Plus500 kryptowaluty: kompletny przewodnik i recenzja

658
plus500 kryptowaluty

Zastanawiasz się, jak działa Plus500 kryptowaluty? Chcesz wiedzieć, czy to odpowiednie narzędzie do handlu krypto? Dowiesz się wszystkiego z tego wpisu!

Plus500 to jeden z najbardziej popularnych brokerów multi-asset. Oferuje różnorodne instrumenty za pośrednictwem 3 różnych platform. W zależności od jurysdykcji, inwestorzy mogą korzystać z kontraktów CFD na 7 klas aktywów (kryptowaluty, waluty, indeksy, akcje, towary, ETF, opcje). Jeśli interesuje cię handel z dźwignią na tego typu aktywach, czytaj dalej, by dowiedzieć się wszystkiego o ofercie Plus500 dla miłośników kryptowalut.

W tym artykule przedstawimy szczegółowo, co proponuje Plus500 w zakresie kryptowalut. Prześledzimy korzystanie z platformy, od momentu rejestracji po różne narzędzia handlu. Podzielimy się również naszą recenzją, przedstawiając zalety i wady tego rozwiązania. Na koniec zaproponujemy możliwe alternatywy oraz odpowiemy na najczęściej zadawane pytania w tym temacie.

Tymczasem, pakiet podstawowych informacji znajdziesz w tej tabeli podsumowującej:

Oficjalna stronawww.plus500.com/pl/Trading/CryptoCurrencies
Dostępne krypto (CFD)Bitcoin, Ethereum, Ethereum/Bitcoin, BNB, Cardano, Solana, Avalanche, Tron, VeChain, Polygon, Polkadot, Axie Infinity, Litecoin, Stellar, Bitcoin Cash ABC, NEO, EOS, IOTA, Uniswap, Filecoin, Chainlink, Indeks 10 krypto, ETF krypto
Maksymalna dźwignia1:2, 1:5 na ETF krypto
Kosztybrak opłat za otwieranie/zamykanie pozycji, wpłaty, przetrzymanie pozycji; spready; opłata za brak logowania przez 3 miesiące; opłata overnight; opłata za przeliczanie waluty; opłata za zatrzymanie gwarantowane
Minimalny depozyt500 zł
Wyróżniające cechyListy obserwowanych, bezpłatne alerty w czasie rzeczywistym, bezpłatna korekta rolowania, dynamiczne wykresy i grafy
ZaletySzybka i niezawodna realizacja zleceń, brak prowizji od kupna/sprzedaży i wąskie spready, zaawansowane narzędzia analityczne, notowania w czasie rzeczywistym
AlternatywyeToro, Naga, XTB, Binance

Plus500 kryptowaluty: co oferuje?

Plus500 (oficjalna strona tutaj) jest znanym na całym świecie, notowanym na giełdzie, brokerem multi-asset dla kontraktów CFD (akcje, fundusze ETF, kryptowaluty, forex, opcje, indeksy, towary). Oznacza to, że nie pozwala na fizyczny zakup kryptowaluty, ale umożliwia trading w oparciu o wahania cen na tym rynku. Plus500CY Ltd jest autoryzowany i regulowany przez CySEC (#250/14).

Plus500 krypto

Charakterystycznymi cechami handlu CFD jest brak prowizji zastąpionych spreadem, czyli różnicą między kursem sprzedaży a kursem kupna, oraz możliwość korzystania z takich narzędzi jak dźwignia finansowa czy otwieranie krótkich pozycji.

W przypadku dźwigni użytkownik może zwielokrotnić efekty swoich działań, tak, jakby w rzeczywistości inwestował większą kwotę. Jeśli dźwignia wynosi 1:5, a ty inwestujesz 100 zł, efekty będą takie, jakbyś zainwestował 500 zł – zarówno zyski, jak i straty. Jeśli chodzi o pozycje short, to mówimy tu o handlu z założeniem spadku wartości aktywów. W tej sytuacji inwestor zyskuje, gdy wartość instrumentu spada.

To samo zatem możesz robić, handlując kontraktami CFD na kryptowaluty u takiego brokera jak Plus500. Ponieważ kryptowaluty znane są z bardzo gwałtownych wahań, w przypadku takiego tradingu ryzyko jest naprawdę wysokie, ale i szanse na zysk bardzo obiecujące, jeśli nie jesteś początkującym inwestorem.

Plus500 nie oferuje giełdy kryptowalut, lecz platformę tradingową. Liczba dostępnych kryptowalut nie jest może imponująca, ale znajdziemy na niej wszystkie najważniejsze krypto, a w szczególności: Bitcoin, Ethereum, Ethereum/Bitcoin, BNB, Cardano, Solana, Avalanche, Tron, VeChain, Polygon, Polkadot, Axie Infinity, Litecoin, Stellar, Bitcoin Cash ABC, NEO, EOS, IOTA, Uniswap, Filecoin, Chainlink.

