Twino: recenzja, opinie, zyski i bonusy (2024)

796
twino

Jak działa Twino? Jaki zysk możemy osiągnąć dzięki tej platformie?

Tego wszystkiego dowiesz się z dzisiejszego wpisu, w którym znajdziesz pełną recenzję Twino – platformy pożyczek p2p (peer-to-peer), należącej do najbardziej powszechnych tego typu serwisów w Europie.

Zobaczymy, czym dokładnie jest Twino, jak się na nim zarejestrować oraz czy lokowanie na tej platformie własnych oszczędności jest bezpieczne. Poza tym przyjrzymy się dokładnie, jak działa ta platforma i jakie zyski przynosi inwestorom, którzy zdecydowali się pomnożyć swoje oszczędności dzięki inwestycjom w pożyczki p2p.

Po lekturze tego artykułu będziesz dokładnie wiedział, jak używać tej platformy, a co za tym idzie, zyskasz większą świadomość odnośnie inwestowania na niej. Więcej informacji znajdziesz także na oficjalnej stronie serwisu.

Twino oferuje również nowym użytkownikom bonusowy cashback w wysokości 20 euro. Wystarczy zarejestrować się za pośrednictwem tego linku i zainwestować pierwsze 100 euro. Cashback otrzymasz bezpośrednio na swoje konto na Twino.

Oficjalna stronahttps://www.twino.eu/en
SpecjalizacjaPożyczki P2P
Średnia roczna stopa zwrotu8-14%
OpłatyBrak
Minimalna inwestycja1 euro
FunkcjeAutomatyczne inwestowanie, opcja buyback, rynek wtórny
BonusyCashback 20 euro po zainwestowaniu pierwszych 100 euro (zarejestruj się z tego linku)

Czym jest Twino?

Twino (tu oficjalna strona) to jedna z najczęściej używanych platform pożyczek p2p. Została początkowo założona w 2009 roku, by w 2015 w pełni wkroczyć na rynek pożyczek p2p online. To serwis kierowany przez zespół mający siedzibę w Rydze, który stale się rozwija zarówno pod względem rosnącej liczby inwestorów, jak i sumy inwestowanych środków.

twino recenzja 2023

Ale pomówmy o konkretnych liczbach. Dotychczas na Twino zainwestowało blisko 60.000 osób łącznie na kwotę ponad miliarda euro. Nagromadzone przez inwestorów odsetki opiewają na ok. 12 milionów euro. Firma stale się rozrasta i cieszy coraz większym zaufaniem tych, którzy postanawiają pomnożyć dzięki niej swoje oszczędności.

Platforma oferuje inwestorom dwa rodzaje usług, o których powiemy sobie jeszcze szczegółowo w tym wpisie:

  • Inwestycje w pożyczki
  • Inwestycje w nieruchomości (Twino Ventures)

Są to dwie tak samo istotne możliwości zarabiania na inwestycjach. W obu przypadkach zyskujesz odsetki, których wartość może być nawet dwucyfrowa, w zależności od tego, na ile agresywna będzie twoja strategia.

Pożyczki, które potrzebują finansowania, aktualnie pochodzą z 3 krajów (Polska, Litwa, Wietnam). Wejdź na stronę główną, by zasięgnąć więcej informacji:

Jak zarejestrować się na Twino?

Założenie konta na Twino jest bardzo proste. Na stronie głównej (znajdziesz ją pod tym linkiem) kliknij przycisk z napisem „Invest”. Zostaniesz przekierowany do sekcji, w której użytkownik może dokonać rejestracji, zgodnie z tym, co widzisz poniżej:

twino pożyczki

Procedura może być przeprowadzona zarówno przez prywatnego inwestora, jak i firmę. W zależności od tego platforma może poprosić o różne dane i dokumenty, ale generalnie cały proces składa się z następujących 4 kroków:

1. Dane osobiste lub firmowe: w tej sekcji musisz wprowadzić wymagane dane dotyczące ciebie lub firmy, na którą zakładasz konto na Twino.

2. Informacje finansowe: tutaj będziesz musiał podać dane dotyczące rezydencji podatkowej, twojej działalności gospodarczej (jeśli ją posiadasz), twoich rocznych dochodów i planowanej kwocie, którą zamierzasz zainwestować.

