Platformy CeFi oferujące dochód pasywny z kryptowalut i stablecoinów

498
Platformy CeFi

Czy szukasz najlepszych platform CeFi, aby czerpać zyski ze swoich kryptowalut lub stablecoinów? Czy chcesz dowiedzieć się więcej o możliwych zyskach ze stakowania? Trafiłeś we właściwe miejsce!

Centralne platformy finansowe (CeFi) to firmy finansowe, które oferują usługi związane z kryptowalutami, takie jak udzielanie kredytów i pożyczek. Zakładając konto w tych serwisach, można zdeponować swoje cyfrowe aktywa i zacząć zarabiać pasywny dochód z kryptowalut.

Zwroty oferowane z kryptowalut i stablecoinów są bardzo atrakcyjne, dlatego platformy CeFi cieszą się ogromnym powodzeniem w 2023 roku, przyciągając coraz więcej inwestorów.

Najlepsze platformy CeFi: 4 najciekawsze

Poniżej przedstawiamy przegląd 4 najlepszych platform CeFi do zarabiania Bitcoin i innych kryptowalut. W przypadku każdej platformy wskażemy jej zalety i wady. Ponadto przedstawimy zbiorczą tabelę z aktualnymi rocznymi zwrotami z każdej kryptowaluty.

1. Nexo

Nexo (oficjalna strona tutaj) to jedna z najlepszych platform do uzyskiwania pasywnego dochodu z kryptowalut. Jest to firma FinTech założona w Londynie w 2018 r., która ma ponad 1,5 mln aktywnych użytkowników i stale się rozwija. Umożliwia ona zarabianie do 20% rocznie na swoich kryptowalutach i stablecoinach.

dochod pasywny kryptowaluty

Platforma ta stworzyła i rozpowszechniła również własną kryptowalutę, Nexo Token, która znajduje się w pierwszej setce kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej. Posiadając określoną kwotę tej kryptowaluty, możesz zwiększyć swoje zyski z Nexo, nawet w przypadku innych tokenów.

Zwroty są bardzo dobre, a odsetki wypłacane są każdego dnia. Na szczególną uwagę zasługuje możliwość zarabiania 12% na wszystkich głównych stablecoinach, w tym EURX, stablecoinie powiązanym z wartością euro. Ponadto na Bitcoinie i Ethereum można zarobić 8% rocznie, co jest bardzo wysoką wartością.

Aby rozpocząć korzystanie z Nexo, należy najpierw wpłacić środki. Możesz to zrobić, przenosząc swoje kryptowaluty z innej giełdy lub portfela albo dokonując przelewu SEPA w euro (bez prowizji). Można również kupować kryptowaluty bezpośrednio za pomocą karty kredytowej/debetowej, ale w takim przypadku obowiązują dość wysokie prowizje.

Nexo oferuje obecnie promocję dla wszystkich nowych użytkowników. Rejestrując się za pośrednictwem tego linku, natychmiast otrzymasz 25$ bonusu w Bitcoinach, jeśli złożysz depozyt w wysokości co najmniej 100%. Polecamy skorzystać z tej promocji, ponieważ jest to okazja nie do przegapienia.

2. YouHodler

YouHodler (oficjalna strona tutaj) to pochodząca ze Szwajcarii platforma CeFi, która istnieje dopiero od 2019 roku. W krótkim czasie zdobyła ona dobrą renomę w branży i stała się bardzo popularna wśród europejskich inwestorów i traderów. Zasadniczo jest to klasyczna giełda kryptowalut, ale umożliwia również zarabianie pieniędzy dzięki tzw. pożyczkom kryptowalutowym.

zarabianie pasywne krypto

Aby zacząć zarabiać pasywny dochód z kryptowalut z YouHodler, musisz najpierw założyć konto. Następnie wpłać swoje kryptowaluty lub kup je bezpośrednio na giełdzie. Możesz również wykonać przelew SEPA w euro, a następnie zamienić kwotę salda na interesującą cię kryptowalutę.

Po aktywowaniu opcji „earn”, zaczniesz zarabiać odsetki, które następnie będą wypłacane ci co tydzień. Dostępnych jest około 50 wspieranych kryptowalut, a zyski są bardzo kuszące. W przypadku stablecoinów przekraczają one nawet 8% w skali roku.