Oprócz tego istnieje możliwość inwestowania w indeks 10 krypto oraz w nowe ETF na kryptowaluty.

*82% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty twoich pieniędzy.

Jak działa Plus500 krypto?

Prześledźmy teraz, jak krok po kroku wygląda korzystanie z Plus500, jeśli chcemy handlować kontraktami CFD na kryptowaluty. Zobaczymy, jak założyć konto, dokonywać wpłaty i wypłaty, a w końcu handlować w praktyce. Omówimy również koszty, aplikację i konto demo.

1. Zakładanie konta

Przejdź do strony głównej serwisu i kliknij w prawym górnym rogu Rozpocznij handel. Następnie wybierz, czy chcesz założyć konto demo czy rzeczywiste. Kontem demo zajmiemy się później, a na razie skupimy się na tym, na które wpłacisz prawdziwe pieniądze.

Na początku musisz ustawić e-mail i hasło lub zalogować się za pomocą danych konta Google, Facebook lub Apple. W zależności od wybranej metody będziesz musiał zweryfikować maila lub nie. W każdym razie ostatecznie trafisz do takiego ekranu:

plus500 cfd krypto
Poglądowy zrzut ekranu

Już z tego poziomu możesz swobodnie oswoić się z platformą, a także w każdej chwili przeskoczyć z konta rzeczywistego na konto demo (w menu po lewej stronie na dole).

Kliknij w lewym górnym rogu Menu > Konto > Zweryfikuj konto, aby móc rozpocząć handel za gotówkę. Podaj dane osobowe, adresowe, odpowiedz na pytania związane z twoim doświadczeniem w inwestowaniu, dochodami i planami inwestycyjnymi. Otrzymasz informację o ryzyku i ocenę twojego profilu pod kątem handlu CFD. Jeśli nie masz żadnego doświadczenia w tym zakresie, platforma odradzi ci handel tymi instrumentami.

Następnie zaznacz, że chcesz podpisać umowę i że zapoznałeś się z dokumentami Plus500. Kolejnym krokiem będzie dokonanie wpłaty, o czym już za chwilę.

*82% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty twoich pieniędzy.

2. Wpłaty i wypłaty

Przechodzimy do zasilenia konta. Od razu warto nadmienić, że wpłaty i wypłaty nie są obarczone prowizjami ze strony platformy. Minimalny depozyt to 500 zł, natomiast górny limit to 220 tys. zł.

plus500 kryptowaluty wpłata
Poglądowy zrzut ekranu

Wpłaty możesz dokonać za pomocą karty, przelewem bankowym, w systemie Przelewy24, Blikiem, a także przez PayPal, Trustly i Apple Pay. Pieniądze wpłacasz w PLN. Wypłacić możesz na PayPal i przelewem na konto bankowe. W tym pierwszym wypadku dolny limit jest mniejsze (50 EUR lub równowartość), w tym drugim większy (100 EUR).

3. Handlowanie CFD

Przejdźmy do opcji handlu. Z listy instrumentów wybierz Kryptowaluty. Posłużymy się przykładem Bitcoina. Kiedy jest podświetlony, na dole widzisz jego wykres, który możesz dowolnie modyfikować. Klikając po prawej stronie ikonkę informacji, możesz poznać szczegóły instrumentu.

Wartość jednostki wynosi 1 USD. Wyświetli ci się także spread oraz dźwignia, która zawsze wynosi 1:2. Widzisz też, jaki procent stanowią nabywcy tego instrumentu, a jakie sprzedający.

Dobrze, załóżmy, że chcesz dokonać zakupu. Kliknij Kup, a znów po prawej stronie wyświetlą ci się szczegóły twojej transakcji. Zobaczysz, że PLN są przeliczane na USD.

Wybierz wartość, a następnie na dole zaznacz, jeśli chcesz, opcje Stop Limit / Stop Loss. Ta pierwsza powoduje, że pozycja zostanie automatycznie zamknięta po osiągnięciu określonego zysku. Druga, że zamknięcie nastąpi, gdy zaczniemy tracić.

Jeśli chcesz otworzyć pozycję krótką, musisz kliknąć Sprzedaj. Otwarte pozycje pokazują ci się od razu i w każdej chwili możesz je zamknąć dwoma kliknięciami.

plus500 crypto fees
Poglądowy zrzut ekranu

I to właściwie tyle, jeśli chodzi o podstawy. Jak widać na załączonych obrazkach, korzystanie z platformy jest dość intuicyjne i nietrudno znaleźć interesujące nas opcje. Już teraz otwórz konto z prawdziwą lub wirtualną gotówką:

*82% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty twoich pieniędzy.

