Robocash: recenzja, działanie, opinie i zarobki z inwestycji

855
robocash jak działa

Jak działa Robocash? Ile wynosi średni zysk z inwestycji na tej platformie?

Na te i inne pytania odpowiemy sobie w tym wpisie, w którym znajdziesz pełną recenzję Robocash – jednego z bardziej interesujących serwisów pożyczek p2p (peer-to-peer) w Europie i nie tylko.

Przede wszystkim przyjrzymy się, czym dokładanie jest Robocash, jak się zarejestrować na tej platformie i czy lokowanie swoich oszczędności w tego typu inwestycjach jest bezpieczne, czy też nie.

Omówimy sobie również średni zysk, jaki udaje się osiągnąć inwestorom w tym serwisie, oraz poznamy opinie i recenzje osób, które już z niej miały okazję skorzystać.

Po lekturze tego artykułu będziesz dokładnie wiedział, jak używać Robocash, a co za tym idzie, zyskasz większą świadomość odnośnie inwestowania na tej platformie. Więcej informacji znajdziesz także na oficjalnej stronie serwisu.

Oficjalna stronahttps://robo.cash/en
SpecjalizacjaPożyczki społecznościowe p2p
Średnia roczna stopa zwrotu11,2%
OpłatyBrak
Minimalna inwestycja10 euro

Czym jest Robocash?

Robocash (link do oficjalnej strony) to platforma do inwestowania, która zyskała już pewną renomę w Europie i poza jej granicami. Została założona w 2017 roku i od tamtego czasu jej dochody z roku na rok wzrastają, osiągając kwoty, które dają do myślenia.

robocash recenzja 2023

Mówiąc dokładniej, Robocash to platforma pożyczek p2p, na której inwestor ma możliwość dostarczenia pieniędzy, które służą firmie kierującej tym projektem do udzielania pożyczek (firma nazywa się Robocash Group). Firma została założona w Rosji w 2013 roku przez Sergeya Sedova i aktualnie świadczy swoje usługi w 8 krajach Europy i Azji.

W przeciwieństwie do innych platform pożyczkowych p2p, których rolą jest pośredniczenie między inwestorem a firmami pożyczkowymi, w przypadku Robocash to właśnie firma pożyczkowa zarządza całą platformą. Przychody Robocash z roku na rok wzrastały o 100%, co ilustruje poniższy obrazek:

robocash group

Zwracam na to uwagę, żebyś wiedział, że mówimy o solidnej firmie, w przypadku której ryzyko niewypłacalności jest zdecydowanie niskie. Robocash Group bardzo dobrze prosperuje, regularnie prezentuje doskonałe rezultaty, a we wszystkich 8 krajach zatrudnia aktualnie 1200 pracowników.

Już teraz poznaj lepiej Robocash, odwiedzając jego oficjalną stronę internetową, a już niebawem powiemy sobie, ile można zarobić na tej platformie.

Jak zarejestrować się na Robocash?

Założenie konta na Robocash jest bardzo proste. Na stronie głównej (znajdziesz ją pod tym linkiem) kliknij przycisk z napisem „Start Investing”. Zostaniesz przekierowany do sekcji, w której użytkownik może dokonać rejestracji, zgodnie z tym, co widzisz poniżej:

robocash rejestracja konta

Cała procedura nie jest ani trochę skomplikowana. Będziesz musiał przede wszystkim wprowadzić swoje ogólne dane w celu utworzenia konta na Robocash, po czym zostaną zadane ci pytania o charakterze osobistym i finansowym. Zostaniesz poproszony zatem o weryfikację swojej tożsamości.

Wystarczy ważny dokument ze zdjęciem, którym może być twój dowód osobisty lub paszport, oraz ewentualnie potwierdzenie aktualnego miejsca zamieszkania, np. wyciąg z konta bankowego, gdzie widnieje twoje nazwisko i adres, albo rachunek zaadresowany do ciebie.

Robocash: wpłaty i wypłaty

Jak tylko zakończysz rejestrację, możesz zacząć inwestować w pożyczki, dokonując pierwszej wpłaty pieniędzy. Przypominam, że możesz do tego wykorzystać wyłącznie własne konto bankowe, na które się powołałeś przy zakładaniu konta i pomyślnej weryfikacji tożsamości.

Wpłaty możesz dokonać zwykłym przelewem bankowym. Wszystkie potrzebne dane do przelewu, IBAN, SWIFT i tytuł znajdziesz w sekcji poświęconej wpłatom na platformę. W ten sam sposób możesz wypłacić pieniądze, przelewając je na konto, z którego wcześniej je wpłacałeś (zgodnie z normami AML – przeciwdziałania praniu pieniędzy).

Nie ma żadnych dodatkowych kosztów nałożonych na inwestorów za dokonanie wpłaty, wypłaty czy prowadzenie portfela.

Minimalny wpływ umożliwiający inwestowanie wynosi 10 euro. Maksymalnie możemy zainwestować 50.000 euro.

