firm posiada znaczące udziały w tej technologii FinTech, w tym Fidelity, Coinbase i Gemini Trust Company.

zarabianie pasywne krypto

Z punktu widzenia bezpieczeństwa BlockFi jest więc na najwyższym poziomie. Zwroty z kryptowalut są jednak nieco niższe niż te oferowane przez inne platformy CeFi, takie jak Nexo.

Mówiąc dokładniej, pasywna stopa zwrotu z stablecoinów wynosi obecnie 8% rocznie. W przypadku innych kryptowalut waha się ona od 3% do 11%. Odsetki są gromadzone, a następnie wypłacane na koniec każdego miesiąca. Bardzo ciekawą cechą BlockFi jest to, że możesz wybrać, w jakiej kryptowalucie chcesz otrzymywać odsetki.

KryptowalutaRoczny dochód
USDT8%
DAI8%
GUSD8%
MATIC11%
DOT9,5%
AVAX10%
ATOM7%
BTC4,5%
ETH5%
PAXG3,25%
SOL5%
ADA5,5%
LTC3,5%

Aby doładować swój portfel i zacząć zarabiać, masz dwie możliwości: bezpośredni przelew kryptowaluty lub przelew bankowy w dolarach.

3. YouHodler

YouHodler (oficjalna strona tutaj) to pochodząca ze Szwajcarii platforma CeFi, która istnieje dopiero od 2019 roku. W krótkim czasie zdobyła ona dobrą renomę w branży i stała się bardzo popularna wśród europejskich inwestorów i traderów. Zasadniczo jest to klasyczna giełda kryptowalut, ale umożliwia również zarabianie pieniędzy dzięki tzw. pożyczkom kryptowalutowym.

zarabianie pasywne krypto

Aby zacząć zarabiać pasywny dochód z kryptowalut z YouHodler, musisz najpierw założyć konto, a następnie wpłacić swoje kryptowaluty lub kupić je bezpośrednio na giełdzie. Możesz również wykonać przelew SEPA w euro, a następnie zamienić kwotę salda na interesującą cię kryptowalutę.

Po aktywowaniu opcji „Earn” użytkownik zacznie zarabiać odsetki, które będą wypłacane co tydzień. Do wyboru jest około 50 kryptowalut, a zyski z nich są bardzo atrakcyjne. W przypadku stablecoinów roczna stopa zwrotu wynosi ponad 12%.

KryptowalutaRoczny dochód
USDT12,3%
USDC12%
EURS12%
DAI12%
BUSD10%
DOT9%
CAKE7%
AVAX6%
ADA6%
ETH5,5%
LTC5,5%
BTC4,8%
XRP4,5%
LUNA4%

Warto również zwrócić uwagę na możliwość uzyskania 12% rocznie na EURS – stablecoinie powiązanym z wartością euro. Ogólnie rzecz biorąc, YouHodler jest świetnym narzędziem do uzyskiwania pasywnego dochodu z stablecoinów. Możesz zarejestrować się w ciągu kilku minut i od razu zacząć zarabiać, klikając tutaj.

4. Crypto.com

Crypto.com (oficjalna strona tutaj) to zarówno aplikacja, jak i giełda kryptowalut używana na całym świecie. Pasuje ona do naszego rankingu najlepszych platform CeFi, ponieważ umożliwia pozyskiwanie pasywnego dochodu z kryptowalut poprzez staking.

dochód pasywny z kryptowalut

W Crypto.com roczny zwrot, jaki można uzyskać ze stakingu, zależy od kilku czynników: po pierwsze od kryptowaluty, którą chcesz wykorzystać, ale także od czasu trwania obligacji i liczby posiadanych CRO. Na przykład w przypadku wartości licznika CRO w stakingu równym 3500 euro i 3-miesięcznego czasu trwania obligacji mamy następujące zwroty z innych kryptowalut:

KryptowalutaRoczny dochód
DOT12,5%
USDT12%
USDC12%
DAI12%
MATIC12%
BTC6,5%
ETH6,5%
CRO6%
AVAX6%
SOL4,5%
LTC3%
LUNA3%
ADA3%

Ponadto Crypto.com oferuje wszystkie funkcje typowe dla zwykłej giełdy, jak wyjaśniliśmy w tej recenzji. Bardzo interesującą funkcją jest możliwość złożenia wniosku o kartę i płacenia posiadanymi kryptowalutami bez konieczności przeliczania ich na walutę krajową, a także otrzymywanie zwrotu gotówki za każdy dokonany zakup.

