Kupno SafeMoon coin: przewidywania, porady i kompletny przewodnik

SafeMoon to jeden z najbardziej innowacyjnych projektów w świecie zdecentralizowanych finansów (DeFi). Wypuszczony dopiero w marcu 2021 roku SafeMoon Coin zdążył się już rozprzestrzenić wśród inwestorów. Zobaczmy, jak kupić SafeMoon, a także przyjrzyjmy się przewidywaniom oraz jego głównym cechom.

1770
safemoon

Szukasz informacji na temat nowej kryptowaluty SafeMoon? Chcesz wiedzieć, jak kupić Safe Moon z pomocą Binance, Trust Wallet i PancakeSwap? Dobrze trafiłeś!

SafeMoon to token, który pojawił się na scenie dopiero w marcu 2021 r., ale już zgromadził lojalną społeczność i robi furorę. Cena tokena eksplodowała w zeszłym roku, by następnie spaść i osiąść na niższym poziomie.

W tym poradniku poznamy najważniejsze cechy Safe Moon oraz dotyczące go przewidywania rynkowe. Zobaczymy również, jak kupić SafeMoon m.in. z pomocą znanej giełdy kryptowalutowej Binance.

NAJLEPSZE GIEŁDY KRYPTOWALUT
4.8/5
4.8/5
4.8/5

SafeMoon: czym jest i jak działa?

SafeMoon jest nowo utworzonym i szybko rozwijającym się tokenem. Uruchomiony w marcu 2021 roku przez CEO Johna Karony’ego i jego zespół, był początkowo wyceniany na $0.000000001, ale w ciągu kilku tygodni od wejścia na rynek osiągnął wartość $0.000007, z niezwykłym 70.000% wzrostem.

W kolejnych miesiącach cena spadła, a token ulegał silnym wahaniom, jednak jego wartość pozostała znacznie wyższa niż w ubiegłym roku.

Kapitalizacja rynkowa SafeMoon przekracza obecnie 1 miliard dolarów, a baza użytkowników wzrosła z 50.000 do ponad 1 miliona inwestorów.

safe moon coin

Pewną szczególną i można powiedzieć odważną cechą SafeMoon jest to, że nakłada karę w wysokości 10% na tych, które zdecydują się sprzedać lub uprawiać trading za pomocą posiadanej kryptowaluty – po to, by zniechęcić użytkowników do spekulacji, a zachęcić do kupna i przechowywania tokena długoterminowo.

Z tej kary 5% zostaje przekazane wszystkim przechowującym SafeMoon jako pasywne wynagrodzenie, a pozostałe 5% pozwala na utrzymanie rezerwy płynności. Wartość tokena w ten sposób zostaje zachowana na wysokim poziomie, jako że transakcji kupna na ogół jest znacznie więcej niż transakcji sprzedaży.

Ponadto owa rezerwa płynności, w którą włączona jest część kar nałożonych na sprzedających, stanowi faktyczną rezerwę, którą SafeMoon zachowuje, aby zamortyzować wahania ceny i utrzymać wartość tokena.

Mając cały czas na względzie zachęcenie do inwestycji długoterminowych, SafeMoon prowadzi proces ręcznego usuwania kryptowaluty, co przekłada się na postępujące zmniejszanie się bazy pieniężnej, a zatem potencjalny wzrost ceny (przy niezmiennym popycie rynkowym).

Safe Moon: przewidywania rynkowe

Nie jest łatwo sporządzić przewidywania dotyczące przyszłej ceny SafeMoon ani ustalić z jakąś pewnością, czy opłaca się go obecnie kupić, czy też nie. Jednakże czynniki, które pozwalają nam postrzegać tę wzrastającą kryptowalutę jako dobrą inwestycję, są naprawdę liczne.

safe moon crypto

Przede wszystkim takim czynnikiem jest sama zasada funkcjonowania, która jak już widzieliśmy, ma za zadanie zniechęcić do sprzedaży, a premiować tych, którzy postanawiają przechować kryptowalutę w długim terminie, poprzez stałe wynagrodzenie.

Ponadto, projekt, który stoi za SafeMoon, jest pewny i stabilny, bazujący na sektorze finansów zdecentralizowanych, dobrze zaprezentowany na oficjalnej stronie, wraz z dokładnym objaśnieniem wszystkich kluczowych punktów, wedle których będzie rozwijany w kolejnych miesiącach.

Aktualnie SafeMoon Coin nie może zostać zakupiony przez normalne giełdy kryptowalutowe: procedura kupna jest bardziej skomplikowana i przyjrzymy się jej za chwilę. To oznacza, że kiedy token znajdzie się w ofercie Binance, Coinbase, Krakena czy eToro i tym samym stanie się dostępny szerszemu gronu użytkowników, jego cena może nagle zdecydowanie wzrosnąć.

