Szkolenia kryptowaluty: najlepsze kursy o tradingu na kryptowalutach

1915
Szkolenie kryptowaluty

Szukasz kursu o kryptowalutach, który możesz odbyć online? Chcesz poznać świat blockchain, dowiedzieć się, jak rozpoznać najbardziej obiecujące tokeny, zanim ich wyniki eksplodują, i zrozumieć, jak handlować kryptowalutami? Jesteś we właściwym miejscu!

W tym artykule znajdziesz najlepsze szkolenia kryptowalut – ranking i recenzje. Przedstawione kursy pozwolą ci zbudować ważne podstawy teoretyczne na ten temat i dowiedzieć się, jak spekulować na silnych wahaniach cen walut cyfrowych.

Gotowy? Zaczynajmy!

Najlepsze szkolenia kryptowaluty

1. Wprowadzenie do blockchain - Paweł Dróżdż

Kurs Wprowadzenie do blockchain – Ethereum i smart kontrakty w praktyce skupia się na technologii blockchain, która od pewnego czasu podbija cały sektor IT. Jeśli dobrze poznasz tę sferę programowania, kariera stoi przed tobą otworem. Nabędziesz umiejętności, które obecnie są bardzo poszukiwane na rynku.

Kurs składa się z 35 wykładów i 20 pytań testowych. Jest to w sumie 5 godzin szkolenia, podczas których nacisk kładziony jest na ćwiczenia praktyczne. Do tego, na koniec kursu otrzymasz certyfikat ukończenia. Nauczysz się tutaj:

 • czym jest blockchain i jak to działa;
 • jak wykorzystać blockchain w praktyce;
 • jak uruchomić własny blockchain;
 • jak odbierać i wysyłać dane z blockchain;
 • jak tworzyć zdecentralizowane aplikacje.

2. Analizy by Sylwia - Kryptowaluty by Sylwia

Kurs Analizy by Sylwia wprowadzi cię w fascynujący świat kryptowalut. Będzie to głównie nauka analizy technicznej, a więc dowiesz się, kiedy kupować, a kiedy sprzedawać kryptowaluty oraz jak czytać wykresy.

Kurs ten to 90 godzin treści wideo podzielonych na 97 wykładów. Do tego, do twojej dyspozycji masz 11 artykułów i 2 testy praktyczne. Na koniec otrzymasz certyfikat ukończenia szkolenia. Podczas kursu nauczysz się między innymi:

 • jak przeprowadzać analizę techniczną;
 • jak przeprowadzać analizę fundamentalną;
 • jak poruszać się po rynku kryptowalut.

3. Kryptowaluty Jak Zacząć - Michał Kata

Kurs Kryptowaluty Jak Zacząć to świetne szkolenie dla osób zupełnie nowych w temacie kryptowalut. Nauczysz się tu wszystkiego od podstaw, łącznie z fachowym słownictwem i instrukcją, jak krok po kroku zacząć inwestować w kryptowaluty.

Kurs składa się z 10 wykładów wideo, które w sumie trwają około 2 godzin. Na koniec, masz możliwość otrzymania certyfikatu ukończenia szkolenia. Podczas samego kursu nauczysz się między innymi:

 • jak i gdzie kupować kryptowaluty;
 • co z nimi zrobić, jak się je już posiada;
 • gdzie przechowywać kryptowaluty;
 • jak je zabezpieczyć;
 • z jakich narzędzi korzystać.

4. The Complete Cryptocurrency Course - Chris Haroun

Kurs The Complete Cryptocurrency Course nie jest kursem polskim, dlatego do jego zrozumienia potrzebować będziesz znajomości języka angielskiego. Jak wskazuje sam tytuł, jest to bardzo kompleksowy kurs zarówno dla zupełnie początkujących, jak i tych bardziej obeznanych w temacie kryptowalut.

Kurs składa się z 213 wykładów wideo i 2 artykułów. Na koniec otrzymasz certyfikat ukończenia szkolenia. Podczas kursu nauczysz się między innymi:

 • jak inwestować w kryptowaluty i nimi handlować;
 • jakie są największe błędy popełniane nawet przez doświadczonych inwestorów;
 • jak wyszukiwać kryptowaluty o dużym potencjale;
 • gdzie przechowywać kryptowaluty.

5. Cryptocurrency investment course 2022 - Suppoman

Także ten kurs – Cryptocurrency investment course 2022 – jest szkoleniem w języku angielskim. Jest to kompleksowy przewodnik od A do Z po świecie najbardziej znanych kryptowalut. Nawet jeśli jesteś zupełnie początkującym inwestorem, szkolenie to pozwoli ci zrozumieć zasady rządzące światem kryptowalut.

Kurs składa się ze 121 wykładów podzielonych na 18 sekcji. W sumie jest to 11 godzin treści wideo. Do twojej dyspozycji są także 2 artykuły. W cenie 37,99 zł otrzymasz dożywotni dostęp do szkolenia, a na koniec możesz postarać się o certyfikat ukończenia kursu. Oto czego dokładnie się nauczysz:

 • jak stać się profesjonalnym, zaawansowanym inwestorem;
 • jak stworzyć fundusz emerytalny;
 • jak korzystać z wirtualnego portfela;
 • co zrobić, żeby twoje kryptowaluty były bezpieczne;
 • co kupować w ramach jednodniowego tradingu.

Po co robić szkolenia kryptowaluty?

Czego dokładnie nauczy cię szkolenie kryptowalut? Czy zrobienie jednego kursu online naprawdę może coś zmienić?

Świat kryptowalut to świat nieograniczonych możliwości i oszałamiających zysków, ale także ogromnego ryzyka, ze względu na wysoką zmienność Bitcoina i wszystkich innych walut cyfrowych.

Jednak przede wszystkim to prawdziwa, trwająca rewolucja technologiczna, która na zawsze zmieni gospodarkę i finanse, jakie znamy.

Udział w jednym lub kilku kursach na temat kryptowalut może pomóc ci przede wszystkim w zdobyciu większej świadomości na temat potencjału walut cyfrowych, dzięki czemu nie zostaniesz odcięty od zachodzących zmian i istniejących możliwości. Pamiętaj, że wiedza to potęga.

Ponadto, jeśli chcesz inwestować i handlować kryptowalutami, nie możesz zacząć bez znajomości przynajmniej podstaw tego świata. Odkrywając właściwe strategie, które należy przyjąć, oraz ryzyko, od którego należy się trzymać z daleka, będziesz w stanie podejmować bardziej przemyślane i skuteczne decyzje inwestycyjne.

Gorąco polecamy skorzystać z jednego z przedstawionych w artykule szkoleń kryptowalut, być może w połączeniu z użyciem darmowego konta demo na eToro, dzięki któremu możesz zacząć handlować głównymi kryptowalutami bez narażania prawdziwych pieniędzy.

4/5 - (6 votes)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.