Recenzja działania platformy

Po dokonaniu rejestracji i swojej pierwszej wpłaty możesz w końcu zacząć inwestować w pożyczki. Przedstawię ci teraz kilka wskazówek, dzięki którym dowiesz się, jak to zrobić za pośrednictwem tej platformy.

Na początku warto zaznaczyć, że Robocash, jak sama nazwa wskazuje, opiera swoje działanie na inwestowaniu zautomatyzowanym. Co więcej, w przeciwieństwie do innych platform pożyczek p2p na Robocash nie ma możliwości inwestowania ręcznego.

Z twojej strony wszystko, co musisz zrobić, to ustawić filtry tak, by uzyskać upragniony rezultat. Możesz to zrobić w sekcji „Invest”. Kliknij na „Create a new portfolio”, aby przejść do następującego widoku:

robocash invest

Zobaczmy, jakie informacje należy tutaj wprowadzić. Po pierwsze, musisz nazwać swój portfel – to dla twojej wiadomości po to, by móc w przyszłości rozróżniać poszczególne portfele, których możesz mieć więcej niż jeden.

Kolejnym parametrem do wprowadzenia jest kwota pieniędzy, którą chcemy umieścić w portfelu. Pieniądze, które wpłacimy na platformę, nie znajdą się automatycznie w portfelu. Jeśli chcemy, by tak się działo, możemy zaznaczyć opcję „Auto-deposit”.

Następnie określamy, jaką kwotę chcemy zainwestować w każdą pożyczkę (w tym celu ustawiamy odpowiednio suwak, od minimum do maksimum). Zalecam ustawienie od 1% do 2% wartości całego portfela.

Jeśli chodzi o odsetki, możemy ustawić przedział w zależności od pożądanego zysku. W rubryce, w której należy podać okres spłaty, radzę ci podać od 1 do 60 dni.

W końcu, w kwestii strategii inwestowania mamy 4 możliwości:

  • Balance: w tym pierwszym wariancie pieniądze po spłacie pożyczki zostaną automatycznie umieszczone na twoim koncie na platformie i dopóki sam o tym nie zdecydujesz, nie będą ponownie użyte;
  • Payout: dzięki tej opcji za każdym razem, kiedy osiągniesz próg zysków na poziomie 50 euro, kwota zostanie automatycznie przelana na twój rachunek bankowy;
  • Reinvest full amount: opcja, którą osobiście ci polecam. Polega na automatycznym ponownym zainwestowaniu zarówno pierwotnej zainwestowanej kwoty, jak i uzbieranych odsetek;
  • Reinvest principal amount: wariant podobny do poprzedniego, z tą różnicą, że określasz, że tylko pewna część pierwotnie zainwestowanej kwoty zostanie ponownie zainwestowana.

Dzięki możliwości automatycznych inwestycji na zarządzanie portfelem nie będziesz musiał poświęcać zbyt dużo czasu. Jedyne, co będziesz musiał zrobić, to rozsiąść się wygodnie i poczekać, aż pieniądze do ciebie spłyną!

Ile zyskasz na Robocash?

Wprawdzie podczas konfiguracji portfela możliwe jest swobodne ustawienie stopy zwrotu, jednak należy zaznaczyć, że Robocash Group oferuje stałą stopę na poziomie 8% w przypadku pożyczek udzielanych na okres 30 dni.

Warto poruszyć tutaj jeszcze jedną ważną kwestię: nie wszystkie pożyczki zostaną spłacone na czas. Robocash oferuje w tym sytuacjach gwarancję wykupu. Innymi słowy, jeśli pożyczka nie zostanie spłacona w ciągu 60 dni od upłynięcia terminu, firma sama zwróci ci zainwestowane pieniądze wraz z odsetkami, które narosły.

Właśnie dlatego twój ostateczny zysk może się finalnie okazać nieco niższy niż 12%. Tak czy siak stopa wciąż pozostaje na zdecydowanie zadowalającym poziomie.

Czy Robocash jest bezpieczny?

Robocash Group to firma pożyczkowa założona w Rosji w 2013 roku. Od tego czasu odnotowywała stałe zyski i rozwijała się bez przeszkód. Pozwala na dokonywanie inwestycji w Europie i Azji, łącznie w 8 krajach. Najważniejsze oddziały znajdują się w Chorwacji, Indiach i na Filipinach.

Oczywiście, bywały platformy pożyczek p2p, które znikały z dnia na dzień, ale w przypadku Robocash możemy mieć w zasadzie pewność, że firma jest na tyle stabilna, że takie ryzyko jej nie dotyczy.