Aby pobrać aplikację Crypto.com i otrzymać bonus w wysokości 25 USD za rejestrację, kliknij tutaj. Wystarczy podać swój adres e-mail i następujący kod polecający: md4hwpp7km

5. Binance

Binance (oficjalna strona tutaj) to najczęściej używana giełda kryptowalut na świecie, a także giełda, która pobiera najniższe prowizje za wymianę i zakup kryptowalut (rzędu 0,1%).

dochody z kryptowalut

Oferta Binance jest bardzo szeroka, ale w tym momencie interesują nas produkty związane z programem „Earn”, które pozwalają na uzyskanie pasywnego dochodu z kryptowalut i stablecoinów. Oferowane zyski często różnią się w czasie, a także zależą od czasu trwania obligacji. Oto możliwości oferowane przez platformę:

  • Elastyczne Oszczędności: ta opcja umożliwia automatyczne zarabianie na kryptowalutach bez konieczności ich wiązania. Stopy zwrotu wynoszą średnio od 1% do 10% rocznie.
  • Zablokowane Oszczędności: Jest to rodzaj depozytu zabezpieczającego, w którym kryptowaluty, które stawiasz na szali, pozostają zablokowane na określony czas (od 30 do 90 dni). Pozwala to na osiąganie wyższych zysków niż w przypadku formularzy bez ograniczeń.
  • DeFi Staking: wykorzystuje aplikacje Decentralised Finance (DeFi), które, działając za pośrednictwem inteligentnych kontraktów, pozwalają uzyskać bardzo interesujące zyski. W porównaniu z innymi kategoriami są one nieco bardziej ryzykowne, chociaż menedżerowie Binance zawsze starają się wybrać najbezpieczniejsze projekty spośród dostępnych.

Przyjrzyjmy się teraz zwrotom oferowanym przez Binance z zablokowanych oszczędności z 90-dniową blokadą. Dane dotyczą stanu na marzec 2022 r:

KryptowalutaRoczny dochód
USDT7%
BUSD7%
BTC5%
ETH2,4%
AVAX21,2%
SOL13,21%
LUNA18,29%
MATIC21,12%
ADA10,43%
DOT20,18%
SHIB12,09%
BNB6,53%

Jak widać, na stablecoinach można uzyskać 7% rocznie. W przypadku wielu głównych kryptowalut zwrot wynosi aż 20%, co stanowi znacznie więcej niż oferują inne platformy CeFi. W każdym razie, po wszystkie szczegóły odsyłamy na oficjalną stronę Binance, którą można znaleźć pod tym linkiem.

6. Celsius Network

Na zakończenie przedstawiamy Celsius Network, kolejną dość często używaną platformę CeFi, która oferuje atrakcyjne zyski z wielu kryptowalut. Powstała w 2018 r., ma już 1 mln aktywnych użytkowników i uruchomiła swoją oficjalną kryptowalutę: Celsius (CEL).

celsius network dochod pasywny kryptoaluty

Celsius Network nie wymaga od użytkownika wiązania swoich kryptowalut. W każdej chwili możesz je sprzedać, przekonwertować lub wysłać na inne platformy. Tak długo, jak będziesz trzymać swoje kryptowaluty w portfelu, będziesz zarabiać odsetki co tydzień.

Zwrot ten można dodatkowo zwiększyć, jeśli zdecydujemy się na otrzymywanie odsetek w CEL. Jeśli to zrobisz, stopa zwrotu ze stablecoinów wynosi ponad 9% rocznie, a stopa zwrotu z innych kryptowalut – do 17%.

KryptowalutaRoczny dochód
USDT9,32%
USDC9,32%
BUSD9,32%
BTC6,55%
ETH7%
DOT11,87%
BNB8,81%
LUNA7,94%
MATIC9,52%
ADA5,31%
AVAX10,92%
SOL7,21%

Celsius nie osiąga szczególnie wysokich zwrotów w porównaniu z konkurencją, ale może stanowić dodatkową opcję dla użytkowników, którzy chcą zdywersyfikować platformy CeFi, którym udzielają kredytów.

