XTB konto demo: rejestracja, działanie i opinie 2024

644
xtb konto demo

Jak założyć XTB konto demo? Czy konto treningowe XTB jest darmowe? Jak działa i ile wirtualnych środków otrzymam? Jak usunąć konto XTB? Jeśli zadajesz sobie podobne pytania, dobrze trafiłeś!

Konto demo w ofercie brokera ma bardzo duże znaczenie. To sposób na zapoznanie się z platformą handlową, potrenowanie i wypróbowanie decyzji inwestycyjnych bez ryzykowania prawdziwych pieniędzy.

Jeśli zastanawiasz się nad założeniem konta rzeczywistego u polskiego brokera XTB, na pewno ucieszy cię wiadomość, że oferuje on darmowe konto treningowe. W poniższym artykule opiszemy, jak je otworzyć, jak ono działa, jakie ma zalety i wady oraz jak je zamknąć.

Link do stronyKonto demo XTB (link do oficjalnej strony)
PlatformaxStation
Okres30 dni
Wartość wirtualnych środków10.000 zł
Dodatkowe cechyDostęp z aplikacji mobilnej, materiały edukacyjne

XTB konto demo: co to?

Konto demo to rachunek demonstracyjny, który możesz otworzyć i korzystać w ramach praktyki. Pewnie zastanawiasz się, czy konto demo XTB jest darmowe? Odpowiedź brzmi tak!

W praktyce, otrzymujesz w ten sposób dostęp do platformy handlowej brokera (xStation). Konto demo jest zatem bliźniaczo podobne do konta realnego.

Różnica polega na tym, że rachunek demo służy do treningu. Nie wpłacasz prawdziwego depozytu, a zamiast tego otrzymujesz wirtualne środki (w wysokości 10.000 zł), którymi możesz dysponować, jak chcesz.

Twoje operacje zachodzą w równoległej przestrzeni wirtualnej, więc nie mają wpływu na to, co się dzieje na rzeczywistym rynku. Natomiast informacje, które się wyświetlają – ceny, wykresy, stan twoich otwartych pozycji – są w zasadzie identyczne, co te, które widziałbyś na koncie realnym.

Warunki transakcyjne (np. spready) oraz egzekucja zleceń może trochę odbiegać od tego, co dzieje się w czasie rzeczywistym. Jest to związane m.in. z obciążeniem serwera przez licznych użytkowników konta demo. Odstępstwa te są jednak niewielkie i zazwyczaj tylko chwilowe.

Otwarcie konta demo jest też znacznie łatwiejsze i szybsze niż założenie rachunku rzeczywistego, który musisz oficjalnie zweryfikować. Poniżej przedstawiamy, jak to zrobić.

Jak otworzyć konto demo XTB?

Otwarcie konta demo jest bardzo proste i na pewno szybsze od założenia konta rzeczywistego (a to zajmuje ok. 10 minut). Przejdź do strony głównej i kliknij w prawym górnym rogu TRENING. Otworzy ci się formularz.

jak otworzyć xtb konto demo

W pierwszym kroku podaj adres e-mail, zaznacz kraj (automatycznie jest to Polska) oraz zaznacz dwa okienka ze zgodami (są obowiązkowe). Przejdź do kolejnego kroku, który wygląda jak na poniższym obrazku:

Wystarczy wpisać imię, numer telefonu i nadać hasło, które musi spełniać wypisane poniżej warunki. I gotowe!

Po załadowaniu kliknij przycisk ZACZNIJ Z XSTATION i już możesz korzystać ze swojej wersji demo.

Jeśli natomiast chciałbyś usunąć konto demo XTB, w teorii możesz skontaktować się z supportem XTB. Warto jednak wiedzieć, że rachunek demo wygasa automatycznie po 30 dniach, w związku z czym nie ma zwykle potrzeby zamykać go wcześniej.

Jak działa konto demo XTB?

Po przejściu do konta demo twoim oczom ukaże się następujący ekran:

konto demo xtb

Główna część panelu zajmowana jest przez wykresy. Po lewej stronie możesz wyszukać instrumenty finansowe. Na dole znajduje się przycisk prowadzący do założenia realnego konta oraz informacje na temat twojego salda.

Jak widzisz, broker przyznaje ci 10.000 wirtualnych złotych, które dowolnie możesz inwestować na platformie demo. Ta z kolei jest niczym innym, jak własną platformą handlową brokera XTB o nazwie xStation.

Po prawej stronie znajdziesz różne przydatne wskazówki, samouczki i wideo instruktażowe. Z poziomu konta demo masz dostęp do wszystkich materiałów edukacyjnych.

Zobaczmy, jak przykładowo wygląda zlecenie kupna akcji:

konto demo xtb jak działa

Po lewej stronie wpisujesz skrót lub pełną nazwę instrumentu finansowego. W przypadku akcji zwróć uwagę, czy masz do czynienia z akcjami prawdziwymi czy CFD. Tam też określasz wolumen transakcji, ewentualnie opcje Stop loss lub Take profit. Po akceptacji zlecenia otwarta pozycja pojawi się w panelu na dole.

Oczywiście pokazujemy tutaj przykład wersji przeglądarki na komputerze, ale z rachunku demo możesz również korzystać za pośrednictwem aplikacji mobilnej na Android i iOS.

XTB konto demo: opinie

Generalnie XTB konto treningowe ma bardzo dobre opinie. Przede wszystkim dlatego, że sam broker jest często wybierany przez polskich użytkowników, więc wcześniejsza możliwość wypróbowania platformy xStation jest bardzo kusząca.

Zaletą jest przede wszystkim łatwość zakładania konta – nie wymaga podawania szczegółowych danych ani dodatkowej weryfikacji. Ponadto, po rejestracji uzyskujesz dostęp do materiałów edukacyjnych – czyli wszystko to, co posiada użytkownik konta realnego.

Warto też zauważyć, że konto demo działa zarówno na przeglądarce komputerowej, jak i w aplikacji mobilnej.

Jedynym potencjalnym ograniczeniem może być limit wirtualnych środków (10 000 zł).

Oto, co myślą na ten temat użytkownicy:

Pytania i odpowiedzi

Czy konto demo XTB jest darmowe?

Tak, wersja próbna jest za darmo dla każdego.

Jak otworzyć konto demo XTB?

Przejdź na stronę główną (kliknij tutaj), a następnie w prawym górnym rogu kliknij TRENING. Zostaniesz przekierowany do formularza, gdzie należy podać adres e-mail, następnie imię, telefon i określić hasło dostępu.

Czym się różni rachunek demo od rzeczywistego na XTB?

Konto demo na pierwszy rzut oka nie różni się od rzeczywistego. Do dyspozycji dostajesz wirtualne środku, więc nie ryzykujesz prawdziwych pieniędzy. Mogą wystąpić pewne odstępstwa w egzekucji zleceń czy w warunkach transakcji. Jest to efektem m.in. obciążenia serwera, ale na ogół te różnice są niewielkie. Konto demo wygasa po pewnym czasie.

Po jakim czasie wygasa konto demo na XTB?

Rachunek demo XTB wygasa automatycznie po 30 dniach. Możesz natomiast otworzyć je w każdej chwili ponownie.

XTB: jak usunąć konto demo?

Jeśli chcesz usunąć demo na XTB, zanim samo wygaśnie, możesz zgłosić się obsługi klienta. Nie są wymagane żadne konkretne formularze – wystarczy napisać maila na support@xtb.pl.

4.5/5 - (4 votes)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.