Warto również zwrócić uwagę na możliwość uzyskania 8% w skali roku na EURS, stablecoinie powiązanym z wartością euro. Ogólnie rzecz biorąc, YouHodler jest więc optymalny do uzyskania pasywnego dochodu na stablecoinach. Możesz zarejestrować się w ciągu kilku minut i zacząć zarabiać od razu, klikając tutaj.

3. Crypto.com

Crypto.com (oficjalna strona tutaj) to zarówno aplikacja, jak i giełda kryptowalut używana na całym świecie. Pasuje ona do naszego rankingu najlepszych platform CeFi, ponieważ umożliwia pozyskiwanie pasywnego dochodu z kryptowalut poprzez staking.

dochód pasywny z kryptowalut

W ramach Crypto.com roczny zwrot, który można osiągnąć poprzez staking, zależy od różnych czynników: przede wszystkim od kryptowaluty, którą chcesz przeznaczyć na dochód, ale także od czasu trwania obligacji i liczby CRO, które posiadasz. W każdym razie na niektórych kryptowalutach można uzyskać nawet 14,5% rocznego zwrotu.

Oprócz tego Crypto.com oferuje wszystkie typowe możliwości zwykłej giełdy, jak wyjaśniliśmy w tej recenzji. Jedną z bardzo interesujących funkcji jest to, że możesz złożyć wniosek o kartę i płacić swoimi zasobami kryptowalut, bez konieczności przeliczania ich z powrotem na walutę fiat, a także uzyskać cashback za każdy dokonany zakup.

Aby pobrać aplikację Crypto.com i otrzymać bonus w wysokości 25 USD za rejestrację, kliknij tutaj. Wystarczy podać swój adres e-mail i następujący kod polecający: md4hwpp7km

4. Binance

Binance (oficjalna strona tutaj) to najczęściej używana giełda kryptowalut na świecie, a także giełda, która pobiera najniższe prowizje za wymianę i zakup kryptowalut (rzędu 0,1%).

dochody z kryptowalut

Oferta Binance jest bardzo szeroka, ale w tym momencie interesują nas produkty związane z programem „Earn”. Pozwalają one na uzyskanie pasywnego dochodu z kryptowalut i stablecoinów. Oferowane zyski często różnią się w czasie, a także zależą od czasu trwania obligacji. Oto możliwości oferowane przez platformę:

  • Elastyczny staking: ta opcja umożliwia automatyczne zarabianie na kryptowalutach bez konieczności ich wiązania. Stopy zwrotu wynoszą średnio od 1% do 10% rocznie.
  • Zablokowane staking: Jest to rodzaj depozytu zabezpieczającego, w którym kryptowaluty, które inwestujesz, pozostają zablokowane na określony czas (od 30 do 90 dni). Pozwala to na osiąganie wyższych zysków niż w przypadku formularzy bez ograniczeń.
  • Staking DeFi: wykorzystuje aplikacje Decentralised Finance (DeFi), które, działając za pośrednictwem inteligentnych kontraktów, pozwalają uzyskać bardzo interesujące zyski. W porównaniu z innymi kategoriami są one nieco bardziej ryzykowne, chociaż menedżerowie Binance zawsze starają się wybrać najbezpieczniejsze projekty spośród dostępnych.

Na stablecoinach można uzyskać 7% rocznie. W przypadku niektórych kryptowalut zwrot plasuje się w okolicach 14%, co stanowi znacznie więcej niż oferują inne platformy CeFi. W każdym razie, po wszystkie szczegóły odsyłamy na oficjalną stronę Binance, którą można znaleźć pod tym linkiem.

Platformy CeFi: jak działają?

Platformy CeFi to zazwyczaj firmy z branży FinTech. Działają w świecie kryptowalut i umożliwiają udzielanie i zaciąganie pożyczek aktywów cyfrowych, oferując usługę pośrednictwa między pożyczkodawcami a pożyczkobiorcami.

Firma wypłaca roczne odsetki tym, którzy zdeponują określoną kryptowalutę lub stablecoin. Środki te następnie przyznaje każdemu, kto zechce zaciągnąć pożyczkę w tej samej kryptowalucie. Oczywiste jest, że zysk platformy wiąże się z różnicą między oprocentowaniem naliczanym pożyczkobiorcy a oprocentowaniem płaconym pożyczkodawcy.