Tak czy inaczej, inwestowanie w pożyczki p2p to dość ryzykowna metoda i pewne zagrożenia są w nią od początku wpisane:

  • Ryzyko niewypłacalności / niewykonania zobowiązania z tytułu pożyczki: istnieje ryzyko, że pożyczkobiorca (lub firma pożyczkowa w przypadku działa gwarancji wykupu) nie spłaci pożyczki. Może to oznaczać częściową lub całkowitą utratę zainwestowanych pieniędzy, w zależności od rodzaju inwestycji.
  • Ryzyko związane z terminowym przepływem środków pieniężnych: ponieważ wszystkie wypłaty z inwestycji w pożyczki związane są ze spłacaniem jej przez pożyczkobiorcę, mogą mieć miejsce opóźnienia w spłacie w stosunku do określonego terminu. W tej sytuacji inwestor otrzyma pieniądze później niż przewidywał.
  • Ryzyko przedpłaty: pożyczkobiorcy mają często możliwość spłacenia pożyczki z wyprzedzeniem. W tej sytuacji część przewidywanego zysku nie dojdzie do skutku, ponieważ odsetki zostaną zredukowane w stosunku do pierwotnej wersji.
  • Ryzyko walutowe: w sytuacji, kiedy inwestujemy w inne waluty, może się zdarzyć, że nasz zysk się wyzeruje z powodu niekorzystnego dla nas kursu.

Robocash a opodatkowanie

Jak ma się natomiast kwestia podatków jeśli chodzi o Robocash?

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że Robocash nie odprowadza automatycznie podatku od naszych zysków, a więc to inwestorzy samodzielnie muszą o to zadbać, w oparciu o przepisy prawne kraju, w którym się rozliczają.

Temat opodatkowania pożyczek społecznościowych czyli p2p wzbudza pewne kontrowersje, ale większość interpretacji jest jednoznaczna. Nasze przychody traktujemy jako przychód z odsetek zakwalifikowany do źródła „kapitały pieniężne”.

W tym wypadku obowiązuje nas tzw. podatek Belki – zryczałtowany podatek dochodowy odpowiadający iloczynowi uzyskanego przychodu oraz stawki podatkowej w wysokości 19%. Jeśli inwestowaliśmy w walucie innej niż PLN, konieczne będzie przeliczenie w oparciu o kurs NBP z ostatniego dnia roboczego przed uzyskaniem przychodu.

Jak już mówiłem, kwestia interpretacji przepisów podatkowych zawsze wzbudza pewne kontrowersje. Powyższy akapit nie stanowi porady prawnej i jeśli masz wątpliwości, najbezpieczniej będzie zwrócić się bezpośrednio do instytucji lub osób, które takich porad mogą udzielić.

Opinie i recenzje użytkowników

Przyjrzyjmy się niektórym opiniom na temat Robocash, które zamieścili użytkownicy korzystający z usług serwisu. Na Trustpilot większość z nich jest w języku angielskim, ale Robocash jest już rozpoznawalny i używany przez inwestorów w Polsce. Platforma otrzymała ocenę 4,4 na 5 gwiazdek, co zdecydowanie wyróżnia ją na plus na tle innych serwisów tego typu.

robocash trustpilot
robocash opinie

Zorientowałeś się już zapewne, że przytoczone powyżej opinie pochodzą od całkowicie zadowolonych użytkowników Robocash, którzy chwalą zarówno zyski, jak i bezpieczeństwo tej platformy. Zarejestruj się za darmo na Robocash i sam się przekonaj!

Alternatywy dla Robocash

Do wyboru mamy wiele innych platform pożyczek społecznościowych p2p, które są różnie oceniane przez użytkowników i które mogą mieć nieco inne zasady działania.

Dla przykładu inną znaną platformą oferującą zautomatyzowane inwestowanie w pożyczki jest Bondora. Z kolei recenzowany już na naszym blogu, znany wielu Mintos pozwala na ręczne sterowanie inwestycjami.

W Polsce popularnością cieszy się również rodzima strona Finansowo.pl. Przejrzyj recenzje na blogu, porównaj i wybierz tę platformę, która najbardziej odpowiada twoim potrzebom.

Odpowiedzi na najczęstsze pytania  

Dotarliśmy do końca tego wpisu. Podsumujemy go syntetycznymi odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania odnośnie inwestowania w pożyczki p2p przez Robocash.

Czym jest Robocash?

Robocash to międzynarodowa platforma pożyczek p2p, kierowana przez grupę kredytową Robocash Group, udzielającą pożyczek w 8 krajach Europy i Azji.

Jak zarejestrować się na Robocash?

Rejestracja na Robocash jest bardzo prosta. Na stronie głównej (pod tym linkiem) kliknij przycisk „Start Investing”. Dopełnij procedury rejestracji, podając wymagane dane i weryfikując swoją tożsamość.

Ile można zarobić na Robocash?

Średnia stopa zysku wynosi 11%. Zacznij zarabiać na Robocash, zakładając konto na tej stronie.

Jaki jest minimalny kapitał, który można zainwestować na Robocash?

Minimalnie możesz zainwestować 10 euro. Z kolei maksimum (miesięczne) to 50.000 euro.

Czy Robocash jest bezpieczny?

Jak najbardziej. To platforma sterowana przez dochodową i stabilną firmę kredytową, która w ostatnich latach odnotowywała znacząco rosnące przychody. Dlatego nie powinniśmy mieć powodów do obaw, również ze względu na powszechną gwarancję wykupu.

Gdzie znajduje się główna siedziba Robocash?

Główna siedziba Robocash, zajmująca się rynkiem europejskim, znajduje się w Chorwacji, w Zagrzebiu.

3/5 - (2 votes)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.