Poza tym, wśród planów SafaMoona jest i taki, który związany jest z rozwojem własnej giełdy kryptowalutowej, własnej aplikacji i własnej gry, stworzeniem projektów charytatywnych, a także innych aktywności ukierunkowanych na edukację w dziedzinie blockchain.

Slogan SafeMoon brzmi „safely to the moon” (bezpiecznie na Księżyc), co wskazuje na optymistyczne podejście co do przyszłości projektu. Wielu analityków szacowało możliwy wzrost ceny SafeMoon do końca 2021 roku nawet o +1000%.

Jak kupić SafeMoon coin: poradnik

Jak już wspomniałem, procedura zakupu SafeMoon jest dłuższa niż w przypadku np. Bitcoina, Ethereum, Dogecoina i innych kryptowalut. W każdym razie, nawet jeśli jesteś początkujący, powinieneś móc się z tym uporać w 15-30 minut. Oto krok po kroku, co musisz zrobić na swoim smartfonie, żeby kupić SafeMoon, korzystając z Binance i Trust Wallet:

  • Pobierz Trust Wallet, jeden z najbardziej znanych portfeli kryptowalutowych (jest w wersji na Androida i iOS), i utwórz swój wirtualny portfel, podając frazę odzyskującą, której nie należy potem nikomu przekazywać.
  • Jeśli jeszcze go nie masz, otwórz konto na Binance, wpłać pieniądze za pomocą przelewu lub karty kredytowej/debetowej i kup BNB, oficjalną kryptowalutę Binance. Teraz musisz wypłacić swoje BNB i umieścić je na Trust Wallet.
  • Kiedy już zrobisz depozyt na Trust Wallet, będziesz musiał poczekać, aż operacja zostanie zrealizowana (trwa to kilka minut), po czym twoje BNB uwidocznią się wewnątrz portfela. Teraz musisz wymienić BNB na Binance Smart Chain Token.
  • Alternatywnie, jeśli nie chcesz przechodzić przez Binance i wolisz zrobić wszystko przez Trust Wallet, możesz bezpośrednio kupić tam kryptowalutę Binance Smart Chain Token. Musisz kliknąć „Smart Chain” na głównym ekranie swojego portfela, a następnie „Buy” na górze po prawej.
  • Kiedy transakcja zostanie zatwierdzona i zobaczysz swoje saldo w Smart Chain w portfelu, będziesz musiał otworzyć przeglądarkę połączoną z twoim Trust Wallet, którą znajdziesz na dole ekranu głównego portfela (nazywa się DApps na Androidzie lub Browser na iOS).
  • W przeglądarce wyszukaj PancakeSwap i otwórz. Połącz swój Trust Wallet na górze po prawej. Następnie zjedź na sam dół i wybierz wersję V1 (old). Wjedź z powrotem na górę, kliknij opcję związaną z ustawieniami i wprowadź 12% w polu „slippage tolerance”. W polu „transaction deadline” wpisz 20 minut. W polu odpowiadającym tokenowi, który chcesz kupić, wybierz SafeMoon
  • Wszystko gotowe, żeby dokonać transakcji i kupić SafeMoon. Kliknij na „confirm swap” i kilka minut później kryptowaluta zostanie wypłacona bezpośrednio na twój Trust Wallet.

Należy jednak pamiętać, że do przeprowadzenia całej procedury można również użyć innego portfela kryptowalutowego, takiego jak MetaMask. Alternatywnie, można użyć SafeMoon Wallet, postępując zgodnie z instrukcjami na oficjalnej stronie SafeMoon.

NAJLEPSZE GIEŁDY KRYPTOWALUT
4.8/5
4.8/5
4.8/5

Safe Moon: pytania i odpowiedzi

Jak kupić Safe Moon na Binance?

Bezpośrednie kupno SafeMoon na giełdzie Binance nie jest jeszcze możliwe, ale token można zakupić, przechodząc przez poszczególne kroki, opisane w artykule, przy użyciu Binance, Trust Wallet i PancakeSwap. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj poradnik.

Czy opłaca się kupić SafeMoon?

SafeMoon to bardzo obiecujący token, ze względu na swoją deflacyjną naturę, ale też z powodu systemu prowizji i wynagrodzeń, który zachęca do przechowywania go długoterminowo. Społeczność dynamicznie rośnie, a cena może jeszcze bardzo podskoczyć. Tak więc naszym zdaniem kupienie SafeMoon w 2023 roku może okazać się świetną inwestycją.

Jakie są przewidywania odnośnie do SafeMoon?

Szacowano, że SafeMoon może wzrosnąć o 1000% w ciągu 2021 roku, ale oczywiście wahania ceny tej waluty są ogromne i nikt nie jest w stanie wszystkiego przewidzieć.

3.7/5 - (4 votes)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.