Jest to niezwykle bezpieczny mechanizm, ponieważ wszyscy pożyczkobiorcy są zobowiązani do złożenia depozytu zabezpieczającego na platformie przed uzyskaniem pożyczki. Wartość zabezpieczenia musi być zawsze wyższa niż wartość wnioskowanego kredytu. W ten sposób nie ma ryzyka, że dług nie zostanie spłacony.

Czytaj też: Pożyczki w kryptowalutach.

Oprócz zaciągania i udzielania pożyczek, platformy CeFi pozwalają użytkownikom na wymianę kryptowalut między sobą. W rzeczywistości każdą giełdę kryptowalut można uznać za scentralizowaną platformę finansową.

Finansom scentralizowanym (CeFi) przeciwstawia się finanse zdecentralizowane (DeFi). W finansach zdecentralizowanych nie ma centralnego podmiotu finansowego, który pełniłby rolę pośrednika. Wszystkie wymiany i relacje między stronami są rozliczane w sposób zautomatyzowany za pomocą algorytmów i aplikacji zbudowanych na blockchainie.

Zarówno CeFi, jak i DeFi mają zalety i wady, ryzyko i możliwości. Dlatego warto poznać oba rozwiązania, zanim podejmie się decyzję o tym, jak zainwestować swoje kryptowaluty.

Dochód pasywny z kryptowalut: jak bezpiecznie zarabiać

Mówiąc o platformach CeFi, stakowaniu, pożyczaniu i kredytowaniu kryptowalut, często używa się terminu „dochód pasywny z kryptowalut”. Ważne jest jednak, aby zachować ostrożność i pamiętać o wszystkich zagrożeniach związanych ze światem kryptowalut.

Platformy, które przedstawiliśmy w tym artykule, oferują bardzo atrakcyjne zyski z wielu kryptowalut. W niektórych przypadkach proponują one nawet APY w wysokości 100% rocznie, co oznacza podwojenie kapitału na koniec roku. Jeśli jednak wartość tej kryptowaluty znacznie spadnie, na koniec roku poniesiesz stratę, mimo wszystkich narosłych odsetek.

Sytuacja wygląda inaczej w przypadku stablecoinów. Ich wartość jest bowiem stała w stosunku do wartości waluty fiat, takiej jak dolar czy euro. W tym przypadku zysk jest zawsze dodatni i wyraźnie wymierny, bez przykrych niespodzianek. Roczne oprocentowanie stablecoinów w wysokości 10% lub 12% rocznie to naprawdę mądry i stosunkowo bezpieczny sposób inwestowania oszczędności.

Podsumowując, zalecamy posiadanie lub stakowanie tylko stablecoinów lub kryptowalut, które chciałbyś posiadać, nawet jeśli nie gwarantują ci żadnych zysków (np. dlatego, że jesteś przekonany o ich długoterminowym wzroście).

Nie daj się zwieść szczególnie wysokim zwrotom oferowanym przez egzotyczne i bardzo zmienne kryptowaluty. Należy również utrzymywać odpowiednią dywersyfikację portfela i inwestować wyłącznie za pośrednictwem renomowanych platform CeFi, takich jak te przedstawione w tym artykule.

Platformy CeFi, które upadły

Na koniec, powinieneś wiedzieć, że w wyniku poważnych zawirowań w świecie kryptowalut w ciągu ostatniego roku, kilka giełd i platform CeFi ogłosiło upadłość. Zobaczmy, które z nich to:

1. Celsius Network: bankructwo latem 2022 roku, po zgłoszeniu dziury w budżecie przekraczającej 1 mld dolarów.

2. FTX: była to jedna z najbardziej obiecujących giełd kryptowalutowych na świecie, świetna również do tworzenia kryptowalut. Jednak w listopadzie 2022 roku ogłosiła upadłość, ujawniając kilka nieprawidłowości, których dopuścił się założyciel Sam Bankman-Fried.

3. BlockFi: historyczna platforma CeFi do stakowania kryptowalut, uważana za szczególnie bezpieczną. Mimo to ogłosiła bankructwo w listopadzie 2022 roku, przez wpływ sprawy FTX.

Teraz, w 2023 roku, sytuacja platform CeFi wydaje się bardziej stabilna, ponieważ wiele z nich wdrożyło większą przejrzystość i politykę zapewniającą długoterminową stabilność ich działalności. Jednak zawsze ważne jest, aby zachować ostrożność i przeprowadzić dokładną analizę przed zdeponowaniem swojej kryptowaluty w ramach jednej z tych platform.

5/5 - (2 votes)