3. Dokumenty do wgrania: lista wymaganych dokumentów zależy od rodzaju rejestracji. Osoba prywatna zostanie poproszona o dowód tożsamości ze zdjęciem i potwierdzenie zameldowania/zamieszkania. W przypadku firmy potrzeba zwykle paru dodatkowych dokumentów (dokumenty założycielskie, dane partnerów mających co najmniej 25% udziałów w spółce).

4. Rozpoczęcie inwestowania: zakończ procedurę, dokonując pierwszej wpłaty pieniędzy do zainwestowania. Możesz to zrobić za pośrednictwem przelewu SEPA w walucie EUR lub GBP. Waluta pierwszego przelewu jest ważna, ponieważ decyduje o walucie domyślnej na twoim koncie. Przelew musi być wykonany z rachunku bankowego zarejestrowanego na osobę fizyczną lub prawną, na którą założono konto na platformie.

Kliknij poniższy przycisk, by dokonać darmowej rejestracji na Twino:

Jak działa Twino: kompletny przewodnik

Jeśli dokonałeś już swojej pierwszej wpłaty, możesz zacząć inwestować w pożyczki lub nieruchomości. Przyjrzyjmy się dokładniej tym dwóm rodzajom inwestycji.

Inwestycje w pożyczki

W ramach platformy Twino pierwszą możliwością, z której możesz skorzystać, jest inwestowanie w pożyczki. Otrzymasz dostęp do listy dostępnych pożyczek, w których możesz ulokować swoje środki. Na tym etapie masz 3 różne opcje:

  • Inwestowanie ręczne: to tryb inwestowania, który najbardziej ci polecam, pogający na ręcznym wybraniu, w które pożyczki chcesz zainwestować. Do dyspozycji będziesz miał serię danych na temat każdej pożyczki, które pomogą ci podjąć decyzję.
  • Inwestowanie automatyczne: funkcja Auto-Invest na Twino pozwala ci na inwestowanie w sposób automatyczny w pożyczki, które spełniają określone przez ciebie kryteria. Możesz inwestować np. tylko w pożyczki o danym stopniu ryzyka, objęte gwarancją wykupu, na dany okres i zapewniające określony zysk.
  • Rynek wtórny: polega na wymianie inwestycji w pożyczki w obrębie samej platformy. Wykorzystywany przez osoby, które chcą sprzedać pożyczkę, w którą zainwestowali, ponieważ wolą ulokować swoje pieniądze w inny sposób. Po drugiej stronie natomiast znajdują się ci inwestorzy, którzy będą zainteresowali ich zakupem, zgodnie z ustawionymi przez siebie filtrami.

Zasadniczo, osobiście radzę ci zdecydować się na inwestowanie ręczne, co pozwoli ci mieć większą kontrolę nad pożyczkami, w które inwestujesz. Być może wymaga to na początku trochę czasu, ale odrobisz to w przyszłości, kiedy będziesz mógł szybciej odzyskać zainwestowane kwoty i ponownie zainwestować je w kolejne pożyczki.

Ogromną zaletą używania Twino jako platformy pożyczkowej p2p jest to, że twoje środki zabezpiecza gwarancja wykupu. Oznacza to, że nie tylko pieniądze, które początkowo zainwestowałeś, ale i nagromadzone odsetki zostaną ci zwrócone w przypadku niesumiennego pożyczkobiorcy.

Tym samym, mimo że wciąż mówimy tutaj o dość ryzykownej metodzie inwestowania, masz pewną gwarancję, że twoje pieniądze nie rozpłyną się w powietrzu.

Twino Ventures

Drugą możliwością oferowaną przez Twino jest inwestowanie w Ventures czyli tak naprawdę sektor nieruchomości.

twino ventures

W tym przypadku twoje pieniądze zostaną wykorzystane na realizację projektów nieruchomościowych. Na stronie głównej możesz kliknąć sekcję „Ventures” i przeanalizować dostępne możliwości, również pod względem zysku z odsetek.

Nie będziesz musiał się niczym więcej zajmować – wystarczy, że wybierzesz, w który projekt chcesz zainwestować swoje środki, a następnie będziesz cierpliwie wyczekiwał efektów. Zainwestuj już dziś w Twino Ventures i zacznij czerpać zyski z nieruchomości!