Platformy CeFi: jak działają

Platformy CeFi to zazwyczaj firmy z branży FinTech, które działają w świecie kryptowalut i umożliwiają udzielanie i zaciąganie pożyczek aktywów cyfrowych, oferując usługę pośrednictwa między pożyczkodawcami a pożyczkobiorcami.

Firma wypłaca roczne odsetki tym, którzy zdeponują określoną kryptowalutę lub stablecoin. Płynność ta zostanie następnie przyznana każdemu, kto zechce zaciągnąć pożyczkę w tej samej kryptowalucie. Oczywiste jest, że zysk platformy będzie związany z różnicą między oprocentowaniem naliczanym pożyczkobiorcy a oprocentowaniem płaconym pożyczkodawcy.

Jest to niezwykle bezpieczny mechanizm, ponieważ wszyscy pożyczkobiorcy są zobowiązani do złożenia depozytu zabezpieczającego na platformie przed uzyskaniem pożyczki. Wartość zabezpieczenia musi być zawsze wyższa niż wartość wnioskowanego kredytu. W ten sposób nie ma ryzyka, że dług nie zostanie spłacony.

Czytaj też: Pożyczki w kryptowalutach.

Oprócz zaciągania i udzielania pożyczek, platformy CeFi pozwalają użytkownikom na wymianę kryptowalut między sobą. W rzeczywistości każda giełda kryptowalut może być uznana za scentralizowaną platformę finansową.

Finansom scentralizowanym (CeFi) przeciwstawia się finanse zdecentralizowane (DeFi). W finansach zdecentralizowanych nie ma centralnego podmiotu finansowego, który pełniłby rolę pośrednika: wszystkie wymiany i relacje między stronami są rozliczane w sposób zautomatyzowany za pomocą algorytmów i aplikacji zbudowanych na blockchainie.

Zarówno CeFi, jak i DeFi mają zalety i wady, ryzyko i możliwości. Dlatego warto poznać oba rozwiązania, zanim podejmie się decyzję o tym, jak zainwestować swoje kryptowaluty.

Dochód pasywny z kryptowalut: jak bezpiecznie zarabiać

Mówiąc o platformach CeFi, stakowaniu, pożyczaniu i kredytowaniu kryptowalut, często używa się terminu „dochód pasywny z kryptowalut”. Ważne jest jednak, aby zachować ostrożność i pamiętać o wszystkich zagrożeniach związanych ze światem kryptowalut.

Platformy, które przedstawiliśmy w tym artykule, oferują bardzo atrakcyjne zyski z wielu kryptowalut. W niektórych przypadkach proponują one nawet APY w wysokości 100% rocznie, co oznacza podwojenie kapitału na koniec roku. Jeśli jednak wartość tej kryptowaluty znacznie spadnie, na koniec roku poniesiesz stratę, mimo wszystkich narosłych odsetek.

Sytuacja wygląda inaczej w przypadku stablecoinów, ponieważ ich wartość jest stała w stosunku do wartości waluty fiat, takiej jak dolar czy euro. W tym przypadku zysk jest zawsze dodatni i wyraźnie wymierny, bez przykrych niespodzianek. Roczne oprocentowanie stablecoinów w wysokości 10% lub 12% rocznie to naprawdę mądry i stosunkowo bezpieczny sposób inwestowania oszczędności.

Podsumowując, zalecamy posiadanie lub stakowanie tylko stablecoinów lub kryptowalut, które chciałbyś posiadać, nawet jeśli nie gwarantują ci żadnych zysków (np. dlatego, że jesteś przekonany o ich długoterminowym wzroście).

Nie daj się zwieść szczególnie wysokim zwrotom oferowanym przez egzotyczne i bardzo zmienne kryptowaluty. Należy również utrzymywać odpowiednią dywersyfikację portfela i inwestować wyłącznie za pośrednictwem renomowanych platform CeFi, takich jak te przedstawione w tym artykule.

5/5 - (1 vote)