4. Prowizje i inne koszty

Mówiliśmy już o tym, że Plus500 nie nakłada żadnych procentowych prowizji na transakcje. Co więcej żadnych kosztów nie pociąga za sobą też m.in. otwieranie i zamykanie pozycji, wpłata depozytu czy przetrzymanie pozycji, co ilustruje poniższy zrzut ze strony brokera:

plus500 crypto

Główną opłatą, którą ponosisz, jest spread, który już jest doliczony i który, jak już mówiliśmy, znajdziesz pod ikonką informacji danej kryptowaluty. Przewalutowanie to także kolejny koszt

Oprócz tego, co typowe dla handlu CFD, naliczane są tzw. opłaty overnight, czyli nocne finansowanie. Poza tym płatne jest zatrzymanie gwarantowane, czyli stop loss. Wszystkie te opłaty są widoczne przy danym instrumencie i wliczane.

Jeśli nie zalogujesz się na konto przez 3 miesiące, naliczona zostanie opłata za brak aktywności w wysokości 10 USD.

5. Platforma i aplikacja

Z Plus500 możemy korzystać także z poziomu aplikacji mobilnej, która należy do ścisłego grona najlepszych aplikacji do tradingu. Jest bardzo popularna za sprawą swojej intuicyjności i powielania wszystkich zalet, które dotychczas były wymienione.

trading app plus500

Aplikacja pozwala na te same działania co platforma w przeglądarce. Po zalogowaniu masz dostęp do kryptowalut i innych instrumentów finansowych oraz wszelkich narzędzi koniecznych do tego, żeby handlować kontraktami CFD.

Plus500 uruchomił niedawno świetną funkcję +Insights na komputery stacjonarne i urządzenia mobilne, pozwalającą użytkownikom dowiedzieć się więcej o trendach rynkowych w oparciu o unikalne dane wewnętrzne firmy. Ma ona dwie funkcje:

  • +Insights – to narzędzie oparte na badaniu trendów;
  • Instrument +Insights Tab – skoncentrowane na instrumencie, pozwalające zanurzyć się nieco głębiej w dane każdego instrumentu;
  • +Me – odkrywa preferencje handlowe tradera, wykorzystanie zarządzania ryzykiem i porównuje go z innymi traderami Plus500.

6. Konto demo

Jak zostało wspomniane, Plus500 oferuje konto demo, które możesz założyć zaledwie paroma kliknięciami. Co więcej, nawet jeśli posiadasz konto rzeczywiste, przeskoczenie z jednego na drugie to kwestia przesunięcia małego suwaka po lewej stronie.

Na koncie demo otrzymujesz wirtualne środki w wysokości 200.000 zł, którymi możesz zarządzać, jak ci się podoba. Masz dostęp do wszystkich instrumentów, w tym naturalnie do kryptowalut (Plus500 znalazł się w naszym rankingu najlepszych kont demo do inwestowania w kryptowaluty).

Użytkownicy Plus500 mogą teraz skonfigurować saldo swojego konta demo do żądanej kwoty bez konieczności kontaktowania się z obsługą klienta i bez czyszczenia historii konta.

Można samodzielnie dostosować saldo swojego konta demo do kwoty 40 000 euro lub równowartości tej kwoty w walucie konta handlowego. Ta nowa funkcja pozwala użytkownikom spersonalizować swoje doświadczenie handlowe podczas korzystania z wersji demonstracyjnej Plus500 i lepiej odzwierciedlać docelową wielkość inwestycji.

Można także całkowicie zresetować swoje konto demo, w tym całą historię i ponownie z niego korzystać, wykonując różne strategie handlowe.

Konto demo jest nieograniczone czasowo, więc możesz z niego korzystać dowolnie, cały czas, bez względu na to, czy równolegle masz otwarty rachunek rzeczywisty. Wszystko odbywa się w obrębie jednej platformy.

*82% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty twoich pieniędzy.

Plus500 kryptowaluty: nasza opinia

Przyszedł czas na krótką recenzję tego, co Plus500 przygotował dla inwestorów na rynku kryptowalut.

Podsumowując to, co zostało powiedziane wyżej: mamy do czynienia z kontraktami CFD na kryptowaluty, a więc za pośrednictwem Plus500 nie stajemy się rzeczywistymi posiadaczami Bitcoina czy innej cyfrowej waluty. Możemy za to uprawiać trading, korzystając z wahań cen na rynku krypto i dedykowanych narzędzi handlowych.

Choć domeną Plus500 są CFD, broker zdywersyfikował ostatnio swoje portfolio, wkraczając na scenę akcji i kontraktów terminowych dzięki dwóm zupełnie nowym platformom – Plus500Invest i Plus500Futures.