Zyski z Twino

Zyski z Twino zależą w ogromnym stopniu od tego, jaką strategię inwestowania przyjmiesz.

Jeśli chodzi o strategię bardziej konserwatywną, masz większą pewność, że twoje środki zostaną ci zwrócone, ale jednocześnie odsetki będą niższe. Z drugiej strony, możesz przyjąć strategię bardziej agresywną, zagwarantować sobie wyższe odsetki, ale jednocześnie liczyć się z większym ryzykiem braku spłaty.

Wszyscy inwestorzy mają gwarancję wykupu, która pokrywa kwotę pożyczki wraz z odsetkami niespłaconą przez pożyczkobiorcę.

Podsumowując wszystko, co zostało dotychczas powiedziane, przyjmuje się, że średni zysk na Twino możliwy do osiągnięcia przez inwestora to ok. 8-14%.

Twino Polska

Jak już wspomnieliśmy, platforma obsługuje 6 różnych krajów: rodzimą Łotwę, Danię, Gruzję, Rosję, Kazachstan, ale też Polskę. Twino Polska działa pod marką Netcredit.pl od 2011 roku (pożyczki chwilówki na maksymalnie 30 dni).

W Polsce firma ma swoją siedzibę w centrum Warszawy, pod wspomnianą już nazwą Netcredit.pl. Sama platforma do inwestowania nie ma polskiej wersji językowej, natomiast możemy być pewni, że korzystając z niej, trafimy wielokrotnie na pożyczki pochodzące z Polski.

Bezpieczeństwo na Twino

Za Twino odpowiedzialna jest firma mająca swoją siedzibę w Rydze, działająca od 2015 roku. Jeśli chodzi o pożyczki p2p, Twino należy do top 5 najważniejszych platform tego typu. Wśród nich znalazły się też Mintos, Bondora czy Fellow Finance.

Oczywiście, bywały platformy pożyczek p2p, które znikały z dnia na dzień, ale w przypadku Twino możemy mieć w zasadzie pewność, że firma jest na tyle stabilna, że takie ryzyko jej nie dotyczy.

Tak czy inaczej, inwestowanie w pożyczki p2p to dość ryzykowna metoda i pewne zagrożenia są w nią od początku wpisane:

  • Ryzyko niewypłacalności / niewykonania zobowiązania z tytułu pożyczki: istnieje ryzyko, że pożyczkobiorca (lub firma pożyczkowa w przypadku działa gwarancji wykupu) nie spłaci pożyczki. Może to oznaczać częściową lub całkowitą utratę zainwestowanych pieniędzy, w zależności od rodzaju inwestycji.
  • Ryzyko związane z terminowym przepływem środków pieniężnych: ponieważ wszystkie wypłaty z inwestycji w pożyczki związane są ze spłacaniem jej przez pożyczkobiorcę, mogą mieć miejsce opóźnienia w spłacie w stosunku do określonego terminu. W tej sytuacji inwestor otrzyma pieniądze później niż przewidywał.
  • Ryzyko przedpłaty: pożyczkobiorcy mają często możliwość spłacenia pożyczki z wyprzedzeniem. W tej sytuacji część przewidywanego zysku nie dojdzie do skutku, ponieważ odsetki zostaną zredukowane w stosunku do pierwotnej wersji.
  • Ryzyko walutowe: w sytuacji, kiedy inwestujemy w inne waluty, może się zdarzyć, że nasz zysk się wyzeruje z powodu niekorzystnego dla nas kursu.

Twino a podatki

Jak ma się natomiast kwestia podatków?

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że Twino nie odprowadza automatycznie podatku od naszych zysków, a więc to inwestorzy samodzielnie muszą o to zadbać, w oparciu o przepisy prawne kraju, w którym się rozliczają.

Temat opodatkowania pożyczek społecznościowych czyli p2p wzbudza pewne kontrowersje, ale większość interpretacji jest jednoznaczna. Nasze przychody traktujemy jako przychód z odsetek zakwalifikowany do źródła „kapitały pieniężne”.

W tym wypadku obowiązuje nas tzw. podatek Belki – zryczałtowany podatek dochodowy odpowiadający iloczynowi uzyskanego przychodu oraz stawki podatkowej w wysokości 19%. Jeśli inwestowaliśmy w walucie innej niż PLN, konieczne będzie przeliczenie w oparciu o kurs NBP z ostatniego dnia roboczego przed uzyskaniem przychodu.

Na koniec roku istnieje możliwość zwrócenia się do Twino z prośbą o wygenerowania podsumowania naszej aktywności i zarobków dla celów podatkowych.

Jak już mówiłem, kwestia interpretacji przepisów podatkowych zawsze wzbudza pewne kontrowersje. Powyższy akapit nie stanowi porady prawnej. Jeśli masz wątpliwości, najbezpieczniej będzie zwrócić się bezpośrednio do instytucji lub osób, które takich porad mogą udzielić.

Twino: opinie i recenzje użytkowników

Przyjrzyjmy się teraz opiniom użytkowników, którzy mieli już okazję skorzystać z Twino i zacząć inwestować za pośrednictwem tej platformy. Źródłem recenzji będzie dla nas Trustpilot, gdzie platforma osiągnęła wynik 3,0 na 5 gwiazdek. Jest to przeciętna, ale nie najgorsza oceną.

Poniżej przykładowe opinie, na które możemy trafić:

twino opinie 2023
twino opinie
twino opinia

Nietrudno zauważyć, że inwestorzy mają za sobą bardzo pozytywne i satysfakcjonujące doświadczenia, zarówno pod względem osiągniętych zysków, jak i wysokiej jakości obsługi klienta, gotowej zawsze wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Zarejestruj się teraz na Twino całkowicie za darmo:

Alternatywy dla Twino

Do wyboru mamy wiele innych platform pożyczek społecznościowych p2p, które są różnie oceniane przez użytkowników i które mogą mieć nieco inne zasady działania. Dla przykładu inną znaną platformą oferującą zautomatyzowane inwestowanie w pożyczki jest Bondora. Z kolei recenzowany już na naszym blogu, znany wielu Mintos pozwala na ręczne sterowanie inwestycjami.

W Polsce popularnością cieszy się również rodzima strona Finansowo.pl. Ostatnio pisałem też o Robocash, która jest platformą do inwestowania w pożyczki p2p i firmą kredytową w jednym.

Przejrzyj recenzje na blogu, porównaj i wybierz tę platformę, która najbardziej odpowiada twoim potrzebom.

Odpowiedzi na najczęstsze pytania

Dotarliśmy do końca tego wpisu. Podsumujemy go syntetycznymi odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania odnośnie inwestowania w pożyczki p2p przez Twino.

Czym jest Twino?

Twino to jedna z najważniejszych w Europie platform pożyczek p2p. Pozwala na inwestowanie w pożyczki i osiąganie zysku z narastających odsetek. Aktualnie liczba inwestorów, którzy korzystają z platformy, to ok 60.000 użytkowników.

Jak zarejestrować się na Twino?

Rejestracja jest bardzo prosta. Na stronie głównej (pod tym linkiem) kliknij przycisk „Invest”. Dopełnij procedury rejestracji, podając wymagane dane o charakterze personalnym i finansowym i weryfikując swoją tożsamość za pomocą określonych dokumentów.

Ile można zarobić na Twino?

Średnia stopa zysku z inwestycji na Twino wynosi od 8 do 14%.

Jaki jest minimalny kapitał, który można zainwestować na Twino?

Minimalnie możesz zainwestować 1 euro w każdą pożyczkę. Dzięki temu niskiemu progowi możesz łatwo zdywersyfikować swój portfel, nawet jeśli masz ograniczone środki.

Czy Twino to bezpieczna platforma?

Twino generalnie jest bezpiecznym systemem pozwalającym na pożyczenie pieniędzy w zamian za odsetki. Platforma cieszy się dobrymi opiniami, a na straży bezpieczeństwa twoich środków stoi gwarancja wykupu, która obejmuje zarówno zainwestowane pieniądze, jak i uzbierane odsetki.

Gdzie znajduje się główna siedziba Twino?

Główna siedziba znajduje się w Rydze, na Łotwie. Więc informacji o firmie znajdziesz na jej oficjalnej stronie.

5/5 - (3 votes)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.