Wracając do kontraktów CFD, nie mamy prowizji za transakcje, a opłaty wyrażone są wyłącznie spreadem. Otwieranie i zamykanie pozycji, a także wpłaty i wypłaty są bezpłatne, co jest dużym plusem. Spread i opłaty overnight to standardowe koszty przy handlowaniu CFD.

Wybór kryptowalut na Plus500 jest stosunkowo niewielki, ale i tak uzyskujemy dostęp do najważniejszych krypto. Dodatkowo możemy zainwestować w Indeks 10 najlepszych kryptowalut, jeśli chcemy od razu zdywersyfikować swoją inwestycję.

Platforma jest bardzo przejrzysta i prosta w obsłudze, podobnie jak znakomita aplikacja Plus500. Założenie konta rzeczywistego nie stanowi problemu. Do tego możemy korzystać z konta demo, które jest bezterminowe i łatwo się na nie przełączyć.

Warto przypomnieć że mamy konieczność handlu z dźwignią 1:2, a za brak aktywności przez 3 miesiące naliczana jest opłata.

Tak czy inaczej w kategorii brokerów do handlu CFD na kryptowaluty Plus500 ma całkiem ciekawą ofertę, której głównymi walorami są jasne i niewielkie opłaty oraz bardzo dobrze działająca platforma.

*82% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty twoich pieniędzy.

Alternatywne rozwiązania

Zbliżając się do końca, zaprezentujmy jeszcze kilka alternatyw dla Plus500, głównie brokerów, którzy również umożliwiają handel kryptowalutami.

Największym konkurentem niewątpliwie jest eToro, który ma większy wybór kryptowalut oraz niższe limity minimalnych inwestycji. Do dyspozycji daje także konto demo oraz takie usługi jak social trading i copy portfolios. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Kolejną alternatywą jest Naga, gdzie także mamy opcje social tradingu oraz możliwość obniżenia spreadów przez kopiowanie transakcji innych użytkowników. Kliknij tutaj.

Proponujemy także XTB, polskiego brokera specjalizującego się w forex, który oferuje CFD na krypto. Nie ma może szczególnie szerokiej oferty w tym zakresie, ale jeśli chcesz korzystać z polskiego brokera i interesują cię także inne, bardziej tradycyjne instrumenty finansowe, to będzie właściwy adres.

Jeśli natomiast stwierdziłeś, że CFD nie jest dla ciebie, ale nadal interesuje cię rynek kryptowalut, pozostaje ci skorzystanie z giełdy krypto. Na tym polu najlepszym serwisem jest bez wątpienia Binance.

Plus500 kryptowaluty: pytania i odpowiedzi

Jakimi kryptowalutami można handlować na Plus500?

Na Plus500 dostępne są następujące krypto: Bitcoin, Ethereum, Ethereum/Bitcoin, BNB, Cardano, Solana, Avalanche, Tron, VeChain, Polygon, Polkadot, Axie Infinity, Litecoin, Stellar, Bitcoin Cash ABC, NEO, EOS, IOTA, Uniswap, Filecoin, Chainlink oraz Indeks 10 krypto. Dostępne są także ETF na kryptowaluty.

Czy na Plus500 mogę kupić i przechowywać kryptowaluty?

Nie, Plus500 nie pozwala na faktyczny zakup kryptowalut, ale wyłącznie na handel kontraktami CFD na kryptowaluty.

Jaka jest maksymalna dźwignia dla handlu krypto na Plus500?

Możesz handlować kryptowalutami z dźwignią do 1:2.

Jakie opłaty przewiduje Plus500?

Opłaty, z którymi trzeba się liczyć, to spread, overnight, przewalutowanie i opłata za brak aktywności po 3 miesiącach. Wpłaty i wypłaty oraz samo otwieranie i zamykanie transakcji jest bezprowizyjne.

Czy za transakcje na kryptowalutach jest naliczana prowizja?

Nie, nie ma prowizji za otwieranie i zamykanie pozycji. Zamiast nich jest spread i ewentualnie opłaty overnight, jak zwykle przy CFD. Wszystkie opłaty są jawne przy wyborze danej kryptowaluty (czy innego instrumentu).

Jaki jest minimalny depozyt na Plus500 krypto?

Minimalny depozyt wynosi 500 zł (lub 100 EUR / 100 USD).

Czy mogę wypróbować Plus500 na koncie demo?

Tak, możesz założyć darmowe i bezterminowe konto demo, na które w każdej chwili możesz się przełączyć, nawet jeśli posiadasz rachunek rzeczywisty. Środki na koncie demo to równowartość 40.000 euro.

5/5 - (